halogeny przód nie świecą

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 29, 2011 20:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

halogeny przód nie świecą

Post autor: Maciek210 » wt sie 09, 2011 18:56

Koledzy mam mały problem.Otóż dzisiaj zamontowałem włącznik świateł z funkcją halogenów tył i przód.Mam oryginalną instalacje tyle ,że wcześniej miałem włącznik przeciwmgielnych tylko tylnych świateł.Tył mi świeci a przód już nie.Kontrolka na włączniku się zapala.Wiem ,że prąd nie dochodzi do halogenów bo mierzyłem.Dodam jeszcze ,że jakies 2 lata temu byłem u elektryka,który powiedział mi ,że jak będę chciał to on mi podłączy te światła bo podobno gdzieś pod deską rozdzielczą jest jakaś wtyczka(nie chodziło mu o włącznik 2 stopniowy)
Może ktoś mi pomóc?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

halogeny przód nie świecą

Post autor: Paweł Marek » śr sie 10, 2011 10:13

Maciek210, nic nie napisałeś jak podłączałeś. Instalacja biegnie zawsze do zlacza nad chłodnicą dalej trzeba pociągnąć jesli w oryginale halogenów nie było. Nie napisałes czy to zrobiłeś. Nie napisałeś czy sprawdziłes bezpiecznik (pozycja 10). Nie napisałeś czy sprawdziłeś czy w skrzynce przekaźników w pozycji R10 (4-ty od lewej dolny rząd) masz przekaźnik albo zworkę. Jesli bezpicznik i zworka (lub przekaźnik) sa napięcie na p-mgielne musi być w złączu nad chłodnicą chybva że jest uszkodzone okablowanie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Maciek210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 29, 2011 20:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

halogeny przód nie świecą

Post autor: Maciek210 » śr sie 10, 2011 10:30

Instalacja jest jest podłączona a dokładniej przewody idące od halogenów są wpięte w instalacje koło chłodnicy do kabla koloru szaro-żółtego i brązowego.zworka jest w gnieznie nr 10 i tylne światłą działają.Tak jak pisałem wcześniej elektryk mówił coś o podłączeniu jakiejś wtyczki od halogenów z przednich.wie ktoś może które wtyczki przy skrzynce odpowiadają za te halogeny?tak w ogóle to wydaje mi się ,że ta instalacja to jakaś rzeźba bo mam wersje gt i według vinu mam mieć fabryczną instalacje ww. świateł a tam normalnie widać że ktoś się wlutowywał w kable koloru szaro żółtego i brązowego.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

halogeny przód nie świecą

Post autor: Paweł Marek » śr sie 10, 2011 11:16

znajdziesz na forum rozpiskę podłączeń wtyczek do skrzynki i jakie kable w której idą, ale tam powinno być wszystko ok bo wtyczka od p-mgielnych zawiera więcej kabli gdyby była nie podpięta to jeszcze innych swiateł by brakowało. Sprawdź w złączu nad chłodnica miernikiem osobno czego brakuje - plusa do halogenów czy masy. Czyli mierz napięcie między szaro-żółtym a ujemną klemą, oraz opór między brązowym a ujemną - ma być bliski zero. Sprawdź wogóle czy wychodzi napięceie na halogeny przednie z włącznika może jest uszkodzony.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Maciek210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lip 29, 2011 20:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

halogeny przód nie świecą

Post autor: Maciek210 » śr sie 10, 2011 21:52

Więc tak.w końcu sie uporałem z tymi halogenami.przyczyną był przecięty kabel który wychodził ze skrzynki bezpieczników.w przecięty kabel który szedł do halogenów był podłączony przekaźnik który nie wiem do czego służył i chyba nigdy sie już nie dowiem.odłączyłem ten śmieszny przekaźnik i podłączyłem ze sobą 2 kabelki.temat uważam za zamknięty



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

halogeny przód nie świecą

Post autor: Paweł Marek » czw sie 11, 2011 21:16

Myślę że ktoś w dobrych intencjach założył przekaźnik do halogenów tylko coś nie wyszło. Dzięki za info o rozwiązaniu problemu. Zamykam


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości