Spięcie i rozładowany akumulator

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daniello22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:54
Lokalizacja: Tarnów

Spięcie i rozładowany akumulator

Post autor: daniello22 » wt maja 10, 2011 21:22

Witam. Od jakiegoś już czasu golf (mk3 silnik 1.4benz+Lpg) słabiej kręcił tak jakby brakowało mu prądu(odrazu mówie rozrusznik nie tak dawno był wymieniany więc jest ok,alternator i ładowanie też ok),ostatio nurkował troche na obrotach i nie chodził za równo a w czasie jazdy zdarzały mu się takie jakby sekundowe przerwy(maksymalnie 2 na 15-20km) ale nie doprowadzały one do przerwania pracy silnika. A teraz do sedna-w niedziele popołudniu wogóle nie odpalił-akumulator rozładował sie całkowicie naładowałem pojechałem i wróciłem do domu bez problemu. Poniedziałek rano-znów to samo-akumulator rozładowany całkiem nawet nie zakręci. Naładowałem podpidpinam krece..zakręcił może dwa razy..i rozładowany. Po kilku próbach i obserwacjach razem z drugą osobą ustaliliśmy że w po podpięciu akumulatora i przekręceniu kluczyka w pozycje kiedy to palą się kontrolki gdzieś jakby z monowtrysku jest 3-4sekundowy zgrzyt(spięcia) które rozładowuje aku od kopa. Czy ktoś tak miał?W czym może tkwić problem?Potencjometr?Jak to sprawdzić?


Napis ćwiczebny.


daniello22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:54
Lokalizacja: Tarnów

Spięcie i rozładowany akumulator

Post autor: daniello22 » wt maja 10, 2011 21:32

Akumulator z zeszłego roku. Sprawdzałem i do rozładowania dochodzi dopiero po przekręceniu kluczyka. Tak to po naładowaniu trzyma(nawet jeśli klemry są założone).Dopiero próba urochumienia auta rozładowuje go.


Napis ćwiczebny.

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Spięcie i rozładowany akumulator

Post autor: Vagoviec » czw maja 12, 2011 00:04

Ładowanie oczywiście w normie ?


Numquam Desperaveris...

Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Spięcie i rozładowany akumulator

Post autor: kuba_p » czw maja 12, 2011 12:29

Uszkodzona cela w aku w związku z tym brak pojemności , swiatła będą świecić inne odbiorniki tez mogą działać , zwiększenie poboru prądu przez rozrusznik powoduje natychmiastowe rozładowanie , nie ma możliwości aby coś w ciągu minuty rozładowało cały aku bez pożaru auta .

Podepnij inny aku .
Ostatnio zmieniony czw maja 12, 2011 15:04 przez kuba_p, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Spięcie i rozładowany akumulator

Post autor: sokol26 » czw maja 12, 2011 13:35

również stawiam na akumulator, pytalem sie kilka postów wyżej ale kolega chyba niezrozumiał co miałem na mysli :bigok: trzeba oddac alumulator na gwarancje, jeżeli jeszcze jest i niech na nowy wymienią, ajk sie okaże że na innych jest ok. Weź kolege który ma auto, niech stanie obok, odłaczy klemy od aku i ty odlacz swoje, jak masz kabel rozruchowy to podlacz do aku kolegi i do klem w swoim aucie, jak odpali to wszystko jasne.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Spięcie i rozładowany akumulator

Post autor: roger18sx » ndz maja 15, 2011 08:52

ją też miałem tak w moim mk 3 jeśli jeździłem autem codziennie do pracy to było ok ale jak całą sobotę przestało to już nie odpalilo ani nawet centralny auta nie otworzył akumulator po 2 i pół roku padł a założyłem inny i jest ok


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
mk2manhattan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt mar 11, 2011 23:46
Lokalizacja: Pniewy WLKP

Spięcie i rozładowany akumulator

Post autor: mk2manhattan » śr maja 18, 2011 22:31

hmm jessli mowisz ze ładowanie ok aku ok a poprostu cos go nie rozładowuje na postoju?? zwruc uwage na to czy jak podłaczasz aku to czy nie pojawia sie iskra?


Jezdze nisko leżę na glebie, grunt to zawieszenie - jedziesz ...
Obrazek
wspomnienia:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości