Przebicia na bezpieczniku od światła stopu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hesse21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt gru 03, 2010 16:31

Przebicia na bezpieczniku od światła stopu

Post autor: hesse21 » czw cze 16, 2011 16:46

cześć,
byłem u elektryka i wyszło na to, ze upływność na postoju dochodzi do 3A :/ po godzinnych poszukiwaniach jak wyjęliśmy bezpiecznik od świateł stopu (drugi od lewej 7,5) to upływność spadła do 0,02A.

Co może być powodem tego zwarcia i co z tym zrobić, co sprawdzić, bo akumulator się dość szybko rozładowuje i kiepsko ładuje mimo 13,9V na alternatorze. Nie mogę przecież odłączyć świateł stopu :)
Dzięki


Wycinka drzew: www.ciecie-drzew.pl
Fatalne ASO - VW Bursiak Łódź - chaos w firmie.
Wszystko jest trudne do momentu, gdy nie stanie się proste.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przebicia na bezpieczniku od światła stopu

Post autor: Qto » czw cze 16, 2011 18:09

zobacz czy coś się zmieni jak wyciągniesz żarówki stopu...może któraś z żarówek jest problemem
hesse21 pisze:kiepsko ładuje mimo 13,9V na alternatorze
co to znaczy ?? 13.9 to nie tragedia...a jeżeli na aku jest mniej to należy wyczyścić połączenia przy altku i klemy przy aku



kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Re: Przebicia na bezpieczniku od światła stopu

Post autor: kopytko » pt cze 17, 2011 22:37

Qto pisze:zobacz czy coś się zmieni jak wyciągniesz żarówki stopu...może któraś z żarówek jest problemem
hesse21 pisze:kiepsko ładuje mimo 13,9V na alternatorze
co to znaczy ?? 13.9 to nie tragedia...a jeżeli na aku jest mniej to należy wyczyścić połączenia przy altku i klemy przy aku
Ale jak żarówka bez wciśniętego stopu może być problemem??
Odłącz wtyczkę przy pedale hamulca tą od przycisku który załącza stop, sprawdź czy nadal jest duży pobór , jeżeli tak to szukaj problemu w instalacji przed tym włącznikiem . Jeżeli nie to szukaj za włącznikiem ( jego też sprawdź czy nie przepuszcza małego napięcia- podłączając miernik do żarówki stopu bez wciśniętego pedała , jak będzie jakiekolwiek napięcie to włącznik stopu przepuszcza napięcie ale zbyt małe do zapalenia żarówki ale do rozładowywania akurat)


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przebicia na bezpieczniku od światła stopu

Post autor: Qto » pt cze 17, 2011 23:25

kopytko pisze:Ale jak żarówka bez wciśniętego stopu może być problemem??
co innego myślałem a co innego napisałem...i jeszcze bez sensu to sformułowałem :kac:

myślałem o tym :
kopytko pisze:sprawdź czy nie przepuszcza małego napięcia- podłączając miernik do żarówki stopu bez wciśniętego pedała , jak będzie jakiekolwiek napięcie to włącznik stopu przepuszcza napięcie ale zbyt małe do zapalenia żarówki ale do rozładowywania akurat
tyle że zamiast podłączania miernika po prostu wyciągnięcie żarówki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości