Słaby akumulator a komputer pokładowy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: Petor14 » pt gru 02, 2011 16:52

Witam mam delikatny problem .
Byłem ostatnio na komputerze u mechanika i przy okazji miał mi sprawdzić czy wszystko tam jest ok i pokazało że jest słaby akumulator. Więc pojechałem do znajomego elektryka i było trochę mało wody , wiec dolał wody destylowanej i posprawdzał wszystko i jest niby okej, ładowanie też jest dobre.Po takim zabiegu na drugi dzień wsiadając do samochodu patrze na komputer pokładowy (spalanie ,dystans itp.) i jest pusto same --- .Więc wychodzi na to że jak by się resetował i nie trzymał napięcia chyba , chociaż rano jakoś zapala czasami lepiej czasami gorzej.W dzień jak jeżdżę to trzyma mi parametry(sr.spalanie itp.) tylko po nocy takie coś się dzieje. Jest takie coś możliwe poprzez słabszy akumulator ?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: wojtas46 » pt gru 02, 2011 18:12

Jest możliwe że przez słaby aku resetuje się komp , naładuj prostownikiem aku . Jeśli jednak szybko będzie się rozładowywał , to musisz się rozglądać za nowym , gdy przyjdą mrozy to ten aku może zdechnąć



Awatar użytkownika
reloop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 21:08
Lokalizacja: Białystok

Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: reloop » pt gru 02, 2011 21:46

a zerują ci się też godzina i trip?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: Qto » sob gru 03, 2011 03:52

Petor14 pisze:pokazało że jest słaby akumulator
a jak to pokazało ?? aku cza sprawdzić pod obciążeniem, komp może jedynie wywalić błąd spadku napięcia co może świadczyć o np słabej masie
reloop pisze:a zerują ci się też godzina i trip?
dobre pytanie...i czy kreski pojawiają się przed rozruchem czy po rozruchu silnika?



Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Re: Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: Petor14 » sob gru 03, 2011 15:58

Godzina i trip mi sie nie zerują , tylko ten komputer pokładowy. On na vagu chyba nie sprawdzał tego bo miał coś lepszego jakiś sprzęt za 3-4 tys bo rozmawiałem z nim. Ale mówił że pokazało mu coś tak o akumulatorze ze najwidoczniej słabe napięcie jest , i że nawet w warsztacie ciężko mu kręcił jak miał przez jakiś czas włączone światła . Chociaż mi odpala ok. tylko ten komputer mnie martwi :( potem pojechałem to niego to podłączył mi vaga (ten taki ręczny nie przez laptopa) i wykasował bład ten od komputera i mówi że najwyraźniej jest słabe napięcie bo mi nie trzyma parametrów . A ten błąd to sterownik komputera , coś takiego chyba mi sie wydaje że mówił lecz moge sie mylić.

A tak korzystając z okazji to pokazało też bład podgrzewanie sondy lambdy , bo aktualnie mi pali 9-13 l jak lekko obchodzę sie z pedałem gazu a na trasie 8,9 przy predkości 90-100km/h niżej nie chciał zejść a jechałem cały czas tym samym tempem, troche dużo jak na 1.6 co nie ? Czyli pewnie sonda mnie czeka do wymiany :?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: Qto » sob gru 03, 2011 16:18

Petor14 pisze:Godzina i trip mi sie nie zerują
a wiesz że funkcje typu spalanie zerują się po 2h postoju ??
Masz dwa pomiary...
1. Kasuje się po 2h postoju
2. Sam kasujesz przytrzymując przycisk reset na prawej manetce

Pomiędzy pomiarem 1 i 2 przełączasz wciskając krótko przycisk reset...to tak w skrócie. Sprawdź czy przypadkiem nie masz ustawionego pomiaru "1" :chytry:



Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: Petor14 » sob gru 03, 2011 16:57

Jak sie średnie spalanie i przejechany dystans na kompie zeruje po 2h postoju ? Przed tym wszystkim trzymało mi parametry cały czas nawet przez 2 tygodnie , to chyba nie możliwe. A jak to sprawdzić czy nie mam ustawionego parametru 1 ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: Qto » sob gru 03, 2011 17:58

przecież napisałem że pomiędzy pomiarami przełączamy się przyciskiem reset... w rogu wyświetlacza jest mały znak "1" lub "2"



Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: Petor14 » sob gru 03, 2011 18:09

Żle coś przeczytałem wybacz :bigok:
Coś mi sie zdaje że mam cyferke 1 , dzisiaj odbiorę autko bo jest u mechanika i zobaczę . Dzięki wielkie już coś wiem więcej , zerkne co tam jest grane :okej:



Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Re: Słaby akumulator a komputer pokładowy

Post autor: Petor14 » ndz gru 04, 2011 19:02

Kolego Qto rozwiązałeś mój problem . Po prostu miałem cyferkę,, 1'' a nie,, 2 '' , przestawiłem na 2 i jest tak jak dawniej :okej: . A nie wiedziałem do czego służą te cyferki ale teraz już będę wiedział :hmm: Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości