Zamek centralny - dwa problemy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: przem_uc » ndz gru 11, 2011 12:41

Witam.
Wymontowałem i wyczyściłem zamek z drzwi kierowcy. Po złożeniu i zamontowaniu pojawiły się dwa problemy:
1) zamykając samochód z pilota alarmu centralny nie zamyka drzwi kierowcy (natomiast otwiera bez problemu wszystkie drzwi) - muszę domykać drzwi kierowcy z klucza po uzbrojeniu alarmu
2) po ok. 20 sek od wyłączenia alarmu i otwarcia samochodu centralny załącza się i zamyka drzwi (z wyłączeniem drzwi kierowcy o czym pisałem w pkt. 1). Na początku pomyślałem, że zwaliły się końcówki w drzwiach i alarm ponownie załącza się, uznając że to było przypadkowe otwarcie. Ale końcówki są OK.

Proszę o podpowiedzi i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: skaktus » ndz gru 11, 2011 14:02

Chyba zacznijmy od podstaw - jaki to centralny i jaki alarm.



Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: przem_uc » ndz gru 11, 2011 16:50

Alarm to ...a centralny to nie wiem co miałbym dookreślić (w każdym razie to oryginał).
Ostatnio zmieniony pn gru 12, 2011 18:12 przez przem_uc, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: brateq » pn gru 12, 2011 14:39

Jeśli centralny masz oryginalny, to jest tam rurka którą albo jest wdmuchiwane powietrze ( otwieranie ) albo zasysane ( zamykanie ), upewnij się że nic z nią nie zrobiłeś podczas naprawy zamka. Po włączeniu alarmu rygielki powinny wszystkie razem opaść płynnie i szybko, upewnij się że pompka od centralnego zamka która jest w bagażniku za prawą lampą, nie pompuje przez np. 10 sek ( będziesz słyszał ) bo jeśli tak jest to znaczy że gdzieś ucieka Ci ciśnienie i stawiałbym właśnie na to.

Ad2. Rozumiem że otwierasz drzwi nie wsiadasz do auta, nie przekręcasz zapłonu etc. i alarm sam się uzbraja?


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: przem_uc » pn gru 12, 2011 17:48

brateq,
centralnego nie słychać. Siedziałem w środku i zamknąłem samochód z pilota. Zamknęły się wszystkie drzwi oprócz kierowcy. Natomiast mnie dziwi to, że centralny otwiera drzwi kierowcy, ale ich nie zamyka. Myślę że taka felerna rurka nie pozwalałaby go też otwierać, tzn. powietrze uciekałoby w obu przypadkach.
brateq pisze:Ad2. Rozumiem że otwierasz drzwi nie wsiadasz do auta, nie przekręcasz zapłonu etc. i alarm sam się uzbraja?
Tak, z drobną uwagą, że to tylko centralny zamyka drzwi (oprócz kierowcy), alarm się nie uzbraja (z alarmem jest wszystko OK). Przy tych zamkniętych drzwiach mogę wsiąść do samochodu przez drzwi kierowcy i spokojnie odpalić samochód. A jak wsiadam i odpalam samochód, to i tak centralny zamyka drzwi oprócz kierowcy.



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: brateq » pn gru 12, 2011 18:04

Napisz jeszcze czy rygle opadają nagle, czy powoli, albo zobacz czy w gumowej osłonie między drzwiami a słupkiem jest rurka, to wyjaśni czy masz elektryczny czy oryginalny pneumatyczny zamek. Czy w drzwiach kierowcy słychać jakiś siłownik? Przed tym jak robiłeś coś przy zamku działał?

Ad2.
Podejrzewam że alarm ma funkcję zamykania automatycznego drzwi, choć dziwne że nie po przekręceniu zapłonu, jeśli możesz podać konkretnie model, ( na priv ) cobyś się tu nie chwalił jakie masz zabezpieczenia to może uda mi się pomóc.


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: przem_uc » pn gru 12, 2011 20:44

Rygle opadają dość energicznie. W osłonie jest rurka. W drzwiach coś burczy, ale nie potrafię powiedzieć co (jutro rozbiorę boczek i postaram się ustalić). Przed grzebaniem w zamku z zamykaniem drzwi wszystko było OK.



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: brateq » wt gru 13, 2011 12:02

Czyli ewidentnie coś musiałeś namieszać ;] Rozbierz na spokojnie boczek i zobacz co tam się dzieje, będziemy myśleć dalej.


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: Paweł Marek » wt gru 13, 2011 14:03

przem_uc, w skrócie, jeśli rygielek opada a drzwi się nie zamykają do rozbieraj zamek jeszcze raz bo źle poskładałeś lub nie doczyściłeś


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: przem_uc » wt sty 03, 2012 18:37

Witam,
brateq, Paweł Marek, dzięki za pomoc, ale musiałem z tematem się wstrzymać, bo mam chorego dzieciaka.
Jednocześnie doprecyzuję
Paweł Marek pisze: jeśli rygielek opada a drzwi się nie zamykają do rozbieraj zamek jeszcze raz bo źle poskładałeś lub nie doczyściłeś
w czasie zamykania centrala opadają tylko trzy rygielki. Drzwi kierowcy domykam kluczykiem

Mam natomiast jeszcze jedną anomalię, którą odkryłem przez przypadek, bo wczoraj zdjąłem i nie założyłem z powrotem tylnej półki. Dzięki temu zobaczyłem, że lampka w bagażniku zapala mi się przy otwieraniu wszystkich czterech drzwi (i oczywiście z klapą także). Co to może być, bo podejrzewam, że tak nie powinno być.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: Paweł Marek » wt sty 03, 2012 19:12

czyli siłownik centrala w tych drzwiach nie działa, albo jest przerwany wezyk zwykle w gumie od wiązki drzwi albo go nie nałożyłes na siłownik , albo sam siłownik sie zepsuł co sie rzadko zdarza.
A z tym światłem: montażysta alarmu zwarł kabelek od lampki w bagażniku z kabelkiem krańcówek dzrwi wpinając oba w jedno wejście alarmu na krańcówki. Przy tym sposobie montażu alarmu tak musi być. Nie byłoby gdybyś miał alarm z osobnym wejściem na krańcowki dzrwi i osobnym na włącznik w zamku klapy i na włącznik w klapie silnika. Zostaw jak jest w niczym to nie przeszkadza


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: Bednarus » wt sty 03, 2012 20:11

przem_uc pisze:Natomiast mnie dziwi to, że centralny otwiera drzwi kierowcy, ale ich nie zamyka. Myślę że taka felerna rurka nie pozwalałaby go też otwierać, tzn. powietrze uciekałoby w obu przypadkach.
Nie do końca tak jest. To się nie rozkłada równomiernie. Sam się spotkałem z nieszczelnością w siłowniku od klapki wlewu, podczas gdy centralny zamek otwierał wszystko bez problemu, natomiast z zamknięciem klapki miał już problemy.
Dlatego też popieram to co napisał Paweł Marek. Źle poskładałeś zamek po jego przeczyszczeniu.
przem_uc pisze:że lampka w bagażniku zapala mi się przy otwieraniu wszystkich czterech drzwi
A to jest akurat efekt uboczny zainstalowanego alarmu. Wszystkie włączniki kontaktowe drzwi i klapy są spięte do kupy, stąd taki efekt.



Awatar użytkownika
przem_uc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 06, 2009 23:21
Lokalizacja: Łódź

Zamek centralny - dwa problemy

Post autor: przem_uc » pn sty 09, 2012 16:55

Witam, pogrzebałem dziś w drzwiach bez wyjęcia zamku.
Proszę o podpowiedź za co odpowiedzialne są dwie wtyczki w zamku.
Dziś zacząłem kombinować z tymi wtyczkami. Odwróciłem górną (3 kable) i wróciło mi sterowanie centralnym z kluczyka (tzn. mogę zamknąć i otworzyć wszystkie drzwi z kluczyka w drzwiach kierowcy).
Po tym jak wypiąłem dolną wtyczkę (4 kable) centralny przestał się samodzielnie załączać po tych kilkudziesięciu sekundach, co było problemem opisywanym w poprzednich postach. Kiedy zwarłem miernikiem kabel we wtyczce (środkowy, obok masy) to centralny zamknął samochód w ten właśnie niepożądany sposób (również bez drzwi kierowcy).
Sprawdziłem działanie powietrza w centralu i zarówno podaje powietrze jak i zasysa.
Na podstawie obserwacji tego jak trudno chodzi rygiel w drzwiach kierowcy oraz na podstawie waszych odpowiedzi w tym wątku dochodzę do wniosku, że musiałem źle złożyć zamek i pewnie dlatego centralny nie daje rady pneumatycznie zamknąć drzwi kierowcy. Spróbuję wyciągnąć zamek w tym tygodniu, ale to jest zalezne od wolnego czasu i pogody.
Chciałbym jednak zapytać, czy mogę jeździć z wypiętą dolną wtyczką.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości