Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomi.guzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 31, 2011 12:16

Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Post autor: tomi.guzi » pn paź 31, 2011 14:09

Witam. Ostatnio nabyłem owe autko i teraz niestety wychodzą niedopatrzenia podczas kupna. No cóż. Problem w tym, że tylna wycieraczka nie pracuje. Tzn działa dopiero po wyjęciu bezpiecznika od wycieraczek przednich. Dość dziwny objaw. Po włożeniu bezpiecznika - znów nie działa. Drugi problem to otwieranie klapy bagażnika. Podobny objaw jest pokazany na filmie, który znalazłem na youtube.pl
http://www.youtube.com/watch?v=75qm8p-1 ... ideo_title
U mnie jest inaczej, tzn siłownik działa, ale nie przesuwa wogóle tej dźwigienki. Na filmie przesuwa, ale za daleko, a u mnie wcale. Można jakoś tym problemom zaradzić ? Pozdrawiam.



foorshpee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 22:14
Lokalizacja: Poznań

Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Post autor: foorshpee » pn paź 31, 2011 14:17

Ja miałem coś podobnego u siebie. Na początku spryskiwacz ruszał się razem z wycieraczką (zamiast pozostawać nieruchomym) potem przestał działać, wycieraczka zaczęła ciężko chodzić a na końcu zamek odmówił posłuszeństwa. Okazało się, że przetarła się tulejka sprysku i płyn leciał w silniczek wycieraczki i na zamek przez co wypłukał się cały smar i cały interes zatarł się.
Wystarczyło rozebrać, nasmarować, kupić zestaw naprawczy do tylnej wycieraczki i już wszystko wróciło do normy. http://allegro.pl/silnik-wycieraczki-ze ... 61211.html



tomi.guzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 31, 2011 12:16

Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Post autor: tomi.guzi » pn paź 31, 2011 15:03

Hmm.. Tylko ze u mnie wycieraczka tylnia działa w porządku , ale dopiero po wyjęciu bezpiecznika od przednich.
A właśnie pytanko. W jakim położeniu musi być przełącznik od wycieraczek żeby załączyła się tylna ? Bo u mnie po wyjęciu tego bezpiecznika włącza się kiedy pociągne do siebie , czyli tak jakbym chciał włączyć spryskiwacz na przednie.



Awatar użytkownika
skymax
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: śr lip 04, 2007 14:30
Lokalizacja: Środa Śląska/ Dolnyśląsk
Auto: Audi A4 b6 1.9TDI AVF / Golf 3 Variant GT Special 2.0 AGG
Silnik: AGG
Kontakt:

Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Post autor: skymax » pn paź 31, 2011 15:39

Tylna wycieraczkę w mk3 włącza się dając manetkę od siebie w stronę licznika . Może masz dziwnie porobioną instalację . Może jeszcze popatrzeć na kable w tej przelotce między klapą a karosierią . Może tam coś nie tak jest... Aha włączą się od siebie i tak samo wyłącza sprysk włącza się trzymając dłużej manetkę od siebie ... PZDR


[img]http://fotoo.pl//out.php?i=964086_dsc-1276-copy-.jpg[/img]

foorshpee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 22:14
Lokalizacja: Poznań

Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Post autor: foorshpee » pn paź 31, 2011 15:41

tylna działa jak popchniesz raz przełącznik w strone silnika i się zatrzyma. wycieraczka przeleci Ci szybę automatycznie co 5-6 sekund, a sprysk tylni działa jak popchniesz jeszcze mocniej.



tomi.guzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 31, 2011 12:16

Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Post autor: tomi.guzi » śr lis 02, 2011 20:24

Wygląda na to, że przełącznik wycieraczek mam od innego modelu. Prawdopodobnie od Bory.. :/
Pozostaje mi wymienić przełącznik. Da się to zrobić bez zdejmowania kierownicy ?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażn

Post autor: Waqa » pn lis 07, 2011 18:37

tomi.guzi pisze:Wygląda na to, że przełącznik wycieraczek mam od innego modelu. Prawdopodobnie od Bory.. :/
Pozostaje mi wymienić przełącznik. Da się to zrobić bez zdejmowania kierownicy ?
Bora ma identycznie, bo to brat blizniak golfa4
A co do tylniego zamka to poczytaj to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;
sprawdz czy otworzy sie zamek w innym położeniu wkładki (mi to nieraz pomagało). Jezeli to nie pomoze to odpowiedzialne ze obracanie tego wahadełka jest taki mały wałeczek, (widać go na zdjęciu, czwarty element od lewej) którego prawdopodobnie nie ma. Blokuje on wahadełko z siłownika z wahadełkiem od klamki. Dosztukujesz to ustrojstwo i powinno działać :grin:



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Post autor: marcgend » pn lis 07, 2011 19:56

Spróbuj wyjąć przekaźnik/ moduł sterujący wycieraczek przednich, potem włóż oba bezpieczniki i zobacz cz tył pracuje tak jak powinien.



tomi.guzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 31, 2011 12:16

Ustawienie wskaźników w pozycję "0"

Post autor: tomi.guzi » ndz gru 04, 2011 12:37

Tył pracuje prawidłowo. Problem rozwiązany

Teraz mam drugie pytanie, otóż wskazówki w moim mk4 nie leżą na zerze. Tzn wskazówka od obrotów jest wyżej a od prędkości z kolei niżej zera. Znając życie, to pewnie jakaś nieudana próba złożenia po cofaniu licznika. No cóż.. Można to jakoś ustawić żeby ułożyły się na 0 ? Pozdrawiam.
Wygląda to tak:

Obrazek



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Post autor: marcgend » ndz gru 04, 2011 16:48

Trzeba wyjąć licznik, rozkręcić go i przestawić wskazówki. Delikatnie obracasz wskazówkami, poczujesz opór (wtedy ośka stoi, a ruszasz tylko wskazówką )to kręcisz jeszcze trochę dalej.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z tylną wycieraczką i cetr. zamkiem klapy bagażnika

Post autor: Qto » ndz gru 04, 2011 18:53

a wskazówkami kręcisz w lewo...przeciwnie do ruchu wskazówek zegara
Waqa pisze: tomi.guzi napisał(a):Wygląda na to, że przełącznik wycieraczek mam od innego modelu. Prawdopodobnie od Bory.. :/
Pozostaje mi wymienić przełącznik. Da się to zrobić bez zdejmowania kierownicy ?



Bora ma identycznie, bo to brat blizniak golfa4
Tyle że Bora (o ile nie jest to kombi) nie ma wycieraczki z tyłu - manetka jest inna



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości