Szyba elektryczna kierowcy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gliku
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: wt gru 14, 2010 00:20
Lokalizacja: Chorzów

Szyba elektryczna kierowcy

Post autor: Gliku » ndz maja 22, 2011 19:12

Witam, w moim koniu mam nastepujacy problem.

Szyba elektryczna od strony kierowcy działa jak chce :shock: Jak na zlosc wszystkie 3 pozostałe smigaja bez zarzutu a od kierowcy ma nastepujaca charakterystyke.

Jak odpalam zaplon i silnik to zawsze chodzi. Góra/dół, ale jak powiedzmy przejade 300 metrów to jzu nie działa w 90% przypadków, bo 1 na 10 zdarzy sie ze szyba działa przez 10 minut.

Wina przycisku to nie jest. I teraz mam pytanie

Czy moze byc to wina styku na kablach, ale jak nie działała a probowałem ruszac ta wiazka kabli w drzwiach to tez nie działało zawsze.

Jak szyba jest otwarta to nawet domykanie z kluczyka nie działa. Wszystkie sie domka tylko nie ta.

W ostatecznosci ile kosztuje cały ten procesor czy co tam jest?


Panie prezydencie...


Obrazek mk3 by Gliku

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szyba elektryczna kierowcy

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 22, 2011 22:14

tzw moduł, trudno dostać sam, kupuje się cały mechanizm czyli prowadnicę z linką modułem i silniczkiem, na allegro 150 zeta czasem można znaleźć taniej. Z tym że to zostaw na koniec - po pierwsze kontroluj kable w przelotce do drzwi, odkręć i zakręć wtyczkę w słupku - przerwa w tych kablach (nawet wewn izolacji - to najczęstsza przyczyna. Skup się na zasadniczych kablach czyli masy brązowe, zasilanie stałe i po zapłonie biało czerwone i żółto czerwone


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Szyba elektryczna kierowcy

Post autor: roger18sx » wt maja 24, 2011 23:18

ja mam podobnie tyle ze z szyba pasazera ze raz działa raz nie i tez myslałem ze modul wiec zamieniłem go z modułem szyby drzwi tylnych bo to to samo i dalej bez ruznicy ale wydaje mi sie ze cos bedzie z kablami w drzwiach kierowcy.


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Gliku
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: wt gru 14, 2010 00:20
Lokalizacja: Chorzów

Szyba elektryczna kierowcy

Post autor: Gliku » czw maja 26, 2011 16:41

Roger, nie powiem. Pocieszyles mnie bo wiazka to grosze a cały zestaw to juz z 150-200 ogolnie trzeba liczyc.


Panie prezydencie...


Obrazek mk3 by Gliku

piórek13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 28, 2010 21:31

Szyba elektryczna kierowcy

Post autor: piórek13 » ndz maja 29, 2011 18:58

Witam, podepnę się pod ten temat bo u mnie jest podobna sytuacja, tyle że szyba otwiera się i zamyka bez problemu do momentu odpalenia auta. Przekręcam kluczyk, jest zapłon i szyba działa, odpalam i szyba nie działa ani w górę ani w dół. Zamykanie auta man z pilota i jest domykanie szyb i tu nie ma żadnego problemu "pyk" i szyba jedzie w górę. Może jakieś pomysły gdzie szukać problemu?

A i jeszcze jedno w zimie wszystko było ok, poprzedniego lata też były problemy ale nie zawsze, tego lata juz nie działa za każdym razem :?



Awatar użytkownika
Gliku
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: wt gru 14, 2010 00:20
Lokalizacja: Chorzów

Szyba elektryczna kierowcy

Post autor: Gliku » wt maja 31, 2011 14:38

W moim wypadku 90% to wiazka. Wczoraj byłem u znajomego i okazało sie ze ktos majstrował przy tych kablach bo sa one poprzedluzane. Podociskalismy i przez 1 dzien smigała szyba, a teraz znowu to samo. Wiec trzeba wymienic kabelki ;<


Panie prezydencie...


Obrazek mk3 by Gliku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 80 gości