kontrolka świec żarowych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matt_at
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 18:16

kontrolka świec żarowych

Post autor: Matt_at » czw lis 24, 2011 18:42

Witam, jestem nowy na forum więc prosze o wyrozumiałość. Użyłem opcji szukaj, jednak nie znalazłem odpowiedzi.

Jakiś czas temu zepsuł się mi czujnik płynu chłodniczek (tzn nie pokazywał w środku temperatury) ale wentylator sie załączał , grzanie w środku działa wiec stwierdziłem - po grzyba mi to naprawiać - i tak jeżdziłem.

Problem pojawił sie taki że od czasu do czasu padał całkowicie akumulator tzn. Jadę do miasta ok 5 km. gasze auto. zapalam podjeżdzam do 2 sklepu ok 500 metrów dalej gasze auto i koniec - nie można zapalić aku wyładowany do zera ....

Myślałem że aku zakończył życie ale pojechałem na sprawdzanie i trzyma bardzo dobrze.... profilaktycznie mając 2 alternator w domu wymieniłem go... problem niestety nie znikł....

podjechałem do elektryka i ten stwierdził że akumulator mi pada bo bardzo długo grzeją sie świece żarowe !!! z 5 minut jade autem a one dalej sie grzały ... nakazał wymiane sterownika grzania świec

wymieniłem i problem pośrednio ustąpił.... tzn rano strasnie długo świeci sie kontrolka grzania świec tzn ok 30 sekund moge przejechać nawet 100 km. zgasić i jak zapalam to nadal kontrolka świeci sie z 30 sekund .... z tego co wiem na gorącym sielniku kontorlka powinna tylko mignąć....
jak zapale auto "na pałe" tzn po ok 5 sekundach to auto zapali, ale kontrolka i tak się świeci z te 30 sekund

Jak wsadzam stary przekaźnik to rano świeci tak ok 15 sekund jak jest gorący to świeci może 5...

gdzieś tam coś mi sie obiło o oko że ten przekaźnik może miec coś współnego z czujnikiem temperatury ... wiec dzisiaj kupiłem nowy i zamontowałem. wskazówka już działa - na nowym przekaźniku nic sie nie zmieniło na gorącym nadal kontrolka długo świeci....

dodam że ten przekaźnik który zakupiłem kosztował 40 zł wiec.... to pewnie chińska podróbka...

czy kontrolka ma tak długo świecić czy coś jest zepsute ...?? jeśli tak to co mam wymieniać albo gdzie szukać problemu??



Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

kontrolka świec żarowych

Post autor: paffciu » czw lis 24, 2011 19:01

wydaje mi się, że to będzie wina czujnika temperatury .Jak jest walnięty i świece grzeją tak jakby silnik był zimny. ten czujnik jest na tym króćcu z przodu bloku obok czujnika temp. płynu chłodzącego.


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Matt_at
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 18:16

kontrolka świec żarowych

Post autor: Matt_at » czw lis 24, 2011 19:10

jest tak : stojąc przed silnikiem z boku silnika jest taki jednopinowy (chyba od oleju), i są takie dwa sprzodu. jeden wpina się od góry a drugi od boku. ten od boku dziś wymieniłem i teraz działa mi wskazanie na desce rozdzielczej.idąc tym tropem twierdzisz że mam wymienić ten wpinany od góry ?? dobrze myśle ?? ( opisuje tak bo jest ciemno i nie mam jak zdjęcia cyknąć)



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

kontrolka świec żarowych

Post autor: Bartek_R » czw lis 24, 2011 22:02

Matt_at pisze:idąc tym tropem twierdzisz że mam wymienić ten wpinany od góry
bardzo możliwe bo jeden czujnik odpowiada za grzanie świec a drugi za temp. na wskaźniku :bigok:


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
paffciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: pn sie 24, 2009 04:31
Lokalizacja: TSK, Bliżyn
Kontakt:

kontrolka świec żarowych

Post autor: paffciu » czw lis 24, 2011 22:31

tak o ten czujnik mi chodziło. Z tego co wiem to można zamienić te czujniki miejscami jak byś chciał sprawdzić czy to rzeczywiście wina tego czujnika, więc może najpierw je zamień i dopiero jak ci rzeczywiście wyjdzie że jest ten czujnik walnięty to sobie dopiero wymień :grin: chyba nawet nie trzeba ich wykręcać tylko na chwilę zamień wtyczki miejscami i sprawdź czy ci pokazuje temperaturę na liczniku


Thanks from the mountains;-)
Obrazek
Mój Golf: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=462252

Matt_at
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 18:16

Re: kontrolka świec żarowych

Post autor: Matt_at » czw lis 24, 2011 23:32

jutro oczywiscie to sprawdze.... wiec całkiem możliwe że przekaźnik świec żarowych ten stary jest sprawny :) jak sie uda to może mi w sklepie wymienią na czujnik :)



Matt_at
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 18:16

Re: kontrolka świec żarowych

Post autor: Matt_at » pt lis 25, 2011 09:21

zamieniłem końcówki miejscami i na tym od góry nie pokazuje temperatury czyli mniemamiż jest zepsuty .... martwi mnie to że końcówke z góry wpiąłem tam z boku i wcale kontrolka nie świeciła krócej tzn ok 30 sek... Silnik był rozgrzany tak na 1 kreske...



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

kontrolka świec żarowych

Post autor: tomi36 » pt lis 25, 2011 10:07

Czujnik temperatury jest w przekazniku świec żarowych sterowany jednym z kabli który wyprowadzony jest do komory silnika i przy głowicy sterowany czujką.Zobacz czy ten kabel ma przejscie gdzies nie łączy wtedy będzie długo swiećic kontrolka grzania swiec kiedys tak ja miałem.Nie mogłem dojść gdzie kabel stracił łączność i puśćiłem nowy.



Matt_at
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 18:16

Re: kontrolka świec żarowych

Post autor: Matt_at » pt lis 25, 2011 12:38

chodzi ci o taki jednopinowy (niebieski kabel) który wchodzi stojąc przed maską z prawej strony do silnika ??
może być tak że ten przekaznik który zakupiłem nie ma tego czujnika ?? tak jak mówie na starym jak rozgrzeje silnik kontrolka świeci sie 5 sekund ....

w takim razie od czego jest ten czujnik wpinany od góry ?? bo tak czy siak chyba nie działa...



Matt_at
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 18:16

Re: kontrolka świec żarowych

Post autor: Matt_at » pt lis 25, 2011 17:48

sprawdzałem dziś na szybko bo strasznie zimno.... na ciepłym silniku (ok 1 kreski) jak wsadze nowy przekaźnik to świece grzeją z 30 sekund.... jak wsadze stary to tak z 15 ...

już sam nie wiem co robić :?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości