modul radiowy od centralnego zamka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dawid216
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 11:45

modul radiowy od centralnego zamka

Post autor: Dawid216 » pn sie 08, 2011 14:34

Witam ostatnio stalem sie posiadaczem modulu radiowego od centralnego zamka niestety bez silownikow i stad moje pytanie zeby zamiast silownikow podlaczyc klakson taki ''panic key'' tam sa takie przewody 2 brazowe 2 biale 1 niebieski 1 zielony czarny to chyba - i czerwony + na pilocie sa 2 przyciski i chcialbym zeby w pilocie kliknac 1 przycisk i zeby klakson trabil
P.S
na jednym z dodanych zdjec widac jak pomiedzy niebieskim i zielonym sa dolaczone jakies chyba przekazniki nie wiem do czego to jest prosze o podpowiedz jak te kable podlaczyc czarny do masy czerwony do + a brazowy i bialy ida do alarmu a alarm mi jest nie potrzebny wiec zostaje nam jeszcze jedna para bialy i brazowy prosze o podpowiedz jak do tego podlaczyc klakson.
Prosze mi nie pisac takich komentarzy ze po co wywolywac klakson z 20 m chce to zrobic i koniec widzialem juz podobny temat ze ktos podlaczyl sobie to do mondeo mk2 ale tam nie bylo zadnych schematow fotek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

modul radiowy od centralnego zamka

Post autor: skaktus » pn sie 08, 2011 16:33

Po pierwsze foto dałeś nędzne. Tłumaczenie że robione telefonem nic nie da - wystarczy trochę światła :satan:

Dwa - centralkę sobie podaruj - wykrywa ona kiedy silnik schodzi do granicznej pozycji, w przypadku klaksonu, potraktuje go jako silnik SLAVE czyli ten 2 przewodowy i nie ruszy. Musi być załozony silnik MASTER czyli ten z 5 przewodami, a jak go podepniesz to klakson pipnie ci przez 0,5 sekundy lub nawet mniej. Ten system nie ma sensu.



Dawid216
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 11:45

modul radiowy od centralnego zamka

Post autor: Dawid216 » pn sie 08, 2011 18:41

master ma 5 kabli: zielony, niebieski, biały, czarny i brązowy a klakson ma 2 styki to jak mam to podpiac?
sory za zdjecia, a nie mozna zamiast kierunkowskazow podpiac klakson no bo jak sie zamyka i jak silowniki sie zamykaja to kierunki badz swiatla migaja?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

modul radiowy od centralnego zamka

Post autor: Paweł Marek » pn sie 08, 2011 20:57

Dawid216, będzie ciężko ci pomóc, potrzebny jest jakiś schemat, nazwa tego sterownika - wówczas schemat by się pewnie znalazł w necie. Te okrągłe to diody służyły najpewniej do podpięcia kierunkowskazów bo sygnał na kierunki wychodzi ze sterownika chyba jednym kablem trzeba go było rozdzielić na prawa i lewą stronę - diody sa po to na tych odgałęzieniach żeby nie było zwarcia między lewa i prawą stroną kierunków. Możesz sobie oczywiście podłączyć klakson do kabla na kierunki ale między sterownikiem a diodami bo inaczej będzie trąbił po włączeniu kierunkowskazu. I powinieneś przez przekaźnik bo sygnał sporo prądu ciągnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dawid216
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 11:45

modul radiowy od centralnego zamka

Post autor: Dawid216 » wt sie 09, 2011 19:31

a jaki to ma byc przekaznik prosze mi powiedziec zebym poszedl do elektronicznego i kupil



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

modul radiowy od centralnego zamka

Post autor: Qto » wt sie 09, 2011 21:27

Dawid216 pisze:jaki to ma byc przekaznik
jak powiesz "samochodowy do świateł" to styknie ;) Czterostykowy z oznaczeniami 30, 85, 86, 87



Awatar użytkownika
camer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 11:11
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

modul radiowy od centralnego zamka

Post autor: camer » wt sie 09, 2011 23:08

Czy ten sterownik ma służyć również do sterowania centralnym zamkiem ?

Jeżeli nie, to nie ma żadnego problemu.
Podłącz cewkę przekaźnika do niebieskiego i zielonego. To sterowanie "silniczkiem" w siłowniku.
Zmienia się tam polaryzacja napięcia.

Po takim podłączeniu, każde "otwarcie i zamknięcie" pilotem będzie wyzwalało na 0.5 s przekaźnik.
Jego stykami możesz włączyć np. klakson.

Do tego - czarny (-), czerwony (+) , biały i brązowy nie używasz.


Obrazek
Montaż i serwis alarmów, pilotów, centralnych zamków.
http://www.autoalarm.katowice.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Dawid216
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 11:45

modul radiowy od centralnego zamka

Post autor: Dawid216 » czw sie 25, 2011 21:14

Przepraszam najmocniej ze dlugo sie nie odzywalem ale nie mialem zabardzo czasu, caly czas praca ;/
Ten modul ma sluzyc tylko do klaksonu bez centralnego zamka.
Mam juz przekaznik cztero stykowy z oznaczeniami 30, 85, 86, 87 i teraz jakimi kolorami kabli do jakich oznaczeń przekaznika mam to podpiac?
czyzby styki 85 86 sa to styki do cewki a co z z reszta stykow?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości