Brak świateł cofania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gonzo_in_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw sie 11, 2005 22:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Brak świateł cofania

Post autor: Gonzo_in_VW » śr paź 19, 2011 18:28

Auto to VW Vento 2.8 VR6 94r. Problem mam taki problem wymieniałem jakiś czas temu skrzynie biegów i uszkodziłem czujnik. Jeździłem tak jakis rok i postanowiłem wymienić na nowy. Po wymianie niestety nie działa. Wymieniłem Czujnik moduł od wentylatorów (podobno wchodzi tam sterowanie od wstecznego) i dalej to samo brak jakiej kolwiek reakcji nie pojawia się w ogóle prąd na kablu w tylnej klapie. Spotkał się ktoś już z takim problemem? (żarówki + bezpieczniki jak najbardziej w porządku). Jak ktoś ma schemat to niech podeśle.


Jesteś z Płocka lub okolic? Zajrzyj!!
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=305055

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Brak świateł cofania

Post autor: jeryk10 » pt paź 21, 2011 08:38

Masz wybierak na skrzyni i przy nim włącznik świateł wstecznych wyciągnij kostkę i sprawdź napięcie na tej kostce kolor kabla czerwono czarny w kostce do tylnych lamp idzie z kostki kolor kabla czarno niebieski ten kabel nie idzie przez żaden sterownik wentylatorów tylko prosto do tylnych lamp Jak będziesz miał napięcie na kostce od czujnika to połącz kawałkiem kabla kostkę i zobaczysz czy pala się wsteczne


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Santi_VW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 30, 2007 22:23
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Golf IV
Silnik: AKL

Brak świateł cofania

Post autor: Santi_VW » ndz kwie 13, 2014 15:10

Witam, mam podobny problem, mam wiazke przepalona albo skorodowana i teraz pytanie bo z tego co pisze wyzej to kabel czerwono czarny idzie do lamp i niebiesko czarny rowniez, czy na pewno tak jest ? czy zaden z przewodow nie idzie przez sterownik ? a jezeli tak to ktory ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości