EPC, a swiatla stopu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

EPC, a swiatla stopu

Post autor: airbuko » pt lip 29, 2011 20:26

Witam, dzis rano jadac do pracy zaswiecilo mi EPC po czym, po ponownym uruchomieniu silnika, zgaslo. Wracajac z roboty zaswiecilo sie i juz nie gasnie. Okazuje sie ze swiatla stopu przestaly dzialac. Dzis rano jeszcze dzialaly. Orientujecie sie co mi padlo i jak to sprawdzic lub wymienic? Jutro skocze do znajomego na kompa, czy to tylko stop czy cos jeszcze ...ale bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi. Dzieki



Awatar użytkownika
sator75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob gru 12, 2009 20:39
Lokalizacja: Łódź

EPC, a swiatla stopu

Post autor: sator75 » pt lip 29, 2011 20:40

Padł Ci czujnik swiateł stopu , znajduje sie nad pedałem hamulca .



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

EPC, a swiatla stopu

Post autor: airbuko » pt lip 29, 2011 23:45

sator75, Dzieki za podpowiedz, tak wlasnie sadzilem, ale martwilem sie ze moze cos jeszcze jest nie tak. Problem rozwiazany ... :) zajelo mi jakas godzinke. Dorwalem sie do tego czujnika i rozebralem go. Okazalo sie ze ze nie jest to jakies urzadzenie elektroniczne ..tylko mechaniczne. Jeden ze stykow w srodku byl zasniedzialy i przestal dzialac. Po delikatnym potraktowaniu go pilnikiem do paznokci mojej lubej ... wszyskto wrocilo do normy. EPC juz sie nie swieci a swiatla stopu dzialaja jak ta lala. Obrazek

Czerwona strzalka wskazuje miejsce gdzie ukryty jest ten mechanizm (banalnie prosty) a zolta wskazuje na "nozke" ktora podaza za pedalem hamulca.
Dodam tylko ze mialem szczescie ze czujnik zamontowany w moim golfie jest najprostszym z wszystkich czterech jaki montowano. ...aha i "nozke" potraktowalem tawotem by plynniej chodzila ...bo strasznie tarl plastik o plastik.

Temat do zamkniecia.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 103 gości