świecąca kontrolka płynu chłodzącego ( mimo dobrego stanu )

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gigi6660
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 18:49
Lokalizacja: Wrocek
Kontakt:

świecąca kontrolka płynu chłodzącego ( mimo dobrego stanu )

Post autor: gigi6660 » pn sie 08, 2011 00:15

Witam,

jak w temacie, już od bardzo długiego czasu świeciła mi się kontrolka od poziomu płynu chłodzącego ( a jest to o tyle upierdliwe że z zegarów ciągle krzyczy na mnie czerwone STOP, i wyłącza to cały komputer, tzn nie mogę zobaczyć spalania, zasięgu itp... ) , niedawno zebrałem się w sobie, zamówiłem nowy zbiorniczek w aso i go wymieniłem. Może z jeden dzień nie świeciło i znów zaczęło. I ja się pytam o co mu kurde chodzi?

Poziom płynu jest ok, nie ubywa go, nie przybywa, nie musze dolewać. Po prostu ciągle tam jest, tylko kontrolka od jakiegoś pół roku właściwie ciągle się świeci ( z przerwami może pół dniowymi czasami ). Zbiorniczek nowy więc czujnik w zbiorniczku dobry, kable od wtyczki wyglądają dobrze, izolacja cała i co najważniejsze trzymają się więc nie wygląda tak żeby były uszkodzone, styki też nie zaśniedziałe.

Ogólnie to w ostateczności można coś tam zrobić żeby oszukać czujnik, ale wiadomo że już wtedy nigdy się nie włączy - nawet jak będzie potrzebny, i pewnie tak w ostateczności zrobię.

Pytanie moje jest takie czy włączony czujnik poziomu wody, oraz napis wyświetlany na komputerze - sprawdź manualnie poziom płynu chłodzącego - może oznaczać jakąś głębszą awarie / nieszczelność / cokolwiek czy to tyczy się tylko zbiorniczka płynu chłodzącego i płynu w nim i jeżeli on tam jest to można olać ten czujnik?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

świecąca kontrolka płynu chłodzącego ( mimo dobrego stanu )

Post autor: marcin7x5 » pn sie 08, 2011 14:14

Może problem nie tkwi w samym czujniku a we wiązce do niego dochodzącej. Posprawdzaj czy gdzies kabeli sie nie przetarły lub nie ocierają się o jakaś metalową część.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

świecąca kontrolka płynu chłodzącego ( mimo dobrego stanu )

Post autor: guziolek » pn sie 08, 2011 18:16

Stać się nic złego od tego nie stanie, poza tym że nie wiesz co się z ilością płynu dzieje. Największy minus to tak, jak piszesz, denerwujący napis i piszczenie, ale jeździć z tym można, bo czujnik odpowiada tylko za poziom płynu i o niczym innym nie poinformuje.



Vwons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lip 07, 2011 20:31
Lokalizacja: Ruda Sląska

świecąca kontrolka płynu chłodzącego ( mimo dobrego stanu )

Post autor: Vwons » pn lis 21, 2011 14:57

Miałem to samo przez okres 3 miesiecy... kombinowałem i kombinowałem.... wszystkie węże + zbiorniczek spędziły ok 2h zanurzone w wannie z płynem odtłuszczającym ... po zmontowaniu i zalaniu nowym płynem problem ustąpił...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości