Golf II 1.6b nie odpala, brak iskry

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Golf II 1.6b nie odpala, brak iskry

Post autor: Maciek_Pieron » sob paź 29, 2011 14:42

Witam serdecznie.
Wiem, że takie tematy już były i przepraszam za kolejny temat. Jestem załamany bo się na elektryce nie znam. :( :( :rozpacz:

Mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Wczoraj około godziny 22 wymieniałem uszczelkę czujnika w chłodnicy bo kapał z niego płyn. Po jej wymianie odpalałem silnik, żeby sprawdzić czy płyn nie będzie kapał. Wszystko było ok. Dzisiaj rano chcę go odpalić i nic. Rozrusznik kręci, pompka podaje paliwo a nie odpala. Postanowiłem sprawdzić czy jest iskra na świecach. Co się okazało takowej iskry nie ma na żadnej świecy. Posprawdzałem styki i wszystko jest podpięte. Musiałem wyciągnąć wentylator z całą obudową metalową i myślałem, że uszkodziłem jakiś kabel, ale on wieczorem odpalał na dotyk. :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:

Nie znam się wogóle na elektryce. Jeśli to możliwe to prosiłbym o pomoc.

Dzięki i pozdrawiam.

Golf II 1986r. 1.6 benzyna-gaz automat.



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Golf II 1.6b nie odpala, brak iskry

Post autor: majekMK2 » ndz paź 30, 2011 12:10

a sprawdzałeś cewkę bo nic o nie nie napisałeś??


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

^Butcher^
MKII POWER : )
MKII POWER : )
Posty: 213
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:11
Lokalizacja: Trzebinia
Auto: 2xMk2GTI

Golf II 1.6b nie odpala, brak iskry

Post autor: ^Butcher^ » ndz paź 30, 2011 13:53

Czujnik Halla do sprawdzenia no i oczywiscie cewka ... Mam rozumieć ze kable ,kopulke itp sprawdzales czy wszystko jest ok. Czujnik mozna sprawdzic prostym sposobem : wypnij kabel WN idący od cewki wkręc sobie go na swiece ,która przylozysz do bloku silnika nastepnie wypnij 3 pinową wtyczke z aparatu zapłonowego ,wez kawałek kabla ,jeden koniec musisz zapiac na mase a drugim dotykasz srodkowego pinu w tej wtyczce ,po zwarciu srodkowego pinu do masy powinna przeskoczyc iskra na swiecy .Jesli iskra nie przeskoczy to znaczy ze cewka do wymiany.



Awatar użytkownika
Maciek_Pieron
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto, Düsseldorf

Golf II 1.6b nie odpala, brak iskry

Post autor: Maciek_Pieron » pn paź 31, 2011 12:52

Dzięki Wam za pomoc. Okazało się, że cewka jest do wymiany bo iskra na świecy nie przeskakuje.

Pozdro :):)

Temat można zamknąć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości