Klakson nie chce trąbić?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CMK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt sie 28, 2009 22:01
Lokalizacja: Burzyn

Klakson nie chce trąbić?

Post autor: CMK » pt lip 08, 2011 22:26

Witam, ostatnio mój klaksonik trąbił coraz ciszej aż w końcu ledwo ledwo było go słychać, postanowiłem wymienić go na inny - dwu tonowy. Problem jest taki, że nowy klakson nawet głosu nie chcę dać lecz tylko "pyka" tak jak by brakowało mu prądu.

Po krótkim namyśle doszedłem do wniosku, że masa musi być gdzieś przyśniedziała. Czyszczenie masy nic nie pomogło - postanowiłem podać pod klakson osobnym kabelkiem nową masę. Tak zrobiłem. Jednak wtedy klakson od razu trąbi gdy tylko przekręcę zapłon w stacyjce. Wychodzi na to, że przycisk klaksonu w kierownicy złącza rozwartą masę, a nie tak jak by się wydawało kabel prądowy. Tylko co teraz z tym zrobić? Gdzie szukać masy od przycisku? Prosiłbym o możliwą pomoc. Pozdrawiam

PS. Moje auto to Golf III 1,9TD 75km rocznik 92.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Klakson nie chce trąbić?

Post autor: Tomasz Bis » ndz lip 10, 2011 20:18

Klakson jest sterowany masą ( - ) , więc jak podłączyłeś stały minus po przekręceniu kluczyka trąbi . Przyczyna może leżeć w słabym styku kierownicy z zestawem przełączników pod nią , po prostu z czasem to się przeciera . Do klaksonów dwutonowych stosuje się odpowiedni przekaźnik w skrzynce bezpiecznikowej / dokładnych informacji na ten temat szukaj na forum /


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
CMK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt sie 28, 2009 22:01
Lokalizacja: Burzyn

Re: Klakson nie chce trąbić?

Post autor: CMK » ndz lip 10, 2011 21:33

Tomasz Bis pisze:Klakson jest sterowany masą ( - ) , więc jak podłączyłeś stały minus po przekręceniu kluczyka trąbi . Przyczyna może leżeć w słabym styku kierownicy z zestawem przełączników pod nią , po prostu z czasem to się przeciera . Do klaksonów dwutonowych stosuje się odpowiedni przekaźnik w skrzynce bezpiecznikowej / dokładnych informacji na ten temat szukaj na forum /

Czy mógłbyś mnie jakoś nakierować chociaż który dział mam przeszukać? Ciężko przewałkować całe forum.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klakson nie chce trąbić?

Post autor: Qto » ndz lip 10, 2011 21:35

http://www.google.pl/search?as_q=mk3+kl ... j+w+Google" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości