Kłopot w alternatorze. Szczotki? Diody?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemek747
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 02, 2009 10:41
Lokalizacja: Gdańsk

Kłopot w alternatorze. Szczotki? Diody?

Post autor: Przemek747 » pn lis 07, 2011 23:06

Hej.
Ostatnio wracając do domu w aucie nagle zaczęło brakować zasilania. Po kolei padały zegary, radio, światła mijania. Z dziwnych objawów to auto zaczęło się samo przełączać z gaz una benzynę (ale nie na ciągły tryb tylko taki jaki mam od razu po odpaleniu auta, automatycznie przełącza się na gaz powyżej 2tys obrotów).
Po odpaleniu na kablach okazało się, że auto zaraz gaśnie. Ani razu nie zapalała mi się kontrolka ładowania, pasek też jest ok.

Jakieś 2 lata temu wymieniałem regulator napięcia na jakiś zamiennik więc podejrzewam, że to szczotki już padły ale słyszałem że podobne objawy są też po padnięciu diod.


Jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy to diody czy szczotki? a może jeszcze coś innego? Autko to ABU 1.6 z Lpg oczywiście.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kłopot w alternatorze. Szczotki? Diody?

Post autor: Paweł Marek » pn lis 07, 2011 23:22

po prostu wyjmij regulator i oceń szczotki, zmierz napięcie ładowania. Jeśli ładowania nie będzie a szczotki dobre to możesz jeszcze podmienić cały regulator tylko ze to koszta są. Procedura sprawdzania rozebranego altka jest w większości serwisówek np do Paska z lat 80 łatwo znaleźć chomikem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 27 gości