Problem z podłączeniem interfejsu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marwro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 01, 2005 09:40
Lokalizacja: Nowa Sucha k/ Sochaczewa
Kontakt:

Problem z podłączeniem interfejsu

Post autor: marwro » sob sie 13, 2011 15:58

Witam,

Zaczęło się od tego, że szalał mi alarm (fabryczny) w moim autku. Pisałem zresztą o tym na forum. Trochę z tym powalczyłem czyszcząc kostkę w tylnej klapie. Trochę pomogło trochę nie. Czasami się włączał sam ale coraz rzadziej w końcu przestał i uznałem że jest git. Później zauważyłem, że jak ustawiam lewe lusterko (elektryczne ma się rozumieć) to porusza się również prawe. Ponieważ gdy ustawiam prawe lewe się nie rusza to olałem sprawę :) Przy zamykaniu go z pilota centralny za pierwszym razem nie rygluje wszystkich drzwi, a dopiero za trzecim naciśnięciem pilota uzbraja alarm. Później zaczął mi się zapalać ABS na desce. Chciałem podłączyć VAGa żeby sprawdzić co go boli i nic... Brak łączności z komputerem. Myślałem że kabel albo coś z softem. Podjechałem do fachowców z maszynką za parę tysi i oni także się nie mogli podłączyć. Polecili żeby zwrócić się dobrego elektryka i tyle. Kłopot w tym że nie znam takiego :)
Poradźcie, czy mogę coś sprawdzić jeszcze sam, czy szukać już poważnego warsztatu. Obawiam się, żeby nie było to przeczyszczenie jakiejś kostki albo zmasowanie kabelka, a facet powie mi że wymienił komputer :?
Nie wiem czy wszystkie opisane przeze mnie objawy to mają wpływ na brak komunikacji z komputerem ale ponieważ nie wiem co jest to opisałem wszystko. Dodam, że auto jeździ normalnie, pali, spala itp.

Liczę na sugestie
Pozdrawiam

Marek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z podłączeniem interfejsu

Post autor: Qto » sob sie 13, 2011 16:05

marwro pisze:Zaczęło się od tego, że szalał mi alarm (fabryczny) w moim autku. Pisałem zresztą o tym na forum. Trochę z tym powalczyłem czyszcząc kostkę w tylnej klapie. Trochę pomogło trochę nie. Czasami się włączał sam ale coraz rzadziej w końcu przestał i uznałem że jest git
VAGiem można sprawdzić co powodowało aktywację alarmu - najczęściej krańcówki
marwro pisze:Później zauważyłem, że jak ustawiam lewe lusterko (elektryczne ma się rozumieć) to porusza się również prawe. Ponieważ gdy ustawiam prawe lewe się nie rusza to olałem sprawę :)
normalne działanie, po prostu tak jest...ustawiasz prawe to ustawia się prawe...a jak lewe to ustawiają się obydwa - wiele razy było o tym na forum
marwro pisze:Przy zamykaniu go z pilota centralny za pierwszym razem nie rygluje wszystkich drzwi, a dopiero za trzecim naciśnięciem pilota uzbraja alarm.
krańcówki w zamkach, ewentualnie zimne luty http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false;
Być może (prawie na pewno) to jest też przyczyną problemu nr 1
marwro pisze:Później zaczął mi się zapalać ABS na desce.
no tu bez VAGa to można tylko gdybać
marwro pisze:Chciałem podłączyć VAGa żeby sprawdzić co go boli i nic... Brak łączności z komputerem. Myślałem że kabel albo coś z softem. Podjechałem do fachowców z maszynką za parę tysi i oni także się nie mogli podłączyć. Polecili żeby zwrócić się dobrego elektryka i tyle. Kłopot w tym że nie znam takiego :)
Poradźcie, czy mogę coś sprawdzić jeszcze sam, czy szukać już poważnego warsztatu. Obawiam się, żeby nie było to przeczyszczenie jakiejś kostki albo zmasowanie kabelka, a facet powie mi że wymienił komputer :?
nic nie wymieniaj, nigdzie nie jedź...tylko poczytaj ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=215221" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Problem z podłączeniem interfejsu

Post autor: wesol » ndz sie 14, 2011 10:26

jak roblem z polaczeniem vagiem to miernik w lape i sprawdzenie przejść od wtyczki obd2 do ECMa. Mozesz psiknac jakims odrdzewiaczem ito we wtyczki. Tez kupilem golfa niedawno i nie mozna bylo sie polaczyc. Poczyscilem i jest git.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

rytes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 20:39

Re: Problem z podłączeniem interfejsu

Post autor: rytes » ndz gru 04, 2011 16:19

Witam mam pytanko możesz podpowiedziec gdzie są te wtyczki?przejść od wtyczki obd2 do ECMa.Mam taki problem jak ty nie mogę się połączyc z kompem zero reakcji, byłem nawet u forumowicza ale popatrzył i nic nie znalazł w kablach,stwierdził żeby sprawdzic kable trzeba by zdemontowac całą deska myslę że to nie tak ,dla jednej wiązki całą deskę?Może faktycznie tylko te wtyczki broją.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z podłączeniem interfejsu

Post autor: Qto » ndz gru 04, 2011 16:37

poczytaj temat do którego link dałem wyżej... później daj znać co tam jest w kablach - w tamtym temacie wsio jest wyjaśnione



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Problem z podłączeniem interfejsu

Post autor: wesol » ndz gru 04, 2011 19:15

na podszybiu od strony komory silnika ( tam gdzie mechanizm wycieraczek) masz ECM sterujacy praca silnika. Odpinasz ta wtyczke od ECM'a i miernikiem sprawdzasz od wtyczki OBD2 z pinu diagnostycznego przejscie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości