Podłącznie halogenów z grilla

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yeti6
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:46

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: yeti6 » ndz maja 15, 2011 22:01

Witam! Założyłem grill z dwoma halogenami po prawej i lewej stronie znaczka VW. Oryginalnie w golfie nie mam halogenów. Chciałbym urochomić te halogeny, a w kabinie pod kierownicą umiejscowić zwykły włącznk do nich. Moje pytanie jak to podłączyć? Z każdego halogena wychodzi jeden kabelek.



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: biercok mkII » ndz maja 15, 2011 22:26

To nie sa halogeny tylko dodatkowe swiatla dalekosiezne tzw dlugie.
Moze to Ci pomoze http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 39&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam.



yeti6
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:46

Re: Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: yeti6 » pn maja 16, 2011 09:49

Dzięki ale tak średnio mi się to przydało. Dowiedziałęm się tylko że nie warto podpinać pod długie (a i tak nie chciałem), jak przeciągnąć kable itp to wiem.

Ale proszę niech ktoś przedstawi mi mniej więcej schemat jak to podłączyć kablami



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: Zico63b » pn maja 16, 2011 14:07

Czy to takie lampy?
Obrazek
A jaki jest rodzaj światła tych lamp: drogowe (oznaczenie na szybie HR), mijania (HC), dzienne (RL) czy przecimgłowe (HB lub B) - każde z tych rodzai inaczej się podłącza!



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: skaktus » pn maja 16, 2011 15:11

Jakkolwiek to podłączysz musisz to zrobić poprzez przekaźnik, tj przełącznikiem pod kierownicą klikasz, on podaje prąd na cewkę przekaźnika a ta z kolei zwiera styki i prąd bezpośrednio z akumulatora idzie na lampy. Masę podepnij gdziekolwiek pod karoserię.



Awatar użytkownika
Utek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt paź 12, 2007 19:29
Lokalizacja: Nysa/Głuchołazy
Kontakt:

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: Utek » pn wrz 05, 2011 22:23

Witam, może mi ktoś wkleić schemacik podłączenia halogenów ?? otóż mam problem kupiłem sobie włącznik świateł z 2x halogen i tu się zaczyna problem... po wyciągnięciu włącznika (pierwszy raz) od razu zapalają mi się halogeny tył i przód, a powinien tylko tył, przód zaś po dalszym wyciągnięcia (drugi raz) włącznika...
co jest nie tak, na pewno poprzedni właściciel robił jakieś własne przeróbki, bo był zwykły wł. tylko na tylne halogeny ja zaś chce zrobić na oryginał, tylko nie wiem jak się do tego zabrać, najlepszy byłby jakiś schemacik

Pozdroo


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: Zico63b » pn wrz 05, 2011 23:09

Utek pisze:po wyciągnięciu włącznika (pierwszy raz) od razu zapalają mi się halogeny tył i przód, a powinien tylko tył, przód zaś po dalszym wyciągnięcia (drugi raz) włącznika...
co jest nie tak, na pewno poprzedni właściciel robił jakieś własne przeróbki, bo był zwykły wł. tylko na tylne halogeny ja zaś chce zrobić na oryginał, tylko nie wiem jak się do tego zabrać, najlepszy byłby jakiś schemacik

Pozdroo
Niedokładnie, a raczej na odwrót!
Po wyciągnięciu na "raz" pokrętła włączają się PRZEDNIE przeciwmgłowe - pin 83a, przewód biało-żółty (nie używajmy słowa "halogeny" bo to tylko rodzaj żarówki); po wyciągnięciu na "dwa" - TAKŻE tył - pin 83b, przewód szaro-biały.
Na forum, w dziale porad jest opis takiej przeróbki.



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: kuba_p » śr wrz 07, 2011 13:25

yeti6 pisze:Dowiedziałęm się tylko że nie warto podpinać pod długie (a i tak nie chciałem)
Zanim podłączysz pamiętaj że są pewne ograniczenia co do różnych świateł .

Światła przeciwmgłowe przednie muszą zostać umieszczone nie dalej niż 400 mm od obrysu bocznego auta, nie wyżej niż światła mijania oraz nie niżej niż 250 mm od dolnej krawędzi samochodu.
- Taka lokalizacja świateł przeciwmgłowych zmniejsza efekt odbijania się promieni świetlnych od mgły w kierunku oczu kierowcy pojazdu, ponadto wykorzystuje częste zjawisko, iż tuż nad ziemią mgła jest rzadsza, niż na wysokości ok. 60 cm, na której zazwyczaj umieszczane są światła główne .Raczej odpada bo włączając je nic nie będziesz widział .

Światła mijania są asymetryczne: konstrukcja soczewek i reflektorów tych świateł powoduje, że snop światła skierowany jest bardziej ku poboczu drogi, co zapobiega oślepianiu kierowców pojazdów nadjeżdżających z przeciwka
- czyli też odpada bo te światła co masz są symetryczne

Światła postojowe . W samochodach osobowych stosowane są żarówki o mocy 5 W
-więc też odpada , nie kojarzę teraz ile cm od obrysu auta powinny być umieszczone , ale napewno nie pół metra .


Dalekosiężne/światła drogowe
Liczba i wymagania ogólne: Samochód może być wyposażony w 2 lub 4 światła drogowe. Dodatkowe lampy dalekosiężne możemy więc zainstalować, gdy pojazd ma 2 fabryczne światła drogowe.
- Niestety tylko zostaje Ci podłączyc je jako długie .



Awatar użytkownika
obelx1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob sty 09, 2010 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: obelx1 » pn gru 19, 2011 01:56

Witam podepne sie do tematu. Czyli z tego co rozumiem to te swiatla dalekosiezne mozna podlaczyc pod dlugie??

Mam wlacznik do switla przecimglowego tylnego tylko ze on jest taki "dwustopniowy" raz wciskam i swieci sie tylne drugi raz wcisne to co powinno sie zaswiecic?? moze pod to podlaczyc te dalekosiezne?? jak to zrobic ewentualnie??


Kazdy jest szybki, ale czerwone najszybsze

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: Qto » pn gru 19, 2011 02:01

obelx1 pisze:swiatla dalekosiezne mozna podlaczyc pod dlugie?
jeżeli są faktycznie dalekosiężne (a nie przeciwmgielne czy inne) to tak...i tak też podłącz



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: Zico63b » pn gru 19, 2011 02:32

Może inaczej (bo Kolega Obelx1 zrozumie, ze ma się podpiąć pod te tylne pmgłowe :bigok: ).
W komorze silnika odszukujemy BIAŁY lub BIAŁY Z CZARNYM paskiem (najlepiej na złączu nad chłodnicą) i od niego dajemy przewód 0,75mm² przekroju do styku 86 dodatkowo kupionego (musi być!) przekaźnika. Taki sam od 85 do masy. 2,5mm² do 30 poprzez bezpiecznik 15A z plusa akumulatora. Też taki gruby z 87 na lampy*). Przekaźnik dajemy gdzieś w pobliżu akumulatora.
Dalekosiężne będą pracować jedynie ze świecącymi drogowymi; z nimi gasnąć po przejściu na mijania; z nimi "błyskać" w celu ostrzeżenia - do takiego podpięcia żaden diagnosta ani "misiu" się nie przyczepi.
_________________
*) między jedną lampą a drugą może już być mniejszy: 1mm² lub 1,5mm². Te przekroje to nie żart, inaczej później wszystko się topi i pożar gotowy.



Awatar użytkownika
obelx1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob sty 09, 2010 21:47
Lokalizacja: Warszawa

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: obelx1 » pn gru 19, 2011 03:15

spoko nie zrozumiem zeby podpiac sie pod tylny :d co do lamp to sa seryjne nie zadne dokladane.


Kazdy jest szybki, ale czerwone najszybsze

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: Zico63b » pn gru 19, 2011 20:27

Oj! To nie ma złącza nad chłodnicą. Przewody są do żarówek H4 i tam dobrze jest pobrać.



Martini79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 28, 2007 21:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Podłącznie halogenów z grilla

Post autor: Martini79 » wt lut 04, 2014 13:52

Hej, mam golfa 2. Parę dni temu kupilem sobie gril z lampami hella. Teraz moje pytanie, zobaczyłem ze na szkle mam oznaczenie HR czyli tzw długie, ale juz w środku mam żarówkę h-3 czyli p/mgielna a chcialbym je podlaczyc jako dodatkowe swiatla dlugie . Co mam zrobic



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości