problem z klimatronikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 21, 2011 20:37

problem z klimatronikiem

Post autor: Mycio » pn maja 09, 2011 23:00

Witam mam kłopoty z klimą w golfie IV tdi 110km.. sprężarka mi siadła kupiłem drugą w tamtym tygodniu założyłem , i nabiłem gazu włączam klimatronika sprężarka za sprzągla rurki zaczynają się robić chłodne przez 5 do 10 sek. a potem jakby przestała chłodzić bo rurki robią się troszkę cieplejsze, a i wentylator mi się nie za łącza i mam problem z klapką pod filtrem przeciw pyłkowym nie działa słychać ze silniczek tyka ale klapki nie zamyka.a jak podłączam maszynę do napełniania klimy to pokazuje 5 atmosfer po tych 5 do 10 sek wzrasta do 15 potem ją wyłączam bo cykam się żeby mi węży nie *#cenzura#* .proszę o pomoc z waszej strony jak ktoś coś wie na ten temat dzięki z góry



Mycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 21, 2011 20:37

problem z klimatronikiem

Post autor: Mycio » wt maja 10, 2011 23:22

sorki czy nikt nie morze mi podpowiedzieć co jest nie tak , dziś podałem napięcie z aku. na wentylator klimy i zaczęła chłodzić ale co jest ze sam się nie załącza ???



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

problem z klimatronikiem

Post autor: michalqqr » wt maja 10, 2011 23:26

Mycio, sprawdź najpierw błędy klimatronika ( w mk4 można to na wyświetlaczu klimatronica sprawdzić jest gdzieś opis na forum jak)

a następnie sterownik wentylatorów bo coś chyba szwankuje



Mycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 21, 2011 20:37

problem z klimatronikiem

Post autor: Mycio » wt maja 10, 2011 23:53

dzięki kolego mój koleszka sprawdzał vag. wszystko oki . tylko klapa na podszybiu . nie działa ale jutro będę się tam dobierał . a na climatroniku sprawdzę w sumie zapomniałem . a ten sterownik wentylatorów to jak sprawdzić gdzie on się znajduje . dzięki za podpowiedź . a niezły golfik szacuneczek za wytrwałość i zaangażowanie. ja jeszcze mam golfa 2 z 1984 r 444tyś km. przejechane ma i tylko sprzegło było robione a a blacha to nie opel ani ford itp. VW jest git i tyle pozdrawiam



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

problem z klimatronikiem

Post autor: michalqqr » śr maja 11, 2011 00:16

Mycio pisze:a ten sterownik wentylatorów to jak sprawdzić gdzie on się znajduje
kurcze na pewno pod maską ale dokładniej w mk4 nie wiem :D zaraz poszukam :D
Mycio pisze:a niezły golfik szacuneczek za wytrwałość i zaangażowanie.
a dzięki ;) ale roboty przy nim mnóstwo jeszcze

szukaj czegoś na ten kształt pod maską
Obrazek
nr się nie sugeruj ;)



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

problem z klimatronikiem

Post autor: zikr6 » śr maja 11, 2011 08:07

Sterownik znajduje się pod metalową podstawą akumulatora.Przykręcony jest na 2 śrubki.Dlaczego wymieniałeś sprężarkę?Bo jeśli się zatarła i nie robiłeś płukania układu to nową za jakiś czas spotka to samo.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

problem z klimatronikiem

Post autor: guziolek » śr maja 11, 2011 08:18

Jak nie chodzą wentylatory, to czynnik się przegrzewa, czujnik to wykrywa i rozłącza układ. Sterownik do sprawdzenia, albo kabelkologia, może coś się przetarło, albo w kostkach nie styka.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z klimatronikiem

Post autor: grg474 » śr maja 11, 2011 09:55

Mycio, sprawdź bezpiecznik na akumulatorze - pierwszy z lewej 30A


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Mycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 21, 2011 20:37

problem z klimatronikiem

Post autor: Mycio » śr maja 11, 2011 23:17

sprężarkę wymieniłem bo elektro magnes nie zaskakiwał i łożysko strasznie tam wali . a i jeszcze jedno jak podłączam wentylator to chodzi tylko na jednym biegu .a mam pytanie w jaki sposób robią te płukanie układu.



Mycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 21, 2011 20:37

problem z klimatronikiem

Post autor: Mycio » śr maja 11, 2011 23:20

a bezpiecznik. sprawdzałem . na akumulatorze te 3 co są a są przekaźniki odpowiedzialne za klimę , gdzie się znajdują..



Mycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 21, 2011 20:37

problem z klimatronikiem

Post autor: Mycio » czw maja 12, 2011 23:17

sprawdzałem ten sterownik ogólnie działa tylko powiedzcie mi jedno ma jeden wentylator chodzić ten po lewej stronie , a ten po prawej też jest sterowany tym sterownikiem , bo do drugiego wentylatora napięcie njie dochodzi i jestem ciekaw czy ma gdzieś osobny sterownik lub przekaźnik odp. za ten wentylator.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z klimatronikiem

Post autor: grg474 » pt maja 13, 2011 08:58

Mycio, oba wentylatory mają chodzić - obok dolnego wejścia do chłodnicy masz obie wtyczki wentylatorów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

problem z klimatronikiem

Post autor: cziko82 » pt maja 13, 2011 14:57

ja też mam podobny problem podpinam się pod ten temat

oki przyspieszyłem rozbieranie w pracy na parkingu heeee o góry wymontowałem akumulatora i jazda wymontowałem przekaźnik wentylatorów na biurko do roboty wziąłem rozkroiłem heee bo był szczelnie zamknięty spowitemu do auta podłączyłem i ręcznie tz palcem obie cewki załączyłem klima ruszyła wentylatory krecą się sprzegło załączyło się w sprężarce wiec spowrotem na biurko do pracy miernik i pomiary jedna cewka ma 70 omów i druga ma 70omów co może być walnięte? scalaczek jakiś co steruje tymi cewkami tz podaje napięcie na ceki czy moze gdzies po drodze kabele? hmmm chyba podjadę do kogoś i podmienie cały przekaźnik i wtedy zobaczę ? co radzicie? jet może ktoś z Krakowa chętny pożyczyć na 5 minut przekaźnik wentylatorów 1J0919506G hee


lewy pas gaz i płynę.....

Mycio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 21, 2011 20:37

problem z klimatronikiem

Post autor: Mycio » pt maja 13, 2011 23:48

witam po męczarniach zrobiona klima wymiana sprężarki uruchomiłem klapkę(sterownik) pod filtrem przeciw pyłkowym , na sterowniku miałem przerwę na jednej z cewek to zlutowane jest , i wentylator ten większy w środku szczotki się zawiesiły rozebrałem i wyczyściłem te gniazda tam gdzie są osadzone szczotki . i oto były problemy mojej klimy, wszystkim wam z góry dziękuje za podpowiedzi każda była dobra.jestem wam winny po :pub::pub: :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości