Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kosmo333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: kosmo333 » pn sie 22, 2011 09:45

Witam.
Szukałem tematów ze swoim problemem na forum. Nie do końca jest tam wyjaśnione więc postanowiłem napisać nowy temat.

Golf III. Problem jest z zamkiem centralnym. Po przekręceniu kluczyka czy to w zamku kierowcy czy pasażera centralny nie zamyka drzwi [nie słychać pompy]. "Od święta" po przekręceniu kluczyka zamkną się drzwi... Otwiera za to za każdym razem bez najmniejszego problemu.

Sprawdziłem wtyczkę do pompy od centralnego. Była bardzo mocno zaśniedziała. Wyczyściłem ją. Ale problem nie ustąpił.


Problem pojawił się kilka dni temu. Dodam że wcześniej pojawiały się anomalie związane z centralnym. Centralny "sam" otwierał wszystkie drzwi podczas dużych opadów deszczu gdy wilgotność powietrza była wysoka.

Co robić?

Z góry dziękuję za odp.


viewtopic.php?f=88&t=181827
---===Mój MK3 FIREBLADE<<Look>>===---
Szykują się kolejne zmiany :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: Paweł Marek » pn sie 22, 2011 14:18

weź kawałek kabla podawaj napięcie z aku (+)na kabelek szary we wtyczce pomki. Bedzie działać to wina jest po stronie włączników w zamku lub ich kabelków ( z drzwi wychodzi szaroczerwony, po drodze koło skrzynki zmienia kolor na szary). Nie będzie działać - to winna jest pompka, można rozebrać oczyścić albo wymienić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kosmo333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: kosmo333 » wt sie 23, 2011 13:09

Dziękuję za radę. Tak też zrobiłem. Plus z aku poszedł na kabelek szary we wtyczce pompki. Zero reakcji z jej strony. Dziś postaram się ją rozebrać. Po drodze będę mijał tzw. "szrot" - wpadnę - może znajdę pompkę na podmiankę...
Będę informował o postępach.

I tu kolejne pytanie. Pompka to VDO nr. kat vw: 1H0 962 257G. Wtyczka 12 pinowa.
W jakich jeszcze samochodach oprócz Golfa III montowano te pompki?


viewtopic.php?f=88&t=181827
---===Mój MK3 FIREBLADE<<Look>>===---
Szykują się kolejne zmiany :)

kosmo333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: kosmo333 » pt sie 26, 2011 00:26

Odwiedziłem dziś królestwo części zamiennych [szrot]...
Znalazłem pompkę o numerze 1H0 962 257 [ale bez końcówki G]. Różni się ona oprócz braku "G" w numerze innym połączeniem z rurką do której pompuje powietrze [jest cieńsze względem mojej starej pompki, i brakuje jednego pina w gnieździe [jest 11].

Mimo tych różnic po podłączeniu działała idealnie [wydaje mi się że szybciej zamyka i otwiera niż moja stara pompka].

Cały dzień było ok ale wieczorem pojawił się problem. Centralny albo działa jak trzeba albo nie działa wcale [tzn. po przekręceniu kluczyka brak reakcji bez względu czy chcę otworzyć, czy zamknąć]. Dzieje się tak losowo - nie odkryłem żadnej reguły na pojawianie tego problemu...

Pewne jest to że problem jest wtedy gdy manipuluję kluczykiem i w drzwiach kierowcy i pasażera.

Nie wiem czy to coś da ale podczas jednej z takich sytuacji podpiąłem starą pompkę - otwierała ale nie zamykała drzwi.

Sam już nie wiem co robić...


viewtopic.php?f=88&t=181827
---===Mój MK3 FIREBLADE<<Look>>===---
Szykują się kolejne zmiany :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: Paweł Marek » pt sie 26, 2011 08:24

Pierwsza myśl jest taka że pompka nie jest sprawna, masz do wyboru jechać jeszcze raz i zamienić na inną, albo wziąc miernik odłączyć wtyczkę pompki znaleźć na forum schemat podłaczeń pompki i sprawdzać w niej czy jest plus stały , po zapłonie , masa, oraz czy na kablach szarym i zielonym pojawia się na zmiane plus kiedy zamykasz /otwierasz z kluczyka- sprawdzaj z obu drzwi. Niektóre pomki działaja na dwa razy - otwierasz kluczykie raz - nie działa, możesz otworzyć tylko mechanicznie jedne drzwi , ruszasz kluczykiem drugi raz - pomka działa - też to sprawdź.
Jeszcze mozesz zdjąc obudowę starej pompki i prześledzić na płytce scieżkę idącą od pinu kabla szarego może tylko wystarczy ją przelutować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kosmo333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: kosmo333 » pt sie 26, 2011 20:28

Dziękuję za odpowiedź.
Winna jest kolejna pompka [ale mam pecha ;)]. Niestety wymiana nie wchodzi w grę ponieważ jestem na urlopie i po drodze wstąpiłem do jakiegoś szrotu. Teraz jestem od niego ponad 70km...

Postanowiłem obie naprawić - z elektroniką nie ma większego problemu. To co mogłem zrobić w trasie to zrobiłem [mam lutownicę ale nie mam miernika...:(]

Obie pompki rozebrałem. Odlutowałem kompresory. Sprawdziłem kompresory na aku + i - w obu pozycjach. Oba sprawne.
Samochód poprawnie podaje napięcia. I tu i tu zawodzi elektronika.

W przypadku starej pompy [1H0 962 257 G] "zalewała" ją woda z nieszczelności wokół prawej lampy. Nieszczelność naprawiłem.
Płytka drukowana w mocnym stopniu skorodowana - nie widać jednak uszkodzeń ścieżek. Po wyczyszczeniu i podłączeniu kompresora nadal kompresor aby otwiera drzwi. Nie zamyka.

Jeśli chodzi o ten nabytek [1H0 962 257] płytka drukowana i luty idealne. Oprócz jednego który poprawiłem. Po podłączeniu na razie dział bez problemu. Jednak gdyby nadal przestała działać to podejmę próbę naprawy wg. poniższych wskazówek:
http://www.samnaprawiam.com/poradniki-1 ... f-mk3.html.

O rezultacie poinformuję. Pozdrawiam.


viewtopic.php?f=88&t=181827
---===Mój MK3 FIREBLADE<<Look>>===---
Szykują się kolejne zmiany :)

kosmo333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: kosmo333 » pn sie 29, 2011 18:42

Problem ze sterownikiem powrócił. W ślad za poradą z linku powyżej:
1. Dostałem się do elektroniki sterownika;
2. Odlutowałem kompresor;
3. Wymieniłem układ ULQ2003A na ULO2003A N [koszt 2 zł];
4. Zmontowałem sterownik.

Ponad godzinę męczyłem centralny [otwierałem i zamykałem]. Działa idealnie.


viewtopic.php?f=88&t=181827
---===Mój MK3 FIREBLADE<<Look>>===---
Szykują się kolejne zmiany :)

clumsy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 05, 2011 17:20

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: clumsy » czw wrz 01, 2011 17:46

Hmmm nie chcę zakładać nowego tematu bo mam chyba dość podobny problem. Pilot bez problemu zamyka drzwi, ale otwiera tylko sporadycznie. Z kluczyka bez problemu auto można otworzyć, natomiast jak zamykam samochód z kluczyka to opadają szyby, otwiera się szyberdach. Jak po takim zamknieciu otworze kluczykiem i wsadzam go w stacyjkę to klaskson zaczyna trąbić i włączają się awaryjne. Wie ktoś co z tym zrobić?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 02, 2011 10:05

Rocznik, czy jest fabryczny allarm i/lub immo.
Tak czy inaczej na razie trudno powiedzieć ale jesli masz tak od początku do wygląda na źle spięty z instalacją samochodu dokładany alarm lub sterownik centrala na pilota. Jeśli to nowa awaria to też zapewne wynika z niewłaściwego montażu lub dziwnego zwarcia z tego montażu wynikającego. Ktoś pewnie próbował zamontować otwieranie dachu z pilota i w tym punckei bym zaczął szukać - przy włączniku dachu, bo gdzie indziej mk3 inema takich kabli które by powoliły otwierac dach, zamykac owszem można wpinając kabel komfortu w kable sterujące centrala i szyb.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

clumsy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 05, 2011 17:20

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: clumsy » pt wrz 02, 2011 10:34

Rocznik 95, bez alarmu i immobilizera. Wielkie dzięki, pogrzebie w tym dachu, faktycznie od początku był z nim problem. Ciężko się otwiera, tnie się i nie domyka prawidłowo, trzeba się nieźle napocić żeby nie przeciekał przy deszczu. Możliwe że poprzedni właściciel coś przekombinował.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 02, 2011 11:02

Bez immo i alarmu sprawa jest znacznie prostsza bo mniej do zepsucia. Zostaje kwestia dokładanego alarmu - byc może nieudana próba podłączenia otwierania dachu, a sam dach może być uszkodzony mechanicznie k=jako rzecz niezalezna od drugiej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

clumsy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 05, 2011 17:20

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: clumsy » pt wrz 02, 2011 15:16

Kurcze na zimę wolałabym nie zostawać z takimi atrakcjami zwłaszcza że sporo jeżdżę. Znalazłam instrukcje rozbierania szyberdachu. Postaram się to rozgrzebać w przyszłym tygodniu i pooglądać. Jak coś zepsuje lub naprawie podziele się efektami :)



kosmo333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: kosmo333 » ndz wrz 04, 2011 13:20

Jak się okazało defekt o którym pisałem wcześniej w tym temacie znowu się pojawił.
Do wymiany poszły dwa kondensatory 47uF 16V. Zastąpiły je 47uF 45V.

Mam nadzieję że teraz będzie dobrze. O efektach poinformuję.


viewtopic.php?f=88&t=181827
---===Mój MK3 FIREBLADE<<Look>>===---
Szykują się kolejne zmiany :)

Awatar użytkownika
michal0310
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 06:01

Re: Centralny zamek otwiera drzwi ale ich nie zamyka.

Post autor: michal0310 » wt sie 19, 2014 22:02

Witam kolegów :) Z uwagi na to, że jestem nowy na Naszym forum i że mój problem jest w zasadzie bardzo podobny to nie zakładam nowego wątku, tylko zapytam tutaj :) Mianowicie - mój centralny zamek otwiera ślicznie wszystkie drzwi 100/100 razy, natomiast zamyka je równie ładnie tylko jeśli używam zamka od strony pasażera :/ W drzwiach od kierowcy przekręcenie kluczyka na "zamknij" nie uruchamia pompki... I tutaj moje pytanie - gdzie szukać w pierwszej kolejności przerwy (bo sądzę że to zwykłe przetarcie jakiegoś przewodu raczej)? Winny mógłby być ten szaro-czerwony przewód wspomniany w jednym z pierwszych postów?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości