Światła postojowe - prawa strona przód oraz tył.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

4stefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:49
Lokalizacja: Gorzów

Światła postojowe - prawa strona przód oraz tył.

Post autor: 4stefan » śr gru 07, 2011 00:04

Witam,

od około tygodnia mam problem ze światłami postojowymi z przodu i z tyłu. Zaczęło się od tego, że jednocześnie przepaliły się 2 żarówki (przód i tył), więc wymieniłem je na nowe i działało. Niestety dzisiaj zauważyłem, że znowu mam ten sam problem, więc sprawdziłem żarówki i okazało się, że są dobre. Dodam jeszcze, że wszystkie bezpieczniki są w porządku. Aha jeszcze jedno, sprawdzałem miernikiem czy w ogóle jest napięcie i okazało się, że go po prostu nie ma. Wszystkie inne światła działają właściwie, więc nie wiem gdzie szukać.

Moje auto to VW Golf MK3'93.

Pozdrawiam


ZACHODNIA POLSKA - STILON GORZÓW

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Światła postojowe - prawa strona przód oraz tył.

Post autor: Zico63b » śr gru 07, 2011 01:37

Jeśli ten bezpiecznik jest NA 101% dobry (bo już różnie bywało, z całym szacunkiem dla Kolegi!) - to należy wyjąć włącznik obrotowy z tablicy rozdzielczej i sprawdzić, czy na szaro-czerwonym jest napięcie po włączeniu pozycyjnych (à propos: pozycyjne a postojowe to dwa różne rodzaje świateł). Można od razu też połączyć go ostrożnie z czerwonym, tam też będącym - pozycje powinny się zaświecić.
To pokaże czy aby włącznik nie jest do wymiany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości