Wskazówka obrotomierza i komputer.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DjSpot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 22, 2011 21:57
Lokalizacja: Zabrze
Auto: VW Touran
Silnik: BMN

Wskazówka obrotomierza i komputer.

Post autor: DjSpot » sob lip 30, 2011 21:13

Witam Forumowiczów.
Mam pytanie otóż kupiłem w czwartek VW Golf mk4 1.4 16V, lecz umknęło mojej uwadze kilka problemów.
Otóż one, wskazówka obrotomierza zachodzi na zegarek, przez co wg mnie obroty są zaniżone i nie miarodajne. Da się coś z tym zrobić?
Drugim problemem to jest pasek na komputerze, który zasłania informacje wyświetlające się na nim. Pytanie co jest przyczyną i jaki jest ewentualny koszt obu napraw?
Pozdrawiam Tobiasz.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wskazówka obrotomierza i komputer.

Post autor: grg474 » ndz lip 31, 2011 13:48

DjSpot pisze:Otóż one, wskazówka obrotomierza zachodzi na zegarek, przez co wg mnie obroty są zaniżone i nie miarodajne. Da się coś z tym zrobić?
wymontować licznik, otworzyć ustawić wskazówkę (pamiętaj że wskazówkę ustawiamy kręcąc w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara)
DjSpot pisze:Drugim problemem to jest pasek na komputerze, który zasłania informacje wyświetlające się na nim.
wygląda na to że ktoś próbował naprawić licznik stąd właśnie ustawienie wskazówki - rozbierz licznik i sprawdź jak jest montowany wyświetlacz komputera - na taśmie czy na gumkach - jak n gumkach to można to spróbować naprawić samodzielnie - na taśmie - raczej sam to nie naprawisz


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
DjSpot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 22, 2011 21:57
Lokalizacja: Zabrze
Auto: VW Touran
Silnik: BMN

Wskazówka obrotomierza i komputer.

Post autor: DjSpot » ndz lip 31, 2011 18:43

wymontować licznik
Hmm, a mógłbyś powiedzieć w jaki sposób?


Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wskazówka obrotomierza i komputer.

Post autor: grg474 » ndz lip 31, 2011 21:05

odchylić kierownicę do siebie i w dół, odpiąć zapinkę pod licznikiem (jak się nie da - odpiąć skórkowe łącze i odkręcić 2 wkręty mocujące licznik) , pociągnąć licznik do siebie i odpiąć wtyczkę licznika od strony drzwi kierowcy a następnie po przeciwnej stronie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
ugiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 10, 2011 20:09

Wskazówka obrotomierza i komputer.

Post autor: ugiel » sob lis 26, 2011 20:26

Witam,
Podczepie sie z prośbą o uszczegółowienie - jak odpiąć złącza kabli od licznika probowałem juz dosyc silnie ale nie chcą wyjść. Sa tam takie jakby zapinki fioletowe, trzeba to jakos odgiac, podwazyc? :(



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Wskazówka obrotomierza i komputer.

Post autor: harvard » sob lis 26, 2011 21:01

Zaczynasz od dolu do góry z tymi zapinkami i wtyczki wyjdą same. Wsadź paznokcia od dołu i próbuj podważać do góry wtyk do licznika ma wyjść.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Wskazówka obrotomierza i komputer.

Post autor: agrala » ndz lis 27, 2011 14:50

Watpie zeby auto z rocznika 99-00 mialo przejechane 160tys - raczej ktos cofal licznik a nie probowal naprawy wyswietlacza.
Sam z tym wyswietlaczem nic nie zrobisz - jest on montowany na tasmie a problem jest w polaczeniu tasmy z ukladem scalonym. Koszt naprawy to ok 300zl.



Awatar użytkownika
ugiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 10, 2011 20:09

Wskazówka obrotomierza i komputer.

Post autor: ugiel » ndz lis 27, 2011 19:54

@harvard - Dzięki. Faktycznie trzeba było odgiąć tę fioletową zapinkę do góry. Poszło łatwo tym razem. Za to strasznie sie namęczyłem z wczepieniem spowrotem zegarów, szok, strasznie krótkie te wiązki kabli...
Pozdr.



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Wskazówka obrotomierza i komputer.

Post autor: harvard » pn lis 28, 2011 00:10

Dzięki za pochwałę!
Zielony wtyk rzeczywiście poskąpiono - jednak jak kilka razy wyjmiesz i włożysz nabierzesz wprawy jak to miało miejsce w moim przypadku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 40 gości