Podłączenie sondy Lambda

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sadam2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 12:03

Podłączenie sondy Lambda

Post autor: sadam2000 » pt lis 18, 2011 13:21

Witam Forumowiczów

Mam problem z sondą lambda w golfie II 1.8 GT na mono wtrysku. Będąc ostatnio u diagnosty sprawdzałem instalację gazową poprzez podłączenie jej do komputera. Okazało się, że awarii uległa sonda. Nie myśląc długo kupiłem drugą z NGK. Chcąc ją podłączyć stwierdziłem, ze przewód elektryczny zasilający( jedyny) jest urwany zaraz za wtyczką. Nie wiem, gdzie podłączyć urwany przewód i zwracam się z prośbą o pomoc.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podłączenie sondy Lambda

Post autor: Paweł Marek » sob lis 19, 2011 01:39

powinieneś napisać co to za instalacja gazowa, do jej komputerka łatwo znajdziesz schemat. W każdym razie kabel sondy ma być przecięty i wpięty w komputerek LPG , a drugi kabel z komputerka biec do sterownika silnika zamiast kabla bezpośrednio od sondy. Stara sonda była pewnie dobra, nie można sprawdzić jej działania komputerowo jeśli ma kabel urwany


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sadam2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 12:03

Podłączenie sondy Lambda

Post autor: sadam2000 » sob lis 19, 2011 11:21

Moja instalacja to bing-m

Mam Ją: http://oldwww.kme.eu/pdf/InstrukcjaBNGM-pl-1-4__1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; :)



sadam2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 12:03

Podłączenie sondy Lambda

Post autor: sadam2000 » sob lis 19, 2011 18:34

Udało mi się podłączyć sondę, ale różnicy nie czuję. Jest jakaś metoda na sprawdzenie sondy Lambda?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podłączenie sondy Lambda

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 20, 2011 18:13

oscyloskopem, interfejsem do Bingo, wskaźnikiem AFR, bardzo orientacyjnie nawet zwykłym miernikiem (jest za wolny żeby zdążyć za zmianami napięcia ale cokolwiek pokaże, przynajmniej na wolnych obrotach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości