[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: maniek8855 » wt cze 14, 2011 14:28

Witam
Przewertowałem forum i wiele innych stron w sieci ale nie znlazłem jednoznacznej i aktualnej odpowiedzi. Otóz w swoim mkII mam ori pneumatyczny c.z. który chcę przerobić na pilota. Z info które znlazłem na forum trzeba na pewno kupić sterownik c.z., teraz pytanie jaki polecacie kupic aby się nie rozleciał od razu? kolejnym elementem jest siłownik master w drzwi kierowcy, jaki kupić, są dwa rodzaje na 2 i 5 przewodów? Zamek pnemuatyczny działa na zasadzie stycznika, teraz jak załoze w drzwi kierowcy siłownik master to drzwi będą tylko na pilota, bez mozliwosci otwierania kluczyka? prosze o porady jak zrobic aby było z kluczyka i pilota, jakiś najprostszy sposób bo słabo orientuje się w elektryce. Prosze też o podesłanie linków z allegro jakiegoś sprawdzonego sterownika i siłownika, bo jest tego pełno ale nie wiem, która firma ma rzeczy przyzwoitej jakosci, bo linki ze starych tematów są juz nie aktualne :-)

pozdrawiam i liczę na pomoc



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: daworz » wt cze 14, 2011 17:22

A po co kupować siłownik????? Nie wystarczy wpiąć się w wiązkę koło drzwi????? Wtedy sterownik poda sygnał do pompki i ona zamknie lub otworzy drzwi. I wtedy będziesz mógł również i z kluczyka otwiera i zamykać.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: zielu » wt cze 14, 2011 18:31

maniek8855, tak jak piszę daworz...
sterowniki przewaznie posiadają możliwość sterowania zarówno zamkiem pneumatycznym jak i elektrycznym, wystarczy przestawić wg instrukcji podpiąć się pod wiązkę która już jest i działa


Obrazek

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: maniek8855 » wt cze 14, 2011 18:32

A po co kupować siłownik????? Nie wystarczy wpiąć się w wiązkę koło drzwi????? Wtedy sterownik poda sygnał do pompki i ona zamknie lub otworzy drzwi. I wtedy będziesz mógł również i z kluczyka otwiera i zamykać.
własnie czytałem,ze w mkII jest z tym problem bo plus jest zmienny w zależności od przekręcenia kluczyka i sporo ludzi pisało,ze w ten sposób paliło im bezpieczniki, nie wiem tego z własnego doswiadczenia tylko to co czytalem wiec nie twierdze,że nie masz racji :bigok:
maniek8855, tak jak piszę daworz...
sterowniki przewaznie posiadają możliwość sterowania zarówno zamkiem pneumatycznym jak i elektrycznym, wystarczy przestawić wg instrukcji podpiąć się pod wiązkę która już jest i działa
czyli powinien wystarczyć sam sterownik z pilotem? jak mozesz podaj jakiś link z allegro do sterownika, który sie nie rozsypie tak szybko? masz u siebie c.z. zrobiony w taki sposób o którym mowa w temacie?



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: daworz » wt cze 14, 2011 20:16

Konkretnego linku to ci nie podam bo nie mam pojęcia który będzie wytrzymały. Jest tych ofert mnóstwo na allegro. Ja osobiście nie mam jeszcze sterownika ale myślę nad zakupem. A to jaki ty będziesz chciał kupić to zależy od ciebie. Musisz przeglądać alledrogo i dopasować odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb tzn. domykanie szyb, osobny kanał na bagażnik, jakiś alarm dodatkowy, kluczyk scyzoryk. Przemyśl sprawę i zdecyduj. Jak coś znajdziesz odpowiedniego to szukaj opinii w sieci na pewno się czegoś ciekawego dowiesz.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: maniek8855 » wt cze 14, 2011 20:53

Myślałem o czymś takim jak w linku ponizej tylko bez oddzielnego zamykania klapy bagażnika, bo w przypadku zamka pneumatycznego chyba będzie z tym problem?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1648626546" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: Paweł Marek » wt cze 14, 2011 22:26

w drzwiach kierowcy w mk2 niema siłownika pneumatycznego i dlatego trzeba założyć siłownik elektryczny to po pierwsze
Jeśli chodzi o ilość kabli w tym siłowniku wystarczy na 2. Master niepotrzebny jeśli masz obsługiwać central pilotem. W razie awarii otworzysz kluczykiem.

Do włącznika w zamku drzwi kierowcy dochodza trzy kable - jeden ze stałym plusem , pozostałe to sterujące plusami do pompki podają plus na pompkę po kluczyku w drzwiach jeden otwiera drugi zamyka..

Po założeniu centralki do pilota ten zasilający po prostu przetnij włącznik staje się niepotrzebny nie będzie problemów.

Pozostaje jedna rzecz: siłownik elektryczny potrzebuje zamiany plusa z minusem żeby otworzyć /zamknać. Z kolei pompka potrzebuje ze sterownika pilota plusa na kabel otwierający albo zamykający. Jak to zgrać żeby zwarć nie robić gdzieś pisze na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: Zico63b » wt cze 14, 2011 22:36

Ja bym to pokonał, kupując sterownik z dwoma niezależnymi kanałami: zamknij oraz otwórz, także więc z dwoma przyciskami na pilocie. Jeden kanał podpiąć bezpośrednio, drugi poprzez przekaźnik - zgodnie z wymogiem pompki.



Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: maniek8855 » śr cze 15, 2011 08:15

Pozostaje jedna rzecz: siłownik elektryczny potrzebuje zamiany plusa z minusem żeby otworzyć /zamknać. Z kolei pompka potrzebuje ze sterownika pilota plusa na kabel otwierający albo zamykający. Jak to zgrać żeby zwarć nie robić gdzieś pisze na forum.


Paweł Marek wielkie dzięki za pomoc. Moze wiesz cos wiecej o problemie z cytatu powyżej? Czyli rozumiem,ze powyższy problem nie istniej jak zrezygnuje z otwierania drzwi kierowcy z kluczyka? Ewentualnie wtedy będzie mozliwe otworzenie drzwi pasażera z kluczyka?
Ja bym to pokonał, kupując sterownik z dwoma niezależnymi kanałami: zamknij oraz otwórz, także więc z dwoma przyciskami na pilocie. Jeden kanał podpiąć bezpośrednio, drugi poprzez przekaźnik - zgodnie z wymogiem pompki.
Z samym sterownikiem nie powinno byc problemu, chodzi głównie o otwieranie drzwi kierowcy z kluczyka gdzie potrzebny jest siłownik elektryczny, zamek kierowcy działa jak włącznik po przekręceniu kluczyka i nie ma tam żadnego mechanizmu który po impulsie z pompki zamknie czy też otworzy zamek :bajer:, może masz jakiś pomysł na rozwiazanie problemu z tego cytatu u góry?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: Paweł Marek » śr cze 15, 2011 09:49

Na bank znajdziesz temat o tym na forum, pamietam że był, szukajka na dole. Chyba kolega Miś Fazi opisywał nie jestem pewien teraz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: maniek8855 » śr cze 15, 2011 10:05

Na bank znajdziesz temat o tym na forum, pamietam że był, szukajka na dole. Chyba kolega Miś Fazi opisywał nie jestem pewien teraz.
To dotyczyło mikII? czy nie pamiętasz bo wczoraj sporo szukałem ale było o mkIII.

Taki temat znlazłem ale w koncu teraz zgłupiałem,część osób pisze,ze należy dać siłownik master, inni,ze nie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi;/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=113058" onclick="window.open(this.href);return false;

i jeszcze ten temat, czyli aby zamykać drzwi kierowcy co bym nie robił muszę dać siłownik?:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale teraz doszełem do wniosku, nie wiem czy dobrego :-) , w drzwiach kierowcy nie w ogóle mechanizmu zamykania ani pnemutycznego ani elektrycznego tylko manulany kluczyk-który pełni jedynie funkcję włacznika pompy na pozostałe zamki, czyli jeśli zainstaluję sam sterownik podpinajac sie w kable wychdzące ze stycznika w drzwiach kierowcy, to drzwi kierowcy i tak będą otwarte bo w oryginale nie było w nich żadnego mnechanizmu, chyba dobrze mówię? I i tak jest niezbedny siłownik?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: Zico63b » śr cze 15, 2011 14:14

Z katalogów (np. VAG-CAT) wynika, że się nie da tak prosto. Jest tylko cięgło do wyłącznika w dole drzwi, i tyle... nie ma wężyka, nie ma też siłownika pneumatycznego, tym samym działania mechanizmu. Jedynie kluczem.
Elektrycznych "siłowników" w VW Golfach do "trójki" włącznie - nie było.
Przed zakupami, warto wykonać prosty test: podajemy plusa we wtyk pompki w bagażniku na czerwono -żółty; potem z kolei na czerwono-biały i sprawdzamy, co dzieje się z drzwiami kierowcy. Czyli zrobimy to, co robiłby zdalny, dokupiony sterownik.



Awatar użytkownika
maniek8855
Forum Master
Forum Master
Posty: 1738
Rejestracja: pt sie 22, 2008 13:23
Lokalizacja: Warszawa/Halinów

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: maniek8855 » śr cze 15, 2011 14:25

Zico63b dokładnie jest jak mówisz, ja tak wnioskuje,że poprostu kluczyk pełni role włącznika pozostałych zamków prze uruchomienie pompki i mechanicznego zamkniecia drzwi kierowcy, dlatego trzeba kupić elektryczny siłownik w drzwi kierowcy, są uniwersalne i dopiero wtdy sterownik c.z. z alarmem lub bez, w praktyce mniej wiecej wiem już o co chodszi, ale niech podpowie ktos jeszcze, kto montował w mkII taki c.z.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

[mk II] centralny zamek pneumat/z pilota

Post autor: Paweł Marek » śr cze 15, 2011 17:49

maniek8855 pisze:kluczyk pełni role włącznika pozostałych zamków prze uruchomienie pompki i mechanicznego zamkniecia drzwi kierowcy, dlatego trzeba kupić elektryczny siłownik w drzwi kierowcy,
przeciez to już wyżej zostało konkretnie wyjasnione że tak własnie jest

Master jest potrzebny wtedy jeśli chcesz kluczykiem otwierac elektryczne dokładane siłowniki w pozostałych drzwiach, więc nie jest ci potrzebny bo masz orginalne pneumatyczne.

a tak mysle już na zakończenie to dwa pierwsze wyniki z szukajki na dole strony chyba wyjasniaja sprawę, jak cos niejasne to pytaj ale najpierw przeczytaj http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;
pierwsza porada wszystko wyjaśnia sterownik uruchamia elektryczny siłownik, ten załacza włącznik do pomki i po problemie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości