Check Engine, EPC problem, centralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Check Engine, EPC problem, centralny zamek

Post autor: Walus » ndz maja 08, 2011 21:29

Panowie, dość dziwny temat. Przeszukałem forum aby znaleść odp niestety nic.
1.Pierwszy problem to swięcące sie cały czas kopertówki w dzwiach wszystkie tematy jakie przeczytałem tyczyły sie nie świeceniem czy brakiem brzeczyka u mnie wszystko sie swieci i działa lecz kopertówki na stałe a samochód zamyka sie dopero za 3cim przyciśnieciu guzika na pilocie a otwiera za pierwszym. Sprawdziłem diode i jest ok, wyciągnąłem radio gdzie została fabryczna instalacja i też OK, niestety nie wiem jak mikrostyk. Moje myślenie to takie, że pokazuje on cały czas, że auto jest otwarte a co Wy na to ?
2.Kolejny problem polega na tym iż pewnego razu pojawiła się kontrolka check engine, okoliczności towarzyszace to niedogrzany silnik wiec moja diagnoza to sonda. Aby napbrać pewności postanowiłem podpiąć sie pod VAGa niestety nie można połączyć sie ze sterownikiem silnika i tak próbowałem trzy razy. Samochód po jakimś czasie zaczął szarpać przerywać i nierówno chodzić, zaryzkowałem i kupiłem nową sonde, swiece, wyczyściłem przepustnice poskładałem do kupy, przękręcam kluczyk wyjeżdzam z garazu i tak auto zostało przez noc. Następnego dnia przekręcam kluczyk i ku mojemu zdziwieniu zaczęła mrygać na żółto kontrolka oleju co wskazywało by na niski stan a jest OK wiec być może czujnik tylko dziwi mnie, że tak nagle, kontrolka check nadal sie świeci. Kolejnym etapem jest kontrolka EPC ktora zapaliła sie po ok 200m jazdy pierwsze co to sprawdziłem stop i jest ok więc nie wiem gdzie szukać problemu a jak wspominałem nie moge podpiąć sie do VAGa a samochód jeździ jak nowy. Silnik to 1.6 16V AZD

Z góry dzieki za odpowiedz.
Ostatnio zmieniony pn maja 09, 2011 12:32 przez Walus, łącznie zmieniany 1 raz.


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Check Engine, EPC problem, centralny zamek

Post autor: Qto » pn maja 09, 2011 11:06

1. Naprawa zamków wg porady http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Bez VAGa ciężko dać jakąś konkretną odpowiedź, może najpierw zacznij od dojścia dlaczego VAG się nie łączy ze sterownikiem. Mrugająca żółta kontrolka oleju faktycznie może oznaczać wadliwy czujnik poziomu oleju (lub coś z kabelkami od niego)...nie podałeś jaki silnik a może się przydać taka informacja, chyba że mamy zgadywać że o AZD chodzi



Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Check Engine, EPC problem, centralny zamek

Post autor: Walus » pn maja 09, 2011 12:31

Faktycznie z tego zamieszania zapomniałem, oczywiście 1.6 16V AZD. Kiedyś wyczytałem ze Radio może blokować połaczenie, dziś dostałem VAG'a wiec po pracy bede próbował połączyć sie z wyciągnietym radiem.


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Check Engine, EPC problem, centralny zamek

Post autor: marcin7x5 » pn maja 09, 2011 13:04

Walus pisze:Kolejnym etapem jest kontrolka EPC ktora zapaliła sie po ok 200m jazdy pierwsze co to sprawdziłem stop i jest ok
Ogólnie EPC zapala się w przypadku usterki w całym systemie dolotowym. A więc po kolei: przepustnica, egr, czujnik cisnienia w kolektorze ssącym. Sam osobiście miałem taki problem, że EPC zapaliło mi się w przypadku gdy wcześniej zapaliła się kontrolka check a przyczyna był własnie czujnik cisnienia w kolektorze ssącym. Proponuje dokładnie sprawdzić cały układ dolotowy w szczególności szczelność na wszystkich połączeniach czy nie idzie gdzies lewe powietrze do dolotu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości