nie dzialaja kierunkowskazy...zalane?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

spgguma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 31, 2010 20:33
Lokalizacja: poznan

nie dzialaja kierunkowskazy...zalane?

Post autor: spgguma » sob paź 01, 2011 22:40

siemka!!mylem dzisiaj na myjni golfika i gdy odpalilem wlaczylem kierunek to nic nie swiecilo tylko cos trzeszczy....moze cos zalalem?bezpiecznik jest ok nie spalony...macie jakies pomysly?z góry dzieki za porady.pozdro



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

nie dzialaja kierunkowskazy...zalane?

Post autor: Zico63b » sob paź 01, 2011 23:43

Wyjąć przekaźnik 21 i zamienić ze znajomym z innego Volkswagena (niekoniecznie Golfa). Może to wystarczy, jeśli nie - zalana skrzynka bezpieczników i konieczny demontaż i suszenie.



spgguma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr mar 31, 2010 20:33
Lokalizacja: poznan

nie dzialaja kierunkowskazy...zalane?

Post autor: spgguma » ndz paź 02, 2011 00:24

ale wszystkie swiatla mi swieca i jest ok nawet na awaryjkach kierunki swieca jak by zalalo cala skrzynke to by nic nie dzialalo chyba...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

nie dzialaja kierunkowskazy...zalane?

Post autor: Zico63b » ndz paź 02, 2011 02:42

spgguma pisze:gdy odpalilem wlaczylem kierunek to nic nie swiecilo tylko cos trzeszczy
sądziłem, że elektryka padła całkiem.
Jednak w takim wypadku podejrzany jest włącznik awaryjnych lub przełącznik kierunkowskazów. Przerywacz awaryjnych jest ten sam co i kierunkowskazów, nie jest podejrzany. Gdy każda z lamp migaczy pracuje - zarówno te przednie jak i w tylnej lampie - to nie zalanie może być przyczyną a wystąpienie awarii po myjni może jest tylko przypadkiem.
Podstawą diagnozy na odległość jest dobry opis usterki. Ważny jest każdy szczegół.



alvex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09
Lokalizacja: Warszawa - BLN

nie dzialaja kierunkowskazy...zalane?

Post autor: alvex » śr paź 05, 2011 00:30

mam identyczny problem. najpierw nie dzialal mi kierunek w prawo a teraz i w lewo. u mnie jeszcze czasem miga lampka na zegarach tak jakby byla spalona zarowka (ale sa ok). wyczyscilem styki przy manetce ale dalej to samo, co do wlacznika awaryjnych to nie moglem go wyjac.
sprawdze jeszcze ten przekaznik moze cos to da..

przydala by sie czyjas pomoc bo jezdze jak pajac bez kieronkow albo zmieniam pas na awarii :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości