Przeróbka instalacji.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krzysiek-Lwo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 18:32
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Przeróbka instalacji.

Post autor: Krzysiek-Lwo » sob gru 03, 2011 23:48

Cześć ! Mam wielki problem z przerobieniem instalacji. Jak wiadomo nie ma czarnych lampek podsufitki ze sterowaniem szyberdachu więc postanowiłem przerobić ori wiązkę (4 przewody) do przycisku od tylnych el. szyb w konsoli środkowej (8 przewodów). Chcę zrobić tak by pierwszy przycisk góra dół był odpowiedzialny za odchylanie szyberdachu do góry i zamykaniu go, a drugi góra dół za odsuwanie do tyłu i zamykanie z pominięciem środkowego przycisku blokującego. Próbowałem chyba wszystkich kombinacji i wychodzi to w ten sposób że pierwszy przycisk działa tak jak powinien, a drugi nie działa w ogóle albo działa identycznie jak pierwszy. Czy ktoś robił już coś takiego i podpowie jak pospinać ze sobą te kable by było ok ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=293595&start=126 <<< ZAPRASZAM ! Moje GTI.

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Przeróbka instalacji.

Post autor: michalqqr » ndz gru 04, 2011 19:01

Krzysiek-Lwo pisze:Czy ktoś robił już coś takiego
tak ja, układ działa poprawnie już dłuższy czas ale z tego co pamiętam potrzebna była wewnętrzna przeróbka włącznika



Awatar użytkownika
Krzysiek-Lwo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 18:32
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Przeróbka instalacji.

Post autor: Krzysiek-Lwo » ndz gru 04, 2011 21:22

Opiszesz mi to jakoś dokładniej ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=293595&start=126 <<< ZAPRASZAM ! Moje GTI.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przeróbka instalacji.

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 04, 2011 23:56

Kolego nie psuj tych włączników, problem jest taki że one podają kablem sterującym plus lub minus, a ty potrzebujesz taki włącznik żeby zmieniał biegunowość na dwóch kablach wyjściowych. Oczywiście jakoś mnożna to przerobić ale czy nie lepiej użyć włączników od szyby uniwersalnej które robią dokładnie to co potrzebujesz?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Krzysiek-Lwo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 18:32
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Przeróbka instalacji.

Post autor: Krzysiek-Lwo » pn gru 05, 2011 00:17

Ale nie ma innego przycisku który wejdzie mi w konsolę nad popielniczkę w te ori zaślepki.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=293595&start=126 <<< ZAPRASZAM ! Moje GTI.

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Przeróbka instalacji.

Post autor: ssarna1 » pn gru 05, 2011 00:21

Mozna to zrobic na przekaznikach ( chyba, bo nie wiem dokladnie jak ten przelacznik dziala)

Wysłano z GT-i9100 przez Tapatalk


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Przeróbka instalacji.

Post autor: michalqqr » pn gru 05, 2011 17:55

Paweł Marek pisze:czy nie lepiej użyć włączników od szyby uniwersalnej które robią dokładnie to co potrzebujesz?
wolę pomęczyć przycisk i mieć ori ... :panna:
ssarna1 pisze:Mozna to zrobic na przekaznikach ( chyba, bo nie wiem dokladnie jak ten przelacznik dziala)
można ;) ale przeróbka samego przycisku wystarcza :D tylko nie pamiętam jak to zrobiłem auto kumpla :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości