kierunkowzkazy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kajt
...
...
Posty: 262
Rejestracja: czw gru 31, 2009 02:16
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

kierunkowzkazy

Post autor: kajt » ndz maja 15, 2011 02:36

Witam kolegów, mój problem polega na tym że nie świecą mi kierunki. Problem znaczą się 2 dni temu. Po włączeniu zapłonu można powiedzieć że dioda od kierunków lekko się żarzyła, gasła po włączeniu świateł lecz po załączeniu kierunku świeci pełną mocą. ( nie mruga ) Awaryjne działają bez zarzutu. problem ten znikł wczoraj rano lecz wieczorem pojawił się na nowo. Sprawdzałem okablowanie do manetek oraz do kierunków, przepatrzyłem też wszystkie bezpieczniki. Gdzie jeszcze mam szukać? nie wiem czy to wina przekaźnika bo awaryjne mrugają. Jest to stara elektryka.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

kierunkowzkazy

Post autor: jeryk10 » ndz maja 15, 2011 09:39

Moze byc ze manetka sie wysluzyla odkrec dolna obudowe manetek wyciagni kostke z kolorami kabli od kierunkow czarno zielony bialo czarny i tez znajdziesz w tej kostce kabel koloru czarno bialy z zielonymi plamkami Zmostkuj te kable czarno zielony z bialo czarnym z zielonymi plamkami a potem bialo czarny z bialo czarnum z zielonymi plamkami I zobaczysz czy kierunki dzialaja przy tej operacji jezeli tak to cos z manetka jezeli nie to cos z instalacja


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
kajt
...
...
Posty: 262
Rejestracja: czw gru 31, 2009 02:16
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

kierunkowzkazy

Post autor: kajt » ndz maja 15, 2011 20:48

manetka jest nowa, oryginalna. Mostkowałem kable ale nic się nie działo :grrr:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

kierunkowzkazy

Post autor: Zico63b » ndz maja 15, 2011 23:19

W starszej wersji instalacji jest osobny bezpiecznik na kierunkowskazy - nr 19, to raz. Drugą sprawą jest czy włącznik awaryjnych przełącza zasilanie kierunkowskazów: należy we wtyku włącznika awaryjnych zmostkować czarny oraz czarno-niebieski (są razem) z białym i teraz dokonać próby kierunkowskazów.
A sprawdziłbym jeszcze masę lamp tylnych, czy nawet optycznie ich działanie. W trybie "awaryjne" będzie pracował przerywacz nawet tylko z dwiema żarówkami a masa jest mu obojętna - do kierunkowskazów potrzebna jest pełna sprawność obwodu. Tak jest to zrobione dla bezpieczeństwa: w razie najechania na tył, nawet uszkodzenie jednej lampy nie zatrzymuje migania.



Awatar użytkownika
kajt
...
...
Posty: 262
Rejestracja: czw gru 31, 2009 02:16
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

kierunkowzkazy

Post autor: kajt » pn maja 16, 2011 21:23

Zico63b pisze: Drugą sprawą jest czy włącznik awaryjnych przełącza zasilanie kierunkowskazów
zmostkowałem kable i zaczęło działać, włącznik awaryjnych musiał mi się uszkodził. Kupiłem nowy i wszystko jest ok. Dziękuję :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości