Trzecie światło stopu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

varth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 17, 2009 15:02

Trzecie światło stopu

Post autor: varth » ndz lip 17, 2011 15:52

Nie działa mi trzecie światło stopu. Obydwie tylne lampy działają poprawnie. Bezpiecznik nr 13 jest ok. Odłączałem i podłączałem końcówkę z pinami czujnika stopu przy pedale hamulca. Które piny (są 4) należy zewrzeć, żeby wykluczyć czujnik? Jakiś czas temu gmerałem w tamtych okolicach (odłączyła mi się wiązka od airbaga) i być może coś poruszyłem. Czy pozostało już tylko sprawdzenie czy nie są przetarte wiązki w ogumieniu klapy?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Trzecie światło stopu

Post autor: Qto » ndz lip 17, 2011 19:21

varth pisze: Czy pozostało już tylko sprawdzenie czy nie są przetarte wiązki w ogumieniu klapy?
Od tego należy zacząć... gdyby winny był włącznik stopu lu bezpiecznik to by wszystkie światła nie działały. Obadać kable w przelotce, rozebrać klapę i podłączyć światło stopu na krótko, sprawdzić czy zadziała



Mariusz-MN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 25, 2010 23:16
Lokalizacja: LUBLIN

Trzecie światło stopu

Post autor: Mariusz-MN » pn lip 18, 2011 15:12

ja stawiam na przetarty kabel w tej gumce przelotce.albo poruszaj kablami przy ktorejs z lamp tylnych.mialem podobnie w Audi a6 i poruszalem wiazka przy lewej lampie i zaczelo swiatlo 3 stopu dzialac.masz moze haka i robione podlaczenie do wiazki przy lampach?



varth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 17, 2009 15:02

Trzecie światło stopu

Post autor: varth » śr lip 20, 2011 10:30

Nie mam haka. Sprawdzę lampy. Dziękuję za porady.



varth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 17, 2009 15:02

Trzecie światło stopu

Post autor: varth » ndz sie 07, 2011 10:22

Wreszcie znalazłem czas na sprawdzenie - na wtyczce trzeciego stopu nie pojawia się napięcie. Okazało się, że tylna lewa lampa przeciekała i dostawała się przez nią wodą do wnętrza i tu szukam problemu. Przewód do trzeciego stopu jest zlutowany przy szybie. Gdzie należy teraz szukać? Który kabel? Czy żeby dostać się do kabli w przelotce trzeba ją oddzielić od klapy a potem czymś skleić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 35 gości