Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michal_golf2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 13:35

Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Post autor: michal_golf2 » czw lis 24, 2011 14:03

Witam,

mam dosyć specyficzny problem z moim golfem. Przeglądnąłem forum ale nie znalazłem tematu zbliżonego objawami do występujących w moim samochodzie. Do rzeczy: po podłączeniu akumulatora, włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu na zapłon zapalają się kontrolki od ciśnienia, doładowania i świec. Po chwili świece gasną i przy próbie zakręcenia gasną kontrolki ciśnienia i doładowania. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki świeci się kontrolka ręcznego (oczywiście jeżeli jest zaciągnięty) i nie gaśnie już bez względu na to czy kluczyk jest w stacyjce czy go nie ma. Przy próbach przekręcania zapłony kontrolki już zaczynają wariować i albo świeci się jedna albo druga, (ciśnienie i doładowanie) a kontrolka świec jak już się zapala to na sekundę tylko.

Nie jest to kwestia akumulatora, bezpieczniki sprawdzone, i wymieniona kostka od stacyjki (podobno miała być lekiem na całe zło, nie przyniosło żadnych rezultatów).

Jeżeli ktoś może coś doradzić, zna przyczynę bądź rozwiązanie tego problemu i zechce się podzielić swoją wiedzą, będę wdzięczny :D

dodam jeszcze tylko, że po po odłączeniu aku i ponownym podłączeniu kontrolka od ręcznego się nie świeci tylko po próbie pierwszego zakręcenia się zapala i sytuacja się powtarza



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Post autor: tomi36 » czw lis 24, 2011 14:47

Sprawdz czy nie spadł kabelek z rozrzusznika płaska wtyczka samiczka do elektromagnesu włozona.Warto nawet zdjąć i przeczyscic.



michal_golf2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 13:35

Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Post autor: michal_golf2 » czw lis 24, 2011 15:09

Kabelek z rozrusznika nie spadł, sprawdzałem i przeczyszczałem. Po załączeniu zapłonu próbowałem nawet za pomocą śrubokręta go zakręcić ale bez efektów.



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Post autor: tomi36 » czw lis 24, 2011 15:44

Czyli rozrusznik do wymiany rozbierz i sprawdz szczotki



michal_golf2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 13:35

Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Post autor: michal_golf2 » czw lis 24, 2011 16:24

Wg mnie to nie wina rozrusznika, co prawda teraz nie kręci ale wydaje mi się, że to wina tego że nie dochodzi do niego napięcie. Swoją drogą czy niesprawny rozrusznik miałby wpływ na kontrolki, które szaleją? Poza tym zostaje kwestia kontrolki hamulca ręcznego która świeci się nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i nie przestaje świecić do puki nie odłączę akumulatora.



tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Post autor: tomi36 » czw lis 24, 2011 16:53

Do rozrusznika idzie gruby kabel bezposrednio od aku niema tam bezpiecznika jesli na krótko nie kręcił najpierw sprawdz rozrusznik chyba ze jedna z klem dobrze nie łączy z aku dobrze wyczysc klemy przykręć.Akumulator na pewno dobry i mase dobrze wyczysc nasmaruj pod większym napięciem może traci łacznosc jest przykręcona do skrzyni i nadwozia gdzies obok podstawy aku.



michal_golf2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 13:35

Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Post autor: michal_golf2 » pt lis 25, 2011 13:03

kable przeglądnięte i rozrusznik nie kręci w poniedziałek go wymontuję i sprawdzę. poza tym wycieraczki, spryskiwacz, światła, nawiew, klakson działają. przy próbach kręcenia rozrusznika na krótko słychać 'pykanie' gdzieś w okolicach pompy wtryskiwaczy. jeszcze pytanko na koniec: czy rozrusznik może być przyczyną takiego zachowania kontrolek jak opisywałem?



michal_golf2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 24, 2011 13:35

Re: Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Post autor: michal_golf2 » wt lis 29, 2011 12:58

obyło się bez demontażu rozrusznika. po podłączeniu masy do obudowy rozrusznika i zwarciu elektromagnesu do fazy z akumulatora rozrusznik kręci. po przekręceniu kluczyka w stacyjce rozrusznik nie kręci (oczywiście po odłączeniu masy od obudowy)



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Mrugają kontrolki i nie chce kręcić

Post autor: Zico63b » wt lis 29, 2011 15:37

A ja bym się przyjrzał jeszcze, na wszelki wypadek - tyłowi skrzynki bezpieczników: czystości i poprawności włożonych tam wtyczek. Także masy do nadwozia w okolicy skrzynki (tzw. punkt masowy).
No i poprawić masę silnika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości