Elektryczne Szyby,automatyczne domkniecie przy zamykaniu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Czesioo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pn sty 12, 2009 20:08
Lokalizacja: JaVWorzno

Elektryczne Szyby,automatyczne domkniecie przy zamykaniu

Post autor: Czesioo » śr paź 05, 2011 21:03

Witam. Mam pytanie odnosnie elektrycznych szyb w golfie III.

Mam pytanie czy da sie zrobic tak aby szyba automatycznie sie zamkla po dluzszym przytrzymaniu przycisku ??

W jednym golfie bylo to XX jahre gdy przytrzymalo sie przycisk zamkniecia szyby, szyba sama zasuwala sobie do gory i gdy sie calkowicie zamkla silniczek przestawal pracowac i tutaj wlasnie moje pytanie czy wystepuja dwa rodzaje silniczkow i sterowania elektrycznymi szybami ??

Brose i czy jeszcze jakas inna firma jest i ona np ma takie wysterowanie iz domyka automatycznie ??

I czy da sie wciasnac jakis ukladzik elektryczny zeby to tak smigalo ??

Bo jak dobrze pamietam to ja mam wlasnie ele szyby z Brose

Pozdrawiam i czekam na wskazowki :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne Szyby,automatyczne domkniecie przy zamykaniu

Post autor: Paweł Marek » śr paź 05, 2011 21:18

Czesioo, w starszych modułach Brose (silniki same się nie różnią) jest tak że szyba się otworzy po jednym dłuższym naciśnięciu, ale zamknie w ten sposób tylko szyba kierowcy. Ponieważ przekładka modułu z drzwi tylnych lewych nie zmienia tej funkcji z tego wniosek że własność ta wynika z różnicy w kablach dochodzących do modułu bo sam moduł przód i tył jest ten sam. Jak się wpatrzeć w schemat (dziś lub wczoraj kolega wklejał) to widać że różnica jest w pewnym dodatkowym kablu masowym i on zapewne załatwi tą funkcję dla wszystkich szyb, ale sam nie robiłem tego więc więcej się nie wypowiem. O nowszych modułach też się nie wypowiem mam dwa auta ze starszymi i jest w obu tak samo.

A jeśli chodzi ci o automatyczne domykanie szyb z pilota to tego tematu nie ciąg wszystko masz na forum opisane
Jeśli u ciebie nie domyka się tak szyba kierowcy to albo to jest tak zrobione fabrycznie albo strzelił któryś kabel, np plus po zapłonie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 99 gości