Wysunięcie trzpienia silniczka regulacji lamp

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Wysunięcie trzpienia silniczka regulacji lamp

Post autor: wojteo CK » wt paź 11, 2011 13:21

Witam!

Mam pewien problem, mianowicie mam dwa silniczki regulacji lamp do mk3, Na pierwszy rzut oka są to dwa różne silniczki. Jeden ma plastikowy trzpień a drugi metalowy. Problem jest tego typu że po podłączeniu na krótko i ustawieniu potencjometru w maksymalnym dolnym położeniu( wskazuje to pozioma kreska na potencjometrze) trzpień plastikowy w pierwszym silniczku jest wysunięty mniej niż ten trzpień metalowy w drugim silniczku.

Nie wiem czy tak ma być. Uważam, że nie, bo trzpienie powinny wysunąć się o tyle samo. Dodam że trzpień metalowy można wkręcić śrubokrętem bo jest taka możliwość regulacji. Jeśli jednak się mylę to który silniczek do której lampy dać?

Dodam że silniczki wziąłem z lamp H4. W nich może było coś kombinowane.


Pozdrawiam!


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wysunięcie trzpienia silniczka regulacji lamp

Post autor: skaktus » wt paź 11, 2011 16:48

Mozliwe że silnik jest z jakiejś skody lub innego auta i podpasował. Koszt takiego silnika na szrocie to kilka-kilkanaście zł. Kup po prostu taki sam z plastikowym trzpieniem i po kłopocie.

Trzpienie mają się wysuwać tak samo. Nie widzę logiki w tym że jedna lampa siedzi wyżej niż druga.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Wysunięcie trzpienia silniczka regulacji lamp

Post autor: wojteo CK » wt paź 11, 2011 18:43

Nie będę szukał innego silniczka skoro już mam ten z metalowym trzpieniem :) Trzpień metalowy udało się wkręcić na taką samą odległość co trzpień plastikowy :bajer:

Chciałem się tylko upewnić czy w obu silniczkach trzpienia mają być tak samo wysunięte :)

Dzięki za zainteresowanie :pub:


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wysunięcie trzpienia silniczka regulacji lamp

Post autor: Paweł Marek » wt paź 11, 2011 19:11

oryginał z mk3 ma plastykowy, ale skoro ustawiłes to ok tylko sprawdź czy skok trzepienia jest taki sam i lampy działają symetrycznie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości