instalacja tempomatu i awaria innych urzadzen

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 09, 2009 18:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

instalacja tempomatu i awaria innych urzadzen

Post autor: seelk » pn kwie 11, 2011 22:31

Witam,

Postanowilem załozyć dzisiaj tempomat do mojego golfa. Manetka z allegro razem z wiazka. Przewody wszystkie popodłączałem zarówno w puszce pod maska jak i jeden do bezpiecznika. Przekrecam kluczyk w stacyjce i ku mojemu zdziwieniu wysiadlo podswietlanie, przekrecilem do konca - odpalił. bezpieczniki ok, napiecie nie dochodzilo to podpialem na krotko. Kolejna proba odpalenia, podswietalanie OK, ale nie moge odpalic silnika.

Dodam, ze mam zabepieczenie odciecia paliwa na przycisk. Po przekreceniu raz kluczyka odpalam to zabezpieczenie i pozniej uruchamiam silnik.

Dziwne dla mnie jest to ze silnik odpalał przy wystapieniu pierwszej usterki (podswietalnia), a pozniej juz w ogole nie chciał.


Czy wiecie moze od czego jest ta czarno-fioletowa kostka pod maska w puszcze do ktorej podlacza sie te przewody z wiazki od tempomatu? Czy tam moze byc powod problemu?



resett
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 16:37

instalacja tempomatu i awaria innych urzadzen

Post autor: resett » pn kwie 11, 2011 23:21

tutaj szukaj i pisz

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... +tempomatu" onclick="window.open(this.href);return false;



seelk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 09, 2009 18:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

instalacja tempomatu i awaria innych urzadzen

Post autor: seelk » pn kwie 11, 2011 23:24

Niestety temat jest zamknięty, gdyby nie to tam bym się podłączył :smirk: a swoje drogą to temat cały przestudiowałem przed instalacją i nie spotkałem się z podobnym przypadkiem.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

instalacja tempomatu i awaria innych urzadzen

Post autor: martinezz123 » wt kwie 12, 2011 19:39

podpinałeś vaga ?? są jakieś błędy ??


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

instalacja tempomatu i awaria innych urzadzen

Post autor: grg474 » wt kwie 12, 2011 21:04

czyli źle podpiąłeś albo... kupiłeś dziadowską wiązkę z allegro z wtyczką samoróbką - ja takie g.. to odcinam jak ktoś z tym przyjedzie i daję oryginalną wtyczkę bo więcej człowiek czasu marnuje na szukaniu usterki jak na zrobieniu samodzielnie wiązki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości