Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djmarko_86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw sty 27, 2011 16:33

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: djmarko_86 » sob lis 19, 2011 20:58

witam mam pytanko odnosnie kabelkow idacych do dysz spryskiwaczy czy oznaczaj one to ze sa podgrzewane i podczas zimy otworki w nich mi poprostu nie zamarzną?? czy wogole jest cos takiego a jak tak to jak sprawdzic czy to dziala ??dzieki i pozdro



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: lukasfenix » sob lis 19, 2011 23:23

djmarko_86 pisze:mam pytanko odnosnie kabelkow idacych do dysz spryskiwaczy czy oznaczaj one to ze sa podgrzewane
Masz podgrzewane spryskiwacze.
djmarko_86 pisze:podczas zimy otworki w nich mi poprostu nie zamarzną??
Jeśli są sprawne, to nie zamarzną.
djmarko_86 pisze:jak tak to jak sprawdzic czy to dziala ??
Po paru minutach od załączenia zapłonu( bo tak są zasilane), końcówki spryskiwaczy powinny być lekko ciepłe. Powinna być zauważalna różnica w temperaturze przed załączeniem zapłonu i po załączeniu. Jak nie czujesz różnicy, to albo prąd nie dochodzi, albo są uwalone.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: skaktus » ndz lis 20, 2011 03:44

No nie tak do końca. Z tego co wiem, podgrzewane spryski działają dopiero wtedy kiedy włączysz ogrzewanie tylnej szyby. Wówczas powinny zadziałać. Nie zmienia to faktu że nie uchroni cie to przed zmianą płynu na zimowy. Niestety, ale nic ci nie ogrzeje płynu w rurkach pomiędzy pompą zbiornika a spryskami. Te spryski to takie placebo. Jest bo jest, ale nikt nie wie po co...



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: miś fazi » ndz lis 20, 2011 14:31

podgrzewane spryskiwacze działają zaraz po włączeniu zapłonu , moc grzania zależy od temperatury , czym zimniej grzeją lepiej



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: lukasfenix » ndz lis 20, 2011 14:45

skaktus pisze:No nie tak do końca. Z tego co wiem, podgrzewane spryski działają dopiero wtedy kiedy włączysz ogrzewanie tylnej szyby.
Nie prawda. Załączają się po przekręceniu zapłonu-wtedy dostają napięcie..
Dysze włączają się i wyłączają samoczynnie. Są sterowane przez siebie- wraz ze wzrostem temperatury grzałki, rosnie jej rezystancja. W koncu osiąga status quo i prad przez grzalke nie płynie, chroniąc przed przegrzaniem.
Schematy podłączenia grzania w vw: (ger+ang)

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
djmarko_86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw sty 27, 2011 16:33

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: djmarko_86 » pn lis 21, 2011 14:19

juz wczesniej probowalem wariant z zalaczeniem podgrzewanai tylnej szyby i nie wyczulam roznicy temp. dzis zobacze czy dziala zaraz po przekreceniu zaplonu



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: skaktus » pn lis 21, 2011 14:46

Czyli mój błąd.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: Zico63b » pn lis 21, 2011 14:56

skaktus pisze:Niestety, ale nic ci nie ogrzeje płynu w rurkach pomiędzy pompą zbiornika a spryskami. Te spryski to takie placebo. Jest bo jest, ale nikt nie wie po co...
Niezupełnie... Jest to dla tych wybranych autek, trzymanych w garażu: w garażu nie zamarznie, potem trzeba stale jechać - silnik, jego ciepło - ogrzeje płyn w komorze silnika; następnie po jeździe szybciutko wstawić samochód z powrotem do garażu :hehe: No i nie zatrzymywać się po drodze! :nono:



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: norek111 » pn lis 21, 2011 15:44

Zico63b pisze:
skaktus pisze:Niestety, ale nic ci nie ogrzeje płynu w rurkach pomiędzy pompą zbiornika a spryskami. Te spryski to takie placebo. Jest bo jest, ale nikt nie wie po co...
Niezupełnie... Jest to dla tych wybranych autek, trzymanych w garażu: w garażu nie zamarznie, potem trzeba stale jechać - silnik, jego ciepło - ogrzeje płyn w komorze silnika; następnie po jeździe szybciutko wstawić samochód z powrotem do garażu :hehe: No i nie zatrzymywać się po drodze! :nono:
jeszcze mi nigdy nie zamarzł płyn w wężykach a było -20 nie jeden raz i autko pod chmurką stało


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: skaktus » pn lis 21, 2011 16:40

norek111 pisze: jeszcze mi nigdy nie zamarzł płyn w wężykach a było -20 nie jeden raz i autko pod chmurką stało
Bo używasz płynu zimowego a wielu tego nie robi.



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: lukasfenix » pn lis 21, 2011 17:22

Zico63b pisze:skaktus napisał(a):
Niestety, ale nic ci nie ogrzeje płynu w rurkach pomiędzy pompą zbiornika a spryskami. Te spryski to takie placebo. Jest bo jest, ale nikt nie wie po co...

Niezupełnie... Jest to dla tych wybranych autek, trzymanych w garażu: w garażu nie zamarznie, potem trzeba stale jechać - silnik, jego ciepło - ogrzeje płyn w komorze silnika; następnie po jeździe szybciutko wstawić samochód z powrotem do garażu No i nie zatrzymywać się po drodze!
Tak na prawdę podgrzewane spryski są do tego, żeby w okresie jesiennym, gdy w dzień jest w miarę ciepło, a w nocy spada temperatura płyn LETNI nie zamarzał w dyszach. W ogóle nie zwalnia to od wymiany płynu na zimowy gdy temperatura na zewnątrz jest w granicach 0*. :popcorn:



Awatar użytkownika
djmarko_86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw sty 27, 2011 16:33

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: djmarko_86 » pn lis 21, 2011 17:54

ja tam płynek zmianiam na zime tylko mnie zaciekawily te kabelki ktore sa przy dyszach..aha no i dzis sprawdzalem czy sie grzeja po przekreceniu zaplonu no niestety brak odczuwalnej zmiany temp na spryskach:/ a jak sprawdzic czy dochodzi tam jakies napiecie moze wypiac te kabelki przemierzyc miernikiem albo jakas zarowke podpiac i obserwowac czy podczas zaplonu sie albe na chwile zapali?? a moze jest za to jakis bezpiecznik odpowiedzialny???



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: ssarna1 » pn lis 21, 2011 18:22

Jak dla mnie to te podgrzewanie jest po to, że jak na nagrzane auto napada śnieg i potem spryski pokryją się warstewką lodu to żeby po włączeniu auta rozmarzły i umożliwiły spryskiwanie szyby.


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Gacekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob mar 01, 2008 03:26
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Podgrzewane dysze spryskiwaczy ?? MK3

Post autor: Gacekk » sob lis 26, 2011 10:42

ssarna1, to jest chyba najsensowniejsza odpowiedź w tym temacie. :bigok:


MK2 ABF --- 16vT
Passat B4 2.0 16V ABF -- było
Polo 68cf2 1.6 ABU z CBR carbs -- było
Golf mk2 Turbo AWX/ARL, 0.216, ecu AFN, FMIC, soft by TUNE-UP ---- było
Jetta mk2 GT 16V PL na digi 2 ---- było
Passat B3 1.9TD AAZ seria ---- było

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości