Pilot nie działa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Pilot nie działa

Post autor: pawel1178 » śr wrz 28, 2011 19:40

Bylem dziś u kluczmistrza aby naprawił mi mój pilot ponieważ nie działa mi centralny zamek z pilota tylko muszę zamykać od strony pasażera, czekałem ponad 30 min na robotę jednak okazalo się że z pilota nic nie będzie i nie naładował mi tego, zapytałem o nowego pilota krzyknął mi za niego 350 zl :-( Co teraz robić ? Czy dać sobie spokoj z pilotem od VW i kupić z allegro alarm podpiąć i mieć oddzielnie centralny wraz z alarmem przy kluczyku czy dokupić samego pilota z VW ? na allegro szukałem nie wiele tego a jak już są to są to piloty typu scyzoryk a ja mam zwykły



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Pilot nie działa

Post autor: FIRERS » czw wrz 29, 2011 10:58

czyli masz kluczyk łeske?? co sie dzieje z pilotem . nie mruga dioda czerwona?? bateia napewno dobra. (spotkalem sie kilka razy ze bateria nowa nie trzymala pradu przy nadawaniu . a miala 3v pod miernikiem )nadaje pewnie na 433 mhz. mozesz sprawdzic nadawanie pilota na telewizorze ustawiajac racznie ta czestotliwosc . wyjac antene z gniazda i wsadzic kawalek kabla. podczas nadawania pilota na tv beda sie robic dziwne pasy ... a z tego co pamietam to kluczyk sie loguje do centralki. przez przytrzymanie zamykania i wcisniecie 3 razy otwierania. dioda ma sie w pilocie swiecic caly czas. i migacze zamrugaja przy zalogowaniu.



Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Pilot nie działa

Post autor: pawel1178 » czw wrz 29, 2011 18:52

Podczas naciskania albo trzymania dioda miga tak szybko w mairę miga i nic więcej sie nie dzieje. próbowalem tą kombinacje przy samochodzie aby przytrzymać przycisk zamykania i potem 3 razy otwierania lecz tak samo nic sie nie dzieje dioda cały czas miga.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pilot nie działa

Post autor: grg474 » pt wrz 30, 2011 08:40

może byś pokazał co masz za pilota - będzie łatwiej ustalić przyczynę braku dogrania


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Pilot nie działa

Post autor: pawel1178 » pt wrz 30, 2011 20:14

jakiś chyba ten kluczyk nie typowy szukałem po googlach i nie znalazlem zrobiłem zdjęcia :

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pilot nie działa

Post autor: grg474 » ndz paź 02, 2011 09:48

no to teraz - jak masz vag - to wejdź w 46 > 08 > 013 - naciśnij pilot -jak w pierwszym okienku zmieni się wartość to widzi twój pilot.
Wtedy wchodzimy w adaptację - 10> 1> wpisz wartość 1 zatwierdź i naciśnij pilota :bigok:

Natomiast jak nie masz VAGa to jedne kluczyk zostaw na zapłonie a drugim mechanicznie zamknij drzwi kierowcy i naciśnij kilkakrotnie zamykanie na pilocie - wtedy się nauczy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Re: Pilot nie działa

Post autor: rafxxx » ndz paź 02, 2011 14:24

tak jak pisal kolega
grg474 pisze: Natomiast jak nie masz VAGa to jedne kluczyk zostaw na zapłonie a drugim mechanicznie zamknij drzwi kierowcy i naciśnij kilkakrotnie zamykanie na pilocie - wtedy się nauczy
a mialbys tylko jeden kluczyk to wyjmij wkladke od kluczyka wloz srubokret zamknij i otworz samochod tym srubokretem, jednoczesnie majac jedyny kluczyk w stacyjce z przekreconym zaplonem i w tym momencie w tym kluczyk z przekreconym zaplonem zamknij i otworz samochod pare razy tak jak pisal kolega, mowie o tym sposobie bo jak kupilem auto mialem jeden kluczyk a nie mialem na poczatku vaga i tak sobie poradzilem :bigok:



Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Pilot nie działa

Post autor: pawel1178 » ndz paź 02, 2011 14:32

a śrubokrętem nie uszkodzę zamka w drzwiach jeżeli będę tak zamykał i otwierał ?



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Pilot nie działa

Post autor: rafxxx » ndz paź 02, 2011 14:45

czytales co napisalem? musisz wyjac wkladke wyjmuje sie ja w ten sposob ze jak otworzysz drzwi po to nad zamkiem zobacyzsz taka plastikowa okragla zaslepke zdejmujesz ja i musisz miec klucz TORX 4( ale moge sie mylic, taki gwiazdkowy) odkrecasz zlota srube w srodku, calkowicie jej nie wyjmiesz po prostu w pewnym moemcie przestanie sie odkrecac i bedziesz krecil w miejscuw jak juz ja odkrecisz lapiesz wkladke w palce i wyciagasz i dopiero wtedy wkladasz srubokret cienki plaski i napewno nic nie zepsujesz

tylko PAMIETA!!! wyciagnij najpierw wkladke



Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Pilot nie działa

Post autor: pawel1178 » śr paź 05, 2011 20:07

mam program VAG 4.9 wersja PL oraz kabel wszystko poprawnie skonfigurowane bo nie wywala błędów czy mogłby mi teraz ktoś opisać krok po kroku jak wykonać ten krok:
no to teraz - jak masz vag - to wejdź w 46 > 08 > 013 - naciśnij pilot -jak w pierwszym okienku zmieni się wartość to widzi twój pilot.
Wtedy wchodzimy w adaptację - 10> 1> wpisz wartość 1 zatwierdź i naciśnij pilota



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Pilot nie działa

Post autor: rafxxx » śr paź 05, 2011 21:44

no to kolega napisal jasno ... napisze jak krowa na rowie slowa moga sie roznic bo ja mam wersje ENGLISH wiec wchodzisz w pierwszy kwadracik po lewej u gory( jak wlaczysz vag com) nastepnie 46 ( modul komforu, czy jakos tak), nastepnie 08( czy means block, czyli po polsku bloki pomiarowe a potem wybierasz grupe 013 beda strzaleczki do gory i na dol mozesz tez recznie wpisac ten nr 013 jak bedzie zmiana gdy bedziesz dzialal pilotem to pozniej wracasz do menu w 46 czyli modul komfortu, tam wchodzisz w adaptacje[10] wpisz wartość 1 zatwierdź i naciśnij pilota



Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Pilot nie działa

Post autor: pawel1178 » czw paź 06, 2011 09:37

Ok podlaczylem sie jednak po naciskaniu pilota ( naciskałem przy przekręconym kluczyku na zapłon w stacyjce) wartosci sie nie zmieniaja :
Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pilot nie działa

Post autor: grg474 » czw paź 06, 2011 17:56

pawel1178, wybacz ale to nie jest vag 4.9 PL tylko polski vag 4.9. Co on pokazuje w blokach pomiarowych to ja nie wiem i czy widzi pilota czy nie widzi to też nie wiem. Nigdy takiego programu nie używałem i nie mam zamiaru - więc szukaj na stronie producenta programu czy wartość - stały kod znany to wartość rozpoznania pilota czy też nie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

Re: Pilot nie działa

Post autor: pawel1178 » czw paź 06, 2011 20:08

a dostał bym jakiś link do działającej wersji 4.9 ? i czy raz jeszcze musiałbym instalować sterowniki do kabla porty COM itp.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 93 gości