Elektryczne szyby w 5D.. problem..

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Amfiprion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:07

Elektryczne szyby w 5D.. problem..

Post autor: Amfiprion » sob lip 09, 2011 02:05

Witam, mam problem z elektrycznymi szybami...
Czasami jest tak że PT szyba chodzi normalnie a po pewnym czasie nie domyka się z przycisku (w konsoli środkowej i w rączce w PT drzwiach) ale za to z kluczyka się już zamknie. Tak jest też z szybą PP bardzo podobnie.
Szyba z LT za to w ogóle nie pracuje... ani z kluczyka... ani z przycisków....
Najbardziej mnie zdziwił stan wiązki w drzwiach LP, w ogóle nie było wtyczki tej prostokątnej co wkłada się do silnika podnoszenia szyb a dokładniej chyba w sterownik. Ale za to znalazłem 9 uciętych przewodów sprytnie wplecionych w wiązkę..... co lepsze dorwałem wtyczkę i nie wiem jak te przewody w tej brakującej wtyczce ułożyć. Kolory tych przewodów różnią się od kolorów we wtyczce w drzwiach LP :/

Co poczyniłem...
A więc... po sprawdzałem i NAPRAWIŁEM wiązki we wszystkich łącznikach drzwi, były porwane... lutowałem je tak aby zgadzały się kolory..
wymieniłem prowadnice w drzwiach LP i PP.
Sprawdziłem poprawność działania we wszystkich podnośnikach, wszystkie pracują prawidłowo.

- prosił bym o jakąś fotkę wyjaśniającą ułożenie przewodów w PP drzwiach.
- czy w instalacji są jeszcze jakieś newralgiczne punkty w których wiązka może się przetrzeć...?

- gdzie dalej mam szukać problemu?? może skrzynka bezp??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby w 5D.. problem..

Post autor: Paweł Marek » sob lip 09, 2011 22:49

Amfiprion pisze:Sprawdziłem poprawność działania we wszystkich podnośnikach, wszystkie pracują prawidłowo.
tego nie rozumiem, jak to działają skoro nie działają.
Obawiam się że skoro masz taki mirsz marsz to musisz posłużyć się schematem - wklejałem na forum, a układ kabelków z wtyczki silnika PL masz w FAQ na fotce w temacie o naprawie siłowników. ważne sa tam wszystkie kable podstawa to oczywiście plus stały plus po zapłonie i masy jedna lub dwie na każdy silnik. Zeby osiągnąć minimu czyli mozliwość uruchamiania z kluczyka w drzwiach potrzeba plusa stałego i tych mas, oraz dla uruchomienia plusa po włączniku w zamku na kablu zielonym otwieranie i szarym zamykanie. Jeśli to osiągniesz pozostanie sprawdzić resztę - kable sterujące od włączników, od blokady w konsoli, kabel od krańcówki w drzwiach kierowcy (żółto-brązowy). Tak że druknij sobie schemat i działaj innej rady nie widzę. Sprawdź jeszcze wszystkie bezpieczniki na dole skrzynki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Amfiprion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:07

Elektryczne szyby w 5D.. problem..

Post autor: Amfiprion » ndz lip 10, 2011 15:05

Dzieki PawelMarek za odpowiedz i za cenne informacje. Silowniki byly sprawdzane, zreszta raz dzialaja a raz nie, ewidentnie tak jak by gdzies kable nie stykaly

----------------EDIT-------------
Znalazłem taki temacik, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144413&start=0 kolega tam podał schemat do wersji 3D.. czy w 5D przód jest taki sam?? jak w 3D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości