Światła cofania + aku !

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tablof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 13:42

Światła cofania + aku !

Post autor: Tablof » wt sie 09, 2011 22:33

Witam. Przeszukując niespełna całą godzinę w wyszukiwarce temat o światłach cofania i aku, że postanowiłem założyć nowy... Mój problem polega na tym, że nie działają mi światła cofania ( już akieś 3 tyg. ). Sprawdzałem zarówno bezpieczniki jak i żarówki i wszystko jest w porządku. W dodatku nie jeździłem samochodem ponad 24h i przy pierwszym odpaleniu od tego czasu miał problemy z odpaleniem ale jakoś dał rade za pierwszym razem ( tak jakby aku był pusty ? ). Jadąc dalej zaparkowałem go na chwile, następnie przestawiłem w ciągu 5 min odpalając go znów bez niczego i po 2 min chciałem go znów odpalić i już nie dał rady. Odpaliłem go przy pomocy drugiego samochodu. Ruszyłem dalej i jechałem jakieś 10 min. Odstawiłem na 2h i po tym czasie znów ruszył normalnie bez żadnego problemu. Odstawiłem go na noc aby go podładować i zobaczę co z nim rano.
Teraz mam trzy pytania:
1. Akumulator do wymiany ?
2. Jak naprawić światła cofania ? ( wina czujnika przy sprzęgle ? )
3. Ucieka mi gdzieś prąd ?


Bardzo proszę o pomoc w tej sytuacji gdyż jest ona bardzo irytująca... :grrr:
Dodam, że aku nie jest nowy i nie wiem ile ma 'lat' ...

Dodaje foto z bezpiecznikami.
Obrazek



Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Światła cofania + aku !

Post autor: Karmel » śr sie 10, 2011 03:35

Czujnik wstecznego biegu wychodzi od góry ze skrzyni dwa piny, między ślimakiem prędkościomierza a mocowaniem linki sprzęgła. Żeby sprawdzić czy to przewody czy sam czujnik zewrzyj je. (chodź pewnie poprostu wypadł konektor) i sprawdz czy świeci, oczywiście po zapłonie stacyjki. Co do aku zacznij od sprawdzenia i przeczyszczenia klem. Elo.


Obrazek

barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

Światła cofania + aku !

Post autor: barto125 » śr sie 10, 2011 11:17

Sprawdź, czy klemy są mocno przykręcone, ale najpierw je przeczyść. No i podjedź do pierwszego mechanika/elektryka, żeby Ci zmierzył pobór prądu w spoczynku, chyba, że sam masz miernik.



Tablof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 13:42

Światła cofania + aku !

Post autor: Tablof » śr sie 10, 2011 15:58

Problem rozwiązany.
Co do akumulatora to był na wyczerpaniu.
Co do świateł: kupno czujnika za 40 zł rozwiązało problem :)
Dzięki wszystkim.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości