Czujnik położenia wału wymiana

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

filipex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr lis 24, 2010 19:08
Lokalizacja: Warszawa

Czujnik położenia wału wymiana

Post autor: filipex » sob sie 20, 2011 21:48

Witam, ostatnio byłem ze swoim samochodem (GOLF III 1.9 TDI 110 KM 81Kw 1996 r.) na przeglądzie i mechanik powiedział mi, że wyskoczył im błąd wspomnianego w temacvie czujnika. Poczytałem trochę na forum i okazało się, że moje auto rzeczywiście ma jedna przypadłość która może wskazywać na czujnik, tzn. jak pojeżdżę trochę dłużej i silnik osiągnie normalna temp. pracy i zgaszę samochód i chce go ponownie zapalić to dość długo kręci zanim załapie i odpali.

postanowiłem więc wymienić ten czujnik samemu i potrzebuje trochę pomocy i odpowiedzi na moje pytania:

1. gdzie ten czujnik znajduje się w silniku konkretnie? (nie znalazłem odpowiedzi na forum) może ma ktoś jakieś zdjęcie tego miejsca.
2. Jaki jest symbol albo type tego czujnika który pasuje do mojego auta, chciał bym kupić odpowiedni z odpowiednia wtyczka itd.
3. Na allegro jest sporo używanych czujników warto się w to bawić czy lepiej od razu nowy? jakie koszta?


pozdrawiam,

F.

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Czujnik położenia wału wymiana-pomocy!

Post autor: jaszczur » pt sie 26, 2011 00:33

masz jego nr ori i na tej pdst dobiorą ci ew zamiennik 028 907 319 B
filipex pisze:jakie koszta?
za helli nowy wydatek ok 400 zł
co prawda 1 z ale w tych samych okolicach szukaj
Obrazek



castokars
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 09, 2014 16:58

Czujnik położenia wału wymiana-pomocy!

Post autor: castokars » wt lis 25, 2014 22:01

Witam
Podepnę się pod temat
W samochodzie Octavia silnik tdi AHF cieknie mi olej spod czujnika położenia wału korbowego. Chciałbym go odkręcić nie wiem jaką nasadka będzie potrzebna
dwunastokątna. Przepraszam nie dysponuje wszystkimi nasadkami więc dlatego pytam, poniewaz muszę kupić i nie wiem jaką.
Tam znajduję się oring o jakich wymiarach? Z góry dziękuje za zainteresowanie i pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości