Brak przyspieszenia, czujniki G71,G72,G62

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

Brak przyspieszenia, czujniki G71,G72,G62

Post autor: kawa2 » pn maja 23, 2011 19:41

Witam!! Posiadam golfa 4 tdi 90Km 98r. Ostatnio samochód stał się strasznie mułowaty(wcześniej tak mi się wydaje również nie było rewelacji ale jakoś jezdziłem). Postanowiłem sprawdzić turbinę. Mechanik do którego pojechałem zrobił mi regeneracje turbiny i wszystko było OK. Po dwóch tygodniach samochód znowu stał się mułowaty. Pojechałem na komputer i okazało się ze czujniki są walnięte G71,G72,G62. Poza tym samochód zaczął więcej palić. Mam pytanko, czy wymieniając te czujniki poprawi się coś? I jeszcze jedno, po regeneracji turbiny raz po wyłączeniu zapłonu, raz przed włączeniem zapłonu brzęczy mi zawór N75 przez kilkadziesiąt sekund. Czy to coś poważnego? I ostatnie pytanko: gdy kupowałem samochód na rozgrzanym silniku słabo odpalał, jeden gościu powiedział mi że zrobi to i będzie palił od ręki i rzeczywiście tak jest, ale podczas badania kompem wskazało że temp. płynu jest niższa(15 st.) niż wskazują wskaźniki. Po przyjrzeniu się temu czujnikowi obok widać zamontowane jakieś urządzenie elektr. Czy to tez może mieć wpływ na przyspieszenie samochodu? Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat, zanim wydam kolejne pieniądze. Z góry dziękuję!! Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pn maja 23, 2011 22:56 przez kawa2, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro kawus

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak przyspieszenia, czujniki G71,G72,g62

Post autor: grg474 » pn maja 23, 2011 22:02

kawa2 pisze:Po przyjrzeniu się temu czujnikowi obok widać zamontowane jakieś urządzenie elektr. Czy to tez może mieć wpływ na przyspieszenie samochodu?
tak - zmień mechanika bo ten to dziad.
Należałoby wrócić do poprzedniego stanu i sprawdzić co z tymi czujnikami tj czy czasem ten twój pseudomechanik nie namieszał w nich - naraz żeby 3 czujniki siadły???
kawa2 pisze:ze czujniki są walnięte G71,G72,G62.
G62 - czujnik temperatury płynu - tu ewidentna wina mechanika
G71,G72 - oba mają wspólną masę oraz jeszcze tą masę ma pedał gazu - jeśli ten p.... w wykorzystał na to swoje ustrojstwo tą masę.... to gratuluję tego mechanika :grrr:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

Brak przyspieszenia, czujniki G71,G72,g62

Post autor: kawa2 » pn maja 23, 2011 22:55

Jak można sprawdzić te czujniki?? I co konkretnie należałoby zrobić aby samochód miał swoje przyspieszenie?


pozdro kawus

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak przyspieszenia, czujniki G71,G72,G62

Post autor: grg474 » pn maja 23, 2011 23:14

wg mnie wrócić do punktu wyjścia - wywalić to co on dołożył - naprawić wiązkę, skasować błędy a potem sprawdzić jakie się ponownie pojawią


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

Brak przyspieszenia, czujniki G71,G72,G62

Post autor: kawa2 » śr maja 25, 2011 18:53

Mam jeszcze jedną prośbę; może mi ktoś powiedzieć a najlepiej pokazać na zdjęciu gdzie znajdują się te czujniki. Chciałbym się upewnić czy dobrze ja patrze w ten silnik.


pozdro kawus

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości