kontrolka airbagu...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szumi85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 22, 2010 19:46
Lokalizacja: Zabrze

kontrolka airbagu...

Post autor: szumi85 » śr maja 18, 2011 20:35

Siema mam od jakiegoś czasu problem z poduszką powietrzną. A mianowicie cały czas świeci mi się na desce kontrolka poduszki. Po przekroczeniu 1900 obrotów piszczy jednokrotnie i wyskakuje napis AIRBAG GUASTO (czyt. błąd poduszki powietrznej) i kontrolka dalej świeci. Jeden z kolegów z forum sprawdzał mi logi i kasował błędy, ale z poduszkami nie mógł się w ogóle połączyć a ma w tym duże doświadczenie. Macie może jakieś sugestie, na razie nie mogę oddać auta do elektryka bo pracuje od 7 do 19. Ktoś mi kiedyś powiedział żeby sprawdzić sterownik ale nie mam pojęcia gdzie on jest. Aha nie wiem czy to ważne mam 4 poduszki.


Kiedyś pojadę tak szybko, że przeniosę się w czasie

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

kontrolka airbagu...

Post autor: Qto » śr maja 18, 2011 21:34

szumi85 pisze:Ktoś mi kiedyś powiedział żeby sprawdzić sterownik ale nie mam pojęcia gdzie on jest.
przy pedale gazu jest zaślepka...demontujesz i za nią jest sterownik

PS
szumi85 pisze: AIRBAG GUASTO
język można zmienić na bardziej przyjazny (np angielski czy niemiecki)...chyba że ten Ci odpowiada to spoko - najważniejsze żeby właścicielowi pasowało



szumi85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 22, 2010 19:46
Lokalizacja: Zabrze

kontrolka airbagu...

Post autor: szumi85 » czw maja 19, 2011 19:55

Dzięki w poniedziałek sprawdzę. Tylko jak można sprawdzić czy to poszedł sterownik, i czy jak jest walnięty to nie można połączyć się za pomocą kompa. A co do języka to jest możliwość zmiany na inny bo tego nie wiedziałem?


Kiedyś pojadę tak szybko, że przeniosę się w czasie

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

kontrolka airbagu...

Post autor: Qto » czw maja 19, 2011 20:03

szumi85 pisze:Tylko jak można sprawdzić czy to poszedł sterownik
najpierw organoleptycznie...zobacz jaki numer sterownika, czy wtyka dobrze siedzi
szumi85 pisze:A co do języka to jest możliwość zmiany
Vagiem wchodzisz w zegary (17)...adaptacja (10)...kanał 04...i wpisujesz numerek:
1. Niemiecki
2. Angielski
3. Francuski
4. Włoski
5. Hiszpański
6. Portugalski
7. Bez komunikatów...i 8 chyba Czeski



szumi85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 22, 2010 19:46
Lokalizacja: Zabrze

kontrolka airbagu...

Post autor: szumi85 » czw maja 19, 2011 20:07

A czy jak kupie lub pożyczę sterownik z takim samym numerem to wystarczy go zamontować i wszystko ok czy lepiej do warsztatu?


Kiedyś pojadę tak szybko, że przeniosę się w czasie

Awatar użytkownika
lukjan666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:13
Lokalizacja: Szczecinek

kontrolka airbagu...

Post autor: lukjan666 » śr maja 25, 2011 21:47

Witam, mam pytanie dotyczace kontrolki poduch. Jakiś czas temu wymienilem foteliki w MK4, przy wymianie odłączyłem aku, wszytsko przebiegło Ok, po odpaleniu kontrolka się nie świeciła i tak ostatnie 7mc. Dziś podłączyłem vaga, klikam na air bag a tu wyskakuje błąd, że jedne są z 2000 a drugie 2001. Zapytanie czy skanować, a jezeli tak to coś można uszkodzić. wiec nie skanowałem, ale kontrolka od poduszek świeci? Wiecie co z tym fantem zrobić? mam skanować czy nie? za opd. dzieki, pozdrawiam!


VW MANIAK :)

szumi85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 22, 2010 19:46
Lokalizacja: Zabrze

kontrolka airbagu...

Post autor: szumi85 » czw maja 26, 2011 16:59

Qto pisze:przy pedale gazu jest zaślepka...demontujesz i za nią jest sterownik
Wczoraj się za to wziąłem. Rozkręciłem i :ass: nie znalazłem niczego co by przypominało sterownik.
Jakby ktoś mógł zapodać zdjęcie gdzie znajduje się sterownik, może jestem tak ślepy że nie widzę albo tak głupi. Mam już dość, więc proszę o pomoc. :rozpacz:


Kiedyś pojadę tak szybko, że przeniosę się w czasie

Awatar użytkownika
AdiS_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob cze 20, 2009 16:23
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

kontrolka airbagu...

Post autor: AdiS_VW » sob maja 28, 2011 00:07

Podepne sie pod temat jesli mozna z troszke innym problemem, a wiec: kontrolka od poduchy po wlozeniu i przekreceniu kluczyka powinna sie zaswiecic i zniknac, chyba ze nie wyjmujemy kluczyka ze stacyjki (to chyba nie powinna sie zaswiecic tak?) u mnie do tej pory bylo wszystko ok dzis zaobserwowalem ze: kluczyk w stacyjke, zapłon, wszystkie kontrolki normalnie wszystko ok a od poduchy nie zaswiecila no to wylaczam zaplon i wlaczam, prubuje jeszcze raz, wyjąłem kluczyk i od nowa dalej to samo jeszcze raz i zaskoczyla, zajechalem pod dom i znowu raz jest raz nie ma, podczas jazdy wszystko ok nie swieci sie czy cos podobnego, gdzie moze lezezc przyczyna? rozumiem ze skoro nie swieci podczas jazdy to wszystko gra tylko czemu nie "mrygnie" przy przekreceniu stacyjki na zaplon? :nie wie:
Olać to czy raczej sie zainteresować? :-? gdzie lezy przyczyna?


Sprzedam klape z MK IV lub pojedyncze części

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości