Golf III i wymiana całej palety bezpieczników... pytanie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jacky1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 15:22

Golf III i wymiana całej palety bezpieczników... pytanie

Post autor: Jacky1990 » pn cze 20, 2011 12:02

Mam pytanie. Chcialbym w golfie 3-ce wymienic cala palete bezpiecznikow, czy takie cos jest mozliwe i mozliwe samemu ? Chodzi mi oczywiscie o wymiane tej palety co sie wklada bezpieczniki a nie same bezpieczniczki;) bo to nie bylby problem. Dzieki z gory za odpowiedzi.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Golf III i wymiana całej palety bezpieczników... pytanie

Post autor: ssarna1 » pn cze 20, 2011 12:08

czemu miałoby nie być możliwe? samochody są zazwyczaj tak zrobione, aby dało się wymieniać części. czy samemu? pewnie, że tak. ja dałbym radę ale czy ty to nie wiem bo nie znam twoich umiejętności, niektórzy to nawet wymianę przełącznika świateł potrafią spartolić..
spytam z ciekawości, po co chcesz wymieniać?


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf III i wymiana całej palety bezpieczników... pytanie

Post autor: Paweł Marek » pn cze 20, 2011 14:16

Jacky1990, na 90 procent taka operacja nie jest potrzebna, za ładnych parę lat jak siedzę na forum czytałem tylko o dwóch takich przypadkach że uszkodziło się coś w samej skrzynce.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Golf III i wymiana całej palety bezpieczników... pytanie

Post autor: TheBiSHoP » pn cze 20, 2011 15:07

Paweł Marek pisze:Jacky1990, na 90 procent taka operacja nie jest potrzebna, za ładnych parę lat jak siedzę na forum czytałem tylko o dwóch takich przypadkach że uszkodziło się coś w samej skrzynce.
a jednak, dzisiejsze bezpieczniki są tak tandetne, że potrafi się stopić ich obudowa a bezpiecznik nie przerwie obwodu co jak już nie trudno się domyślić prowadzi do upalenia styku już nadtopienia obudowy wokół styku. Do tego dochodzą różne mostki, obejścia wykonane przez domorosłych elektryków omijające oryginalne zabezpieczenia (np notorycznie wstawiany mostek między podświetleniem deski, a św postojowymi po uszkodzeniu regulatora podświetlenia który omija zabezpieczenie na tym obwodzie). Do tego dochodzi nieszczelność duby i zalanie skrzynki. Widziałem wiele takich przypadków.
Czynność jaknajbardziej jest możliwa do przeprowadzenia samemu. wystarczy odrobina uwagi i odciągnięcie listwy zabezpieczającej wtyczki przed wypięciem.


Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości