[MK4] problem z ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MłodyMK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 12:19
Lokalizacja: Stw

[MK4] problem z ABS

Post autor: MłodyMK4 » ndz cze 26, 2011 08:47

Witam wszystkich ...
Dzisiaj w czasie jazdy po 10 km włączył mi sie czujnik ABS a po chwili przestało działać wspomaganie. I teraz świeci kontrolka ABS i (!) taka kontrolka . Coś z układem hamulcowym. To nie jest ręczny.
Właśnie co robić ? Jakiś czujnik padł od ABS ?


TYPIE - mój GOLF ma moc :D

Awatar użytkownika
vib0vit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 30, 2009 01:02
Lokalizacja: Nowogard/ Szczecin
Kontakt:

[MK4] problem z ABS

Post autor: vib0vit » ndz cze 26, 2011 10:49

A kontrolka akumulatora sie świeci? Może padła Ci pompa od wspomagania. Wykrzyknik stwierdza że musisz sie zatrzymac . Sprawdz czy pasek od napędzania pompy wspomagania nie spadł, ale wtedy kontrolka akumulatora by sie paliła.



Awatar użytkownika
MłodyMK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 12:19
Lokalizacja: Stw

[MK4] problem z ABS

Post autor: MłodyMK4 » ndz cze 26, 2011 10:54

Kontrolka od akumulatora sie nie świeci. Ale pompa chodzi przez jakis czas, nadle wlaczy sie kontrolka ABS i po chwili brak wspomagania i samochod gaśnie. i od nowa to samo.


TYPIE - mój GOLF ma moc :D

Awatar użytkownika
vib0vit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr gru 30, 2009 01:02
Lokalizacja: Nowogard/ Szczecin
Kontakt:

[MK4] problem z ABS

Post autor: vib0vit » ndz cze 26, 2011 11:11

Efekt taki jak by mu odcinało zasilanie. Sprawdz bezpieczniki po kolei abs, wspomaganie ,sterowanie silnikiem, ewentualnie odepnij mu aku na jakiś czas i zobacz czy to cos wniosło. Najlepiej podpiąć pod VAg i błędów poszukac.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[MK4] problem z ABS

Post autor: grg474 » ndz cze 26, 2011 13:37

kontrolk aABS - spadek napięcia , brak wspomaganai cos jednak jest nei tak z paskiem bo niemożliwe - ABS fizycznie nie ma nic wspólnego w golfie 4 z ABSem czyli brak wspomagania = brak tłoczenia z pompy wspomy - może jest inaczej - coś nie tak z pompą wspomy (zaciera sie czy co) powoduje przygasanie - powoduje spadek napięcia - efekt zapalenie się kontrolki ABS. Ja bym zrzucił pasek od wspomy, podładował aku i zobaczył czy kontrolka się zapala - ewidentnie coś jest z pompą wspomy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MłodyMK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 12:19
Lokalizacja: Stw

[MK4] problem z ABS

Post autor: MłodyMK4 » ndz cze 26, 2011 18:02

Tak też zrobiłem, naładowałem akumulator i teraz jest wszystko w prządku, nic nie swieci itd. Ale znowu teraz świeci kontrolka poduszki. :/


TYPIE - mój GOLF ma moc :D

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] problem z ABS

Post autor: Qto » ndz cze 26, 2011 18:47

MłodyMK4 pisze:teraz świeci kontrolka poduszki
to już musisz pod kompa podłączyć i wykasować błąd ze sterownika



Awatar użytkownika
MłodyMK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 12:19
Lokalizacja: Stw

[MK4] problem z ABS

Post autor: MłodyMK4 » sob lip 02, 2011 14:07

I już wszytsko gra. Golf został pod pięty pod kompa . I błędy wykasowamne. Koszt jedyne 30 zł .


TYPIE - mój GOLF ma moc :D

Awatar użytkownika
MłodyMK4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 12:19
Lokalizacja: Stw

[MK4] problem z ABS

Post autor: MłodyMK4 » sob lip 16, 2011 16:48

Znowu to samo sie stało. Naładowałem poraz kolejny akumulator i bylo dobrze przez 2 tygodnie. Zadzwoniłem do mechanika, i mechanik zalecil wymiane akumulatora na nowy, więc tak zrobiłem. Ale brak kontrolki od ładowanie i ja myśle ze to alternator padł. a akumulator jest nowiutki.


TYPIE - mój GOLF ma moc :D

Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

[MK4] problem z ABS

Post autor: WRiTTeR » pt sie 05, 2011 21:33

podepne sie pod temat

problem pojawia sie w ibizie 99 1.4

w czasie jazdy zapala się kontrolka ABS i wykrzyknik ręcznego, zdąże spojrzeć na zegary i po 2 sekundach auto gaśnie toczy się z 10-15 metrów i samo zapala.

wszsytkie wskazania lecą na 0, gasna kontrolki, po chwili wszsytko wraca i auto jedzie dalej, wrażenie jaby ktos po prosut zabrał aku na chwile. klemy przykręcone nic nie jest luźne z kabli.

na vag-com jeden błąd, o sondzie lambda ale bład ten raczej nie ma nic wspólnego bo auto zagazowane (roczna sekwencja) i to niby dlatego.

jakies pomysły?


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[MK4] problem z ABS

Post autor: grg474 » pt sie 05, 2011 22:06

WRiTTeR, no ciekawie - teraz tak - czy jest tak samo na benzynie i na gazie?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
WRiTTeR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pt sty 05, 2007 23:10
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: [MK4] problem z ABS

Post autor: WRiTTeR » pt sie 05, 2011 22:23

grg474 pisze: no ciekawie - teraz tak - czy jest tak samo na benzynie i na gazie?
dobre pytanie, sekwencja sama sie przełącza jak sie silnik rozgrzeje, nie ma z gazem rpoblemu, jest na gwarancji na przeglądach wiec poniekąd wykluczam, z drugiej strony nie jezdze na bence wiec nie wiem czy zdarzylo by sie tak samo.


problem mialem z 3 tygodnie temu , wtedy pojechalem na kompa, nic nie wyszło i w sumie problem sam minął, dzis auto zrobilo tak 4 razy, nie ważne czy na wybojach na prostej na progu zwalniajacym czy przy 90 czy przy 10 na godzine, nie ma reguły....

tylko czemu zpala sie abs i wykrzyknij i dopiero po chwili auto gaśnie...


eX MKIII 1.9 TDiC viewtopic.php?t=115730
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości