oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » pn lip 25, 2011 20:40

Witam, jestem tutaj nowy i pisze z kłopotem c. zamka wiem że tematów jest mnóstwo ale ciężko jest znaleźć temat który odpowiada mojemu przypadkowi.
Więc mam oryginalny c. zamek ale samochód nie został wyposażony w centralkę która odbiera sygnał ze scyzoryka.
Mam na próbę kluczyk 2-guzikowy o częstotliwości 434, dorobiłem grot i zaprogramowałem transponder. Proszę o pomoc w dorobieniu czegoś co bedzie sterowało mi oryginalnym scyrokiem.

Z góry dziękuje

Pozdrawiam Błażej



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: Qto » pn lip 25, 2011 21:39

Musisz mieć moduł komfortu obsługujący pilota...dowiedz się nr modułu



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: JacekB » pn lip 25, 2011 23:09

Witam, dołączam się do tematu.
Ostatnio chciałem zaszaleć i sprawić sobie 2 całkiem nowe, oryginalne scyzoryki. U elektronika dowiedziałem się, że mam najbiedniejszy moduł komfortu jaki był montowany w Borach i nie obsługuje on oryginalnych kluczo-pilotów. Powiedział, żebym podjechał z innym modułem komfortu chociaż i to nie daje gwarancji bo nie wiadomo czy mam auto wyposażoną w nadajnik-antenę do centralki. Nie powiem, że to mnie nie zbiło z tropu bo aż takiego scenariusza się nie spodziewałem. Chciałbym przełożyć inny moduł komfortu i tutaj moje pytania:

1. Jaki moduł zadoptować? Czy będzie pasował z octavii, leona, a3, golfa IV ??
2. Jak rozpoznać, że dany moduł jest na wypasie (czyt. obsługuje pożądane przeze mnie rzeczy) ?? Na szrocie to na pewno przy HIGHLINE będzie, ale na allegro... ?!
3. Jak sprawdzić czy moje auto wyposażone jest w antenę do obsługi oryginalnego scyzoryka?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź!


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
Malik
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Skaryfikejszyn Modyfikejszyn
Posty: 435
Rejestracja: wt sty 11, 2011 21:16
Lokalizacja: EP || ETM

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: Malik » wt lip 26, 2011 11:28

koledzy dokładam się do pytania kolegi!! Ja już jestem po zakodowaniu scyzora teraz tylko sie rozbiega o moduł komfortu....



xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » wt lip 26, 2011 20:01

Panowie więc tak...
w moim samochodzie na pewno moduł komfortu nie obsługuje scyzoryków "tak jak pisałem wyżej" i na pewno nie mam antenki, sprawdzałem w obu słupkach i jej nie ma.
Dlatego też powstał ten temat, nie bardzo wiem co teraz z tym zrobić a wymienianie modułu komfortu nie zbyt mnie interesuje, bo na pewno trzeba zaprogramować w nim wszystko na nowo, dorobić brakującą instalacje "a to może być nielada wyczyn hehe"
Nie ma opcji zakupienia jakiegoś alarmu lub centralki do której dało by się doprogramować oryginalny scyzor..??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: Qto » wt lip 26, 2011 20:53

JacekB pisze:1. Jaki moduł zadoptować? Czy będzie pasował z octavii, leona, a3, golfa IV ??
Byś mógł podać nr modułu jaki aktualnie masz...
JacekB pisze:2. Jak rozpoznać, że dany moduł jest na wypasie (czyt. obsługuje pożądane przeze mnie rzeczy) ??
Moduł na dwie wtyki obsługuje wszystko...tylko teraz nie pamiętam jak się mają numery komfortów do częstotliwości pilotów
JacekB pisze:3. Jak sprawdzić czy moje auto wyposażone jest w antenę do obsługi oryginalnego scyzoryka?
zdjąć lewy przedni słupek i poszukać dosyć grubego brązowego kabelka, kończy się przy lewym, górnym rogu szyby
xblazej85x pisze:wymienianie modułu komfortu nie zbyt mnie interesuje, bo na pewno trzeba zaprogramować w nim wszystko na nowo, dorobić brakującą instalacje "a to może być nielada wyczyn hehe"
Jeżeli masz moduł na jedną wtykę, to wsadzasz moduł na dwie wtyki i bez przeróbek będzie gadać - tylko zasiąg lichy. A programowanie ogranicza się do wpisania kodowania i ewentualnie włączenie/wyłączenie dodatkowych funkcji co po podpięciu pod kompa zajmuje parę minut
xblazej85x pisze:Nie ma opcji zakupienia jakiegoś alarmu lub centralki do której dało by się doprogramować oryginalny scyzor..??
nie

Luknijcie ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250550" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamknięty ale info wyczytać można



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: JacekB » wt lip 26, 2011 20:56

Mam kolejne informacje, które mogą się przydać tym, którzy próbują rozwikłać ten problem;
Pisałem do Ziela:
JacekB pisze:zielu, dysponujesz może informacjami na temat modułów komfortu?
Obecnie mam jakiś taki goły, że nie można w nim wstawić kluczyków-scyzoryków. Chcę zmienić moduł na taki, który to obsługuje. Byłbym wdzięczny za jakikolwiek namiar czy numer czy cokolwiek. Na pewno wypasione moduły były montowane w wersjach highline więc moduł z highlina by mi pasował, gdybyś mi dał numer to byłbym bardzo wdzięczny.
Autko to VW BORA Variant 1,9TDi z 2000r bez CAN'a.
Odpisał:

zielu pisze:centralna jednostka sterujaca systemu komfort dla pojazdów z zamkiem centralnym uruchamianym falami radiowymi
1J0959799AJ

chyba to bedzie


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » wt lip 26, 2011 21:01

Dzięki za wyjaśnienie. W takim razie gość z VAGiem który zna się na tym opanuje to w niewielkim czasie.
Mam moduł na jedną wtyczkę, a mam poszukać modułu na dwie, ale z tego co widziałem są moduły o różnych kombinacjach wtyczek.
Czyli może być środkowa z prawą, środkowa z lewą, mogą być boczne itp.
do jednej podłączę tą którą mam a co ma być w tej drugiej...??
Jeśli mógł byś mi sprecyzować o jakich oznaczeniach mam poszukać tego modułu i jak to podłączyć to wszystko było by jasne.



xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » wt lip 26, 2011 21:32

Koledzy, jeśli będę miał taki moduł komfortu
http://img17.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1737336661" onclick="window.open(this.href);return false;
to potrzebuje do niego scyzoryk o jakiej częstotliwości i zapewne musi on być 2-guzikowy
a drugie pytanie brzmi jaką instalacje muszę mu dorobić.
no i trzecie pytanie brzmi czy już całkiem się zakręciłem czy będzie coś z tego:)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: grg474 » wt lip 26, 2011 22:01

Hmm - myślę że dużo wyjaśnień jest na forum ale skoro nie znaleźliście to w skrócie wyjaśnię.
Komforty są 2 rodzaje CANowe i starsze bez obsługi CAN. Po czym rozpoznać ano po pierwszych znakach - CAN ma numer 1C0 a bez CAN 1J0 959 799 - mała uwaga- komfort obsługujący tylko zamki i lusterka ale bez szyb może mieć też numer 1C0 i wcale nie obsługiwać CAN.
Teraz rozpoznajemy co tam jest zamontowane:
1. Podłączamy VAG i wchodzimy w 46 - jeśli się nam przedstawi to jest ok - odczyt, jeśli nie mamy elektrycznych szyb oryginalnie- wchodzimy w 35
2. Zdejmujemy osłony nad nogami kierowcy i odczytujemy z komfortu przykręconego do belki kolumny kierowniczej.

Dobra- mamy numer i będzie to np 1J0 959 799Q albo odczytaliśmy z komfortu i jest taki sam numer a dodatkowo wiemy że ma 1 wtyczkę. 1 wtyczka - nie obsługuje pilotów. z literką AH lub AJ obsługuje piloty. Dodatkowa uwaga AH obsługuje tylko piloty tzw. jajka czyli owalne przyciski.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » pt lip 29, 2011 19:10

Witam, panowie dostałem moduł komfortu od kumpla o nr. 1JO959799S mam nadzieję że to nie problem że jest na 3 wtyczki.
wyczytałem w środku na plastiku że jest na 433 MHz więc rozumiem że pilot do niego też muszę kupić na 433MHz

Następnie chciałem się dowiedzieć czy to wogóle będzie pasowało do mojego mk4 2000r 1,9TDI

I jeśli ktoś może rozpisać jasno który pin do czego jest, kolega GRG474 opisał dwie wtyczki za co serdeczne dzięki, ale mimo to mam mały kłopocik z dwoma pinami.... pozostaje trzecia kość...
Napiszcie też czy ta niebieska kostka którą mam jest standardowa czy w niej też coś muszę przerobić
No i pytanie podstawowe skąd mogę się dowiedzieć charakterystykę modułów, bo szukam tydzień i znaleźć nie mogę...:(



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: grg474 » pt lip 29, 2011 21:16

xblazej85x pisze:1JO959799S
komfort obsługujący szyby tylko przednie oraz centralny zamek - stosowany w passacie rocznik 1997


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » pt lip 29, 2011 21:41

grg474 jesteś wielki, ale niestety Twoja wiadomość mnie załamała hehe

Powiedź mi skąd Ty wiesz który jest do czego, bo nie musiał bym Ciebie męczyć.. jesteś chyba nieliczną osobą która napisze coś konkretnie...



xblazej85x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 25, 2011 20:22

oryginalny c. zamek bez scyzorka. Jak zrobić org. scyrok

Post autor: xblazej85x » sob lip 30, 2011 15:47

Koledzy temat się ciągnie jak....... po gaciach, a niestety pracę nie postępują....
GRG474 napisałeś że ten moduł który dostałem nie da rady, więc zorganizowałem na dwie wtyczki 1JO 959 799J
ten moduł da radę z 4 szybami, el. lusterkami i climatronikiem jeśli nie to napiszcie proszę jaki mam konkretnie moduł załatwić
kostki mam, jedyne czego nie wiem to z czego zrobić antenę..?? wystarczy zwykły koncentryk..??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości