dziwny problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kojot1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt maja 08, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała polska-------- Wildberg niemcy
Kontakt:

dziwny problem

Post autor: kojot1985 » sob paź 29, 2011 23:58

Witam wszystkich,
wszystko zaczeło się od tego gdy wczoraj próbowałem udać się do roboty moim 20 jahre agg,
mam z domu trochę pod górkę i na jedynce nie idzie ruszyć to znaczy muli go, nie ma problemu moim zdaniem ze sprzęgłem ponieważ na wstecznym pod górkę czy z dwójki ruszyć to nie problem ale problem jest z jedynką nie chce iść coś próbuje ale go muli potem zobaczyłem że mam przebicie w kablach wysokiego napiecia, zmieniłem przewody ponieważ 2 tygodnie temu kupiłem nowe no i teraz coś lepiej 1,2 igła na trójce go muli zastanawiałem się nad tym przebiciem, dlatego poolokałem i zobaczyłem że kabel masowy cewki jest luźny, poprawiłem go i lipa teraz nie ma iskry

co może być nie tak proszę o pomoc
proszę o jakieś wskazówki mam pytanie czysto teoretyczne czy z problemem z ruszaniem może mieć coś do tego czujnik położenia wału?

ps. wcześniej na luzie bez problemu silnik pracował do odcinki dopiero gdy chciało się ruszyć z jedynki coś go muliło



szypki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 11, 2009 22:43
Lokalizacja: wygnajewo

dziwny problem

Post autor: szypki » ndz paź 30, 2011 01:59

walnięta skrzynia? Jak ten kabel od cewki poprawiłeś? po tej operacji straciłeś iskre tak? opisz dokładnie jak poprawiłeś ten kabel



Awatar użytkownika
kojot1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt maja 08, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała polska-------- Wildberg niemcy
Kontakt:

dziwny problem

Post autor: kojot1985 » ndz paź 30, 2011 10:26

tam gdzie była seryjnie masa lekko był zjechany gwint dlatego przeniosłem mase na szpilke pokrywy zaworów i od tej pory nie ma iskry nawet jak spowrotem w tamto miejsce dałem masę, moim zdaniem to jest chyba wina CPW ponieważ jak włączam zapłon słyszę puknięcie w kopułce a czujnik położenia wału odpowiada za impuls wysyłający do kompa ruch wału, tak mi się wydaje ponieważ ten kabel miałem lekko naruszony izolacje i go pół roku temu zakleiłem i do dziś zastanawia mnie że to może być to



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

dziwny problem

Post autor: majekMK2 » ndz paź 30, 2011 11:10

sprawdz kabel ten od cewki czy jest ok potem trzeba by było sprawdzic znów cewke czy jest ok
co do mulenia to jest wiele rzeczy co trzeba sprawdzic


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
kojot1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt maja 08, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała polska-------- Wildberg niemcy
Kontakt:

dziwny problem

Post autor: kojot1985 » ndz paź 30, 2011 11:46

to mulenie jest dziwne na dwójce czy na wstecznym diabeł a na jedynce nie podjedzie do góry



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

dziwny problem

Post autor: majekMK2 » ndz paź 30, 2011 12:08

brat tak kiedys miał w swoim mk3 wina była dolotu i chyba cos ze sterownikiem bo naprawiał go
jak bede jutro sprawdze to u ciebie


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Awatar użytkownika
kojot1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt maja 08, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała polska-------- Wildberg niemcy
Kontakt:

dziwny problem

Post autor: kojot1985 » sob lis 05, 2011 10:40

Wszstko wiadome problemem był czujnik położenia wału po wymianie autko chodzi zaje fajnie i ma lepsze kopyto niż wcześniej jest o wiele wiele żwawsze :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości