Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pawello747
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lis 10, 2010 21:22

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: Pawello747 » śr kwie 13, 2011 21:38

Witam. Mam taki dziwny problemik z wycieraczkami poniewaz gdy je właczam to zatrzymuja sie na polowie szyby i z pod kierownicy gdzies leci mi dym jak by sie cos palilo... :/ Zdjelem oslone z kierownicy i swoim amatorskim okiem sprawdzilem co tam sie dzieje i nic nie widac... nie wiem dla czego tak jest?? co poglo sie zepsuc??


...przepisy to podstawa :D

Tommuzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw mar 31, 2005 18:23
Lokalizacja: Pułtusk WPU
Kontakt:

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: Tommuzik » czw kwie 14, 2011 09:10

Prawdopodobnie manetka do wymiany. Ja podobną sytuację miałem z manetką od kierunkowskazów i długich. Gdy jechałem na długich czasami też się dymiło i po przełączeniu na mijania całkiem ginęły, w końcu całkiem padło. Z zewnątrz nie zobaczysz czy się coś upaliło, musisz rozebrać. Wydaje mi się, że tu tkwi problem.


Już nie mam Golfika :( , ale jest:
Renault Espace III 2.2dt G8T716 1999r.
Opel Astra F 1.6 1996r.

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: martinezz123 » czw kwie 14, 2011 11:52

dymek leci z pod kierownicy czy z deski rozdzielczej ( kokpitu ) , dziwne jest to że wycieraczki stają w połowie :?


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: skaktus » czw kwie 14, 2011 11:55

Zdjąć kierownicę, zdjąć manetki. Rozebrać manetki, oczyścić z starego smaru, podgiąć styki, nasmarować nowym smarem i śmigać. Jak nie pomaga, wymiana na nowe.



Pawello747
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lis 10, 2010 21:22

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: Pawello747 » czw kwie 14, 2011 21:08

Ten dym leci z pod tej obudowy kierownicy... Wrzuce fotke to pokaze o co mi chodzi. Dzieki za podpowiedzi nie dlugo przyjezdza szfagier mechanik to mi zobaczy to :D Zdjecie przykładowe :) Obrazek


...przepisy to podstawa :D

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: martinezz123 » czw kwie 14, 2011 21:40

to tak jak kolega skaktus pisał zrób i powinno być oki na 90% manetka
Zdjąć kierownicę, zdjąć manetki. Rozebrać manetki, oczyścić z starego smaru, podgiąć styki, nasmarować nowym smarem i śmigać. Jak nie pomaga, wymiana na nowe.


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Pawello747
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lis 10, 2010 21:22

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: Pawello747 » pt kwie 15, 2011 12:33

OK dzieki za podpowiedz :)


...przepisy to podstawa :D

marcinkoz2910
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:35
Lokalizacja: Pogórze / k. Skoczowa
Kontakt:

Re: Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: marcinkoz2910 » pn kwie 18, 2011 08:48

masz golfa 3 :) czyli standardowa opcja z tym dymkiem za kierownicy

musisz dostać się to manetki wycieraczek czyli zdjąć kierownicę i zdemontować manetkę

po czym musisz dobrze wyczyścić całą część roboczą manetki na benzyną ekstrakcyjną jak wyschnie to napsikaj tam jakiegoś smaru ja użyłem smaru białego w spreju

dzieje się tak bo pewnie masz tam już dużo kurzu + smar i smar się smaży ;) u mnie to się działa z reguły jak włączałem zapłon

i od 2 lat nic się tam nie dzieje

inna opcja to masz tam coś uszkodzone w części mechanicznej i coś powoduje zwarcie


[size=150][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194204]Mój Golf[/url] [/b][/size]

[size=150][color=green][b][url=http://www.golf3.pl]Golf 3 Klub Polska[/url] [/b][/color][/size]

Pawello747
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lis 10, 2010 21:22

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: Pawello747 » pn cze 27, 2011 23:42

Ostanio spalil mi sie silniczek wycieraczek. Na starym czasowek wogole nie bylo bo od razu dym z pod kierownicy. Kupilem drogi silniczek uzywany bo za nowy mi powiedzieli 100zl :/ zalozylem i jest ok chodz czasem gdy wycieraczki maja ciezej to i tak ten dymek leci... bede musial zdjac ta kierwonice i te styki sprawic jak mi podpowiadacie. Mialem nadzieje ze po zmianie silniczka sie zmieni wszystko ale niestety nie.. :/


...przepisy to podstawa :D

piotrek195
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 27, 2011 16:37

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: piotrek195 » czw lip 28, 2011 13:26

Witam. Podepnę się do tematu. Mam taki oto problem. Nie tak dawno zauważyłem, iż przy pociąganiu manetki do siebie (spryskiwacz przód) nie pracuje pompka, a co za tym idzie płyn nie pryska na szybę (wycieraczki pracują normalnie, czy to przy pociąganiu manetki, czy na poszczególnych biegach; bezpiecznik jest ok). Analogicznie rzecz ma się z tylna wycieraczką. Chcę zaznaczyć jeszcze, że jakiś czas temu, zdarzyło mi się 3 razy zauważyć ten dymek znad kierownicy. I moje pytanie - czy to może mieć jakiś związek ze sobą, a jeśli tak to czym mogę przeczyścić i nasmarować ewentualnie te styki od manetki?



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: martinezz123 » czw lip 28, 2011 14:41

kolego manetka raczej do wymiany niż do czyszczenia :hmm: , chyba że chcesz za którymś razem zobaczyć jak dymek idzie z całej deski a potem z całego auta :( , wymień manetkę bo to znikomy koszt a komfort psychiczny o wiele większy .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

mati.bobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 14, 2008 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: mati.bobek » czw lis 22, 2012 11:59

Sorry za odświeżenie tematu, ale może jeszcze ktoś go przejrzy. Jakiś czas temu w czasie jazdy pojawiło się sporo dymu, kilka razy się zdarzyło, ale wcześniej było o wiele mniej. Pojechałem do elektryka i on wymienił manetki na nowe i przy okazji odciął czasówki od wycieraczek bo stwierdził, że one robią zwarcie. I teraz podczas używania wycieraczek trzeba dobrze trafić żeby wyłączyć je w odpowiednim czasie. I moje pytanie czy elektryk miał rację, że silnik robi zwarcie czy tak jak w temacie po prostu był kurz i się paliło ( dodam, że dym nie pojawił się podczas używania wycieraczek)? Czy mogę podłączyć ten kabel od silniczka czy została wymiana na inny ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: skaktus » czw lis 22, 2012 15:40

Czasówkę masz na przekaźniku. Dym spowodowany jest wpadaniem styku pomiędzy dwie blaszki, co powoduje zwarcie lub iskrzenie i dymienie. Moim zdaniem czasówka tutaj nie ma nic do dymu i kopcenia manetki.



mati.bobek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 14, 2008 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Malbork

Dym z pod kierownicy (wycieraczki)

Post autor: mati.bobek » czw lis 22, 2012 18:57

Może źle się wyraziłem elektryk odciął kabel odpowiedzialny za powrót do początkowego położenia wycieraczek, a i przy okazji czasówek też nie ma



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości