Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: pawlo-79 » wt maja 03, 2011 16:28

Witam. Dziś zauważyłem że po otwarciu prawych drzwi (pasażera) działa mi brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza + lampki w drzwiach. Podczas otwierania lewych drzwi kierowcy nic się nie dzieje tj brzęczyk, lampki nie działają. Auto nie jest anglikiem, zostało zakupione w polskim salonie. Czy za to że strona kierowcy nie załącza w/w urządzeń jest odpowiedzialny mikrostyk przy zamku??? I czy jest to normalne że brzęczyk świateł działa na otwarcie prawej strony ???



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: bongo » wt maja 03, 2011 16:36

pawlo-79 pisze:Czy za to że strona kierowcy nie załącza w/w urządzeń jest odpowiedzialny mikrostyk przy zamku???
Tak,temat jest w FAQ :bajer:



pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: pawlo-79 » wt maja 03, 2011 16:48

O naprawie tego mikrostyku już czytałem wątek w FAQ, tylko czy normalnym jest że brzęczyk świateł działa przy otwarciu prawych drzwi ???



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: guziolek » wt maja 03, 2011 19:53

pawlo-79 pisze:O naprawie tego mikrostyku już czytałem wątek w FAQ, tylko czy normalnym jest że brzęczyk świateł działa przy otwarciu prawych drzwi ???
Nie jest to normalne, podejrzewam przekładkę, ale niech się jeszcze ktoś wypowie. Rozkodowanie VINu by więcej na ten temat powiedziało.

Ewentualnie ktoś coś namieszał przy elektryce, przy wymianie drzwi czy tam ich części po jakiejś stłuczce czy awarii zamków czy tam komfortu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: Qto » wt maja 03, 2011 19:59

pawlo-79 pisze:czy normalnym jest że brzęczyk świateł działa przy otwarciu prawych drzwi ?
Jeżeli jesteś pewien że auto z salonu w PL...to albo ktoś celowo zrobi tak,ł że prawe drzwi uruchamiają brzęczyk...albo wyszło to przypadkowo przy dokładaniu centralki, alarmu lub czegoś podobnego



pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: pawlo-79 » śr maja 04, 2011 20:40

Jestem pewien na 100%, ponieważ auto kupiłem od kolegi, który nabył je w salonie. Golfik ten był zakupiony w wersji basic i miał dokładane klimę, ksenon, alarm, może właśnie podczas montażu "czegoś" gdzieś został popełniony błąd i stąd taka sytuacja??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: Qto » śr maja 04, 2011 21:19

pawlo-79 pisze:miał dokładane klimę, ksenon, alarm
pewnie w alarmie przyczyna



pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: pawlo-79 » śr maja 04, 2011 21:36

Czyli pozostaje mi dobry elektryk, lub przyzwyczajenie się do tego :)



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: guziolek » śr maja 04, 2011 22:19

pawlo-79 pisze:Czyli pozostaje mi dobry elektryk, lub przyzwyczajenie się do tego :)
Lub zabawa z miernikiem i samemu dojść które kable odpowiadają za sygnał z których drzwi i podmiana ich przy tej dokładanej centralce tudzież brzęczyku :bigok:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: Qto » śr maja 04, 2011 23:29

guziolek pisze:zabawa z miernikiem i samemu dojść które kable odpowiadają za sygnał z których drzwi i podmiana ich przy tej dokładanej centralce
myślę że nie wynika to z pomylenia kabli a raczej sygnały z poszczególnych furtek nie są rozdzielone...tak czy siak zostawiłbym temat w spokoju i zabrał się za zrobienie zamka kierowcy wg porady forum



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: guziolek » czw maja 05, 2011 07:53

Qto pisze: myślę że nie wynika to z pomylenia kabli a raczej sygnały z poszczególnych furtek nie są rozdzielone...tak czy siak zostawiłbym temat w spokoju i zabrał się za zrobienie zamka kierowcy wg porady forum
Ale koledze pawlo-79 brzęczyk działał chyba od początku tylko z drzwiami pasażera, a nie z jednymi i drugimi. Dopiero ostatnio doszła ta usterka zamka kierowcy, czy ja źle coś czytam? :chytry: Tak czy inaczej najpierw zamek potem brzęczyk, bo bez tego i tak nic się nie da spr.



pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: pawlo-79 » czw maja 05, 2011 11:30

Dobrze czytasz kolego :) Dokładnie, jak kupiłem auto to brzęczyk i lampki nie działały po otworzeniu drzwi kierowcy. Dziś jeszcze odkryłem że nie można otwierać z kluczyka tych nieszczęsnych drzwi, tj kierowcy. Prawe się ładnie otwierają. Ciekawe czy to też ma związek z tą elektryką ?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: guziolek » czw maja 05, 2011 20:25

Prędzej z wkładką, która się zastała od nieużywania.



pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Brzęczyk świateł i oświetlenie wnętrza.

Post autor: pawlo-79 » czw maja 05, 2011 20:34

Ale kluczyk się obraca w zamku. Czy ewentualnie naprawię to we własnym zakresie???, czy trzeba wyjąć wkładkę i udać się do speca od zamków???



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości