Brak mocy po naprawie swiateł wstecznych ??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

Brak mocy po naprawie swiateł wstecznych ??

Post autor: Krakulec » wt lip 19, 2011 21:47

Witam! Opisze mój bardzo dziwny przypadek . Auto A4 b6 avant BDG 163km od zakupu był uszkodzony włącznik świateł wstecznych i nie zapalały się one po dochodzeniu co to, okazało się że jest zawieszony włącznik i ktoś wyciągnął bezpiecznik ponieważ by wkładało się bezpiecznik światła wsteczne bez przerwy się paliły. Drugą nie wyjaśnioną sprawą byłą paląca się kontrolka CHECK ENGINE. Trzecią nie wyjaśnioną sprawą był błąd przepływomierza. Podsumowując
1 uszkodzony włącznik wstecznych
2 palący się CHECK ENGINE
3 Błąd przepływomierza nr 553 - G70

I teraz najlepsze kupiłem dziś włącznik oryginalny zamontowałem bezpiecznik włożyłem wszystko fajne światłą się palą . Spoglądam na tablice i banan na pysku CHECK ENGINE zgasło . No to ucieszony jadę ale czuje że samochód nie ma mocy. Zatrzymałem się myślę wyciągnę bezpiecznik. Wyciągam kontrolka CHECK znowu świeci ale samochód odzyskał moc . Aha a teraz jak włożyłem bezpiecznik to dalej się pali CHECK i nie chce zgasnąć mimo że wsteczne są już ok . Czarujcie panowie bo ja nie mam na to wyjaśnienia :(


Krakulec

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak mocy po naprawie swiateł wstecznych ??

Post autor: Qto » wt lip 19, 2011 21:52

Skoro pali się Check to najwięcej może powiedzieć diagnostyka komputerowa. Jest jakiś błąd w sterowniku...



Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

Brak mocy po naprawie swiateł wstecznych ??

Post autor: Krakulec » wt lip 19, 2011 21:59

Ale jak jechałem zamulonym na początku to się nie świecił check a samochód mulił , dopiero jak znowu wyciągnąłem pojeździłem już z odzyskaną mocą to później chciałem włożyć bezpiecznik żeby znowu zgasło , to nie zgasło ;( narazie wyciągną
łem bezpiecznik bo nie będę zamulonym jeździł.


Krakulec

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak mocy po naprawie swiateł wstecznych ??

Post autor: grg474 » wt lip 19, 2011 22:27

Krakulec pisze:I teraz najlepsze kupiłem dziś włącznik oryginalny zamontowałem bezpiecznik włożyłem wszystko fajne światłą się palą .
bezpiecnzik ten odpowiada za:
1. czujnik wstecznego
2. przekaźnik für Anlaßsperre und wstecznego
3. miernik masy powietrza G70
4. przełącznik multifunkcji
5. automatyczna skrzynia biegów

Pewnikiem rozumiesz, że jak wkładasz bezpiecznik to silnik wychodzi z trybu awaryjnego czy jakiego innego i dlatego masz problem z mocą. Wskazane by było podłączyć jednak kabel i zobaczyć co tam się dzieje poza miernikiem masy powietrza


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak mocy po naprawie swiateł wstecznych ??

Post autor: Zico63b » wt lip 19, 2011 22:34

Zamiast zdjąć wtyk z włącznika - wyjęli bezpiecznik. Trwało to tak długo, aż komp się przyzwyczaił i może przeszedł "na stałe" w tryb awaryjny? :grin:



Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

Brak mocy po naprawie swiateł wstecznych ??

Post autor: Krakulec » wt lip 19, 2011 22:36

Podejrzewam że trzeba spróbować skasować ten błąd od przepływomierza. Bo wcześniej on nie chciał się skasować. Ja mam manuala. Dziwi mnie że ten check wcześniej zgasł a teraz coś nie chce.

Kiedyś coś czytałem na temat że jak silnik jest w trybie awaryjnym i jak coś z przepływomierzem jest nie tak to komputer dostaje jakieś awaryjne stałe dane co do przepływu powietrza. Czy coś takiego :D Zaraz jeszcze włożę bezpiecznik i odepnę przepływomierz i zobaczymy czy dalej będzie mulił czy będzie jechał . A tak już się cieszyłem że znikła mi ta kontrolka CHECK

A i teraz dodam że jak wkładam bezpiecznik i odłączam kostkę od przepływomierza to jedzie normalnie , podpinam to muli. A CHECK świeci cały czas

Wszystko się wyjaśniło . CHECK Został skasowany vagiem. I teraz jakby ktoś miał błąd nr 553 przepływomierz g70 przerwa lub styk do masy . Zanim kupicie drugą przepływke sprawdźcie czy macie wsteczny i czy macie cały bezpiecznik . Zasilanie przepływomierza jest na bezpieczniku od świateł wstecznych, a kto by pomyślał :D :kac:


Krakulec

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości