podłączenie halogenow

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hugolina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 21, 2010 23:23

podłączenie halogenow

Post autor: hugolina » pt lis 18, 2011 13:56

Witam wszystkich forumowiczów, może ktoś mi podpowie jak podłaczyc te halogeny, poniewaz jestem zupelnym laikiem i nie wiem gdzie podpiac te kabelki. Z gory dzieki Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podłączenie halogenow

Post autor: Qto » pt lis 18, 2011 17:21

Oryginalne rozwiązanie:

jeden kabelek do masy, drugi do przekaźnika nr 53 nóżka 30 - przekaźnik trzeba dokupić bo oryginalnie nie ma, miejsce montażu przekaźnika 1 lub 4 (zależnie od rocznika, od maja 98 4...wcześniej 1) w dodatkowej skrzynce przekaźników nad nogami kierowcy. - oryginalnie jest to przewód szaro/żółty 1,5mm

W przypadku podłączenia ori halogenów w lampach lukamy ile jest kabli przy wtyczkach w lampach
- jak jest 10, to kabel (kolor wyżej) z lampy do skrzynki przekaźników jest...trzeba go tylko odszukać w kablach za przekaźnikami i podłączyć tak jak wyżej napisane
- jak jest 9 kabli, to brakujący musimy dorobić sami...we wtyczce lamp mamy wolny pin, drugi koniec kabla wg opisu wyżej.

w przekaźniku zostają nam trzy wolne nóżki ...85, 86 i 87
85 do bezpiecznika 18 - przewód biały 1,0mm
86 do bezpiecznika 3 - przewód szary 0,5mm
87 do włącznika świateł pin 8 (NL) - przewód szaro/żółty 1,5mm

Oryginalne rozwiązanie kiedy to halogeny gasną po zapaleniu świateł drogowych...minus jest taki że włącznik jest obciążany prądem pobieranym przez halogeny.


Drugie rozwiązanie - łatwiejsze:
Przekaźnik 53
30 - przez bezpiecznik do plusa, może być żółte złącze pod przekaźnikami nad nogami kierowcy
85 - masa
86 - pin 8 włącznika świateł (NL)
87 do jednego kabelka halogenów, drugi do masy

Przewody do 30 i 87 1,5mm...pozostałe wystarczą 0,5mm
To rozwiązanie odciąża włącznik świateł i nie rozłącza halogenów po włączeniu świateł drogowych.



Awatar użytkownika
VW100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 20, 2011 11:53
Lokalizacja: Leszno

Re: podłączenie halogenow

Post autor: VW100 » ndz gru 11, 2011 12:23

a ja mam takie pytanie montuje halogeny w lampę golf IV włącznik mam całą instalację też z włącznika wychodzi kabel szaro-żółty który w pewnym miejscu jest rozgałęziony i jeden kabel jest luźny i gdzie go mam wpiac? kabel brązowy jest przykrecony do masy przekaznik. 53mam tylko że z tylu za nim wychodzi jeden gruby żółto czarny przewód jak się wpiąć w ten przekaznik? w jedynym temacie przeczytałem że trzeba się podłączyć do bezpiecznika 36 ale tam już są jakieś przewody

niech mi ktoś wytłumaczy łopatologicznie co i jak, kolorami podłączyć

z góry dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

podłączenie halogenow

Post autor: Fahoo » czw lut 09, 2012 01:16

podlaczam sie do pytaniaVW100,


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podłączenie halogenow

Post autor: Qto » czw lut 09, 2012 01:28

VW100 pisze:przekaznik. 53mam tylko że z tylu za nim wychodzi jeden gruby żółto czarny przewód
jakbyś przeczytał uważnie co wyżej napisałem to byś wiedział że przekaźnik musisz dokupić :bajer: - przekaźnik o którym piszesz jest od klaksonu :bigok:
VW100 pisze:w jedynym temacie przeczytałem że trzeba się podłączyć do bezpiecznika 36 ale tam już są jakieś przewody

niech mi ktoś wytłumaczy łopatologicznie co i jak, kolorami podłączyć
Przecież opisałem od A do Z, co skąd i gdzie...i kolory oryginalnych kabli :bajer:
Bezpiecznik 36 odpowiada za światła przeciwmgielne z przodu i z tyłu...światło przeciwmgielne z tylu jest wyposażeniem standardowym więc nawet jeżeli z przodu halogenów nie mamy, to w skrzynce z bezpiecznikami znajdziemy bezpiecznik 36 i kable przy nim - logiczne. Bezpiecznik jest przed włącznikiem także kabelek wychodzący z włącznika jest już zabezpieczony - nie ma konieczności podłączania się tam. W przypadku drugiego sposobu podłączenia jaki opisałem wyżej w ogóle nie trzeba dostawać się do skrzynki z bezpiecznikami.

Wyżej wsio opisałem, nie wiem co jeszcze można dopisać...



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

podłączenie halogenow

Post autor: seebst » pt sie 10, 2012 21:13

Qto pisze:no nie wierzę...nie możesz go mieć nie mając halogenów. Przeczytaj dokładnie temat który dałem (cały)
Teraz dla mnie to jest już oczywiste, ale musiałem do tego dojść sam, metoda prób i błędów. Co innego tłumacząc, a co innego samemu to robić.
Ale najważniejsze, że się udało. Porada była oczywista i jasna, jak się wszystko już zrobi. Ale zrobione i jest gites :bigok:
Pierwsza trudność do wydostanie tych dwóch kabli. Nie było łatwo. Były sprytnie schowane w tym miejscu aż pod plastikiem przykrywającym wszystkie kable, że więcej się naklnąłem niż tej roboty to było warte :D
Obrazek

Potem jak już podłączyłem wszystko i przyszło do montażu halogenów w kratkę to okazało się, że lewy halogen (str. kierowcy) nie chce wejść. Blokowało go mocowanie czujnika temp. Musiałem wyciąć kawałek tego plastiku i dopiero weszło. A mocowanie dla czujnika znajduje się już w kratce, więc nie musiałem dużo kombinować.

Obrazek

Poza tym jak na razie wszystko gra.
Aha, i nie podpinałem się pod bezpiecznik 36, tylko osobno puściłem plus z tych kabli przykręconych pod tablicą przekaźników poprzez osobny bezpiecznik (15A - może być?), a masę wkręciłem obok - było miejsce gdzie pewnie moduł komfortu ma połączenie...

Edit:
Poradziłem sobie. Podjechałem na SKP i wyszło, że za nisko świecą, więc facet powiedział mi w jaki sposób i wg czego ustawić:
Ustawić się mniej więcej metr od ściany. Narysować starą linię światła jak świecą przed ustawieniem, a następnie powyżej tej lini (w moim przypadku było to około 2 cm w górę) narysować tą prawidlową. I wg tego ustawiać. Na przyrządzie u gościa widać gdzie jest linia światła, a gdzie pada światło i tym trzeba się sugerować. Ustawiłem, podjechałem raz jeszcze dla pewności czy wszystko gra i było ok.

Jeszcze tylko pytanie takie o ustawienie tych halogenów w kratkach: jak one prawidłowo powinny świecić? jest jakiś szablon, co wg którego je się ustawia - na przykład wysokość ich świecenia w danej odległości? Może i na stacji diagnostycznej by mi sprawdzili, ale ciężko jest je ustawić - trzeba by wejść pod spód i kręcić, a to czasu zajmuje...

Obrazek
linią ciągłą miałem swój wzór odniesienia wg starego ustawienia, a linią przerywaną zaznaczyłem wspomniane wcześniej te 2 cm wyżej. Zmierzyłem uzyskaną prawidłową wysokość i wynosi ona 30 cm. Tak więc 1 metr od auta i wysokość świecenia światła ma byc 30 cm.



Guminek91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 04:06

podłączenie halogenow

Post autor: Guminek91 » sob wrz 17, 2016 15:30

Witam. Mam takie pytanko. Kiedyś chodzilo mi po głowie dołożuć halogeny do Bory. I moje pytanie jest takie odnośnie przekaźnika : mam przekaźnik nr 53 i jest tam cos podpięte. Czy zakładając instalacje moge sie podpiąc pod ten przekaźnik?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podłączenie halogenow

Post autor: Qto » sob wrz 17, 2016 17:07

wyżej jest odpowiedź na Twoje pytanie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości