1.6 td nie kręci rozrusznik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: czarnyblack » ndz kwie 10, 2011 13:03

Witam.

Ostatnio odpalalem od mojego golfa (1.6 sb) innego passata, bo mial padniety akumulator. Odpalil, to zgasilem golfa i wsio. Jak ponownie chcialem odpalic golfa, to nie grzal swiec, dokrecilem bezpiecznik od swiec, bo sie poluzowal i juz swiece grzal, ale nie krecil rozrusznik kompletnie. Jak swiece sie zagrzaly, chcialem zakrecic, a slyszalem tylko pykniecie(chyba z okolic stacyjki) i koniec, cisza. Samochod odpalil dopiero na pych. Rozrusznik nadal nie kreci. Dodam, ze akumulator jest w miare nowy ( 2 lata centra plus), byl troche rozladowany to go podladowalem i dalej to samo. Do rozrusznika dochodzi napiecie 12V i 8,5V, sprawdzilem miernikiem. Zwieralem tez styki na rozruszniku i nie kreci, pociagnalem z innego miejsca mase, tez nic. Styki raczej czyste, troche je posrobalem (te przy akumulatorze, bo do rozrusznika ciezej dojsc). Przed tym odpalaniem od kabli passata, krecil bardzo dobrze, nie bylo zadnych oznak konczacego sie rozrusznika. Kto ma jakies pomysly?



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: juro » ndz kwie 10, 2011 14:40

Sprawdź kostkę stacyjki



asderty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt gru 21, 2010 17:41
Lokalizacja: Pozezdrze

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: asderty » ndz kwie 10, 2011 14:48

to tak jakby elektromagnes padł ja tez tak u siebie miałem ale jak na pych odpaliłem to się odwiesił i zaczął kręcić. Proponuje wykręcić rozruch i dać do sprawdzenia chyba ze sam umiesz :)



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: czarnyblack » ndz kwie 10, 2011 15:15

A jezeli ewentualnie bede musial wyciagnac rozrusznik, to wyciagam go od gory? Silnik trzeba czyms podeprzec ? Mam ic oryginalny, bedzie przeszkadzal w demontazu rozrusznika?

Właśnie wracam od golfa, ponapieprzalem mlotkiem w rozrusznik i cos w nim drgnelo jak zwarlem te styki, ale nic wiecej. Czyli cos z rozrusznikiem mam rozumiec na 100% jest nie halo?



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: Tomasz Bis » ndz kwie 10, 2011 20:27

czarnyblack pisze: cos w nim drgnelo
ale co ? zaczął się kręcić ?
czarnyblack pisze:jak zwarlem te styki,
które ? obie nakrętki na klucz 13 czy złącze konektorowe / przewód czerwono-czarny / z plusem .
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=149224" onclick="window.open(this.href);return false;


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: czarnyblack » ndz kwie 10, 2011 20:42

Te styki, ktore sa pokazane w ksiazce sam naprawiam, chyba ten od stacyjki (czerwono czarny) i +12V o ile dobrze pamietam. Zakrecil to za duzo powiedziane, tak jakby chcial zaczac krecic bardziej, ale wydal jakis odglos z siebie, trwalo to na tyle krotko, ze ciezko to opisac, moze niecala sekunde. No wlasnie, tylko jakbys napisal czy trzeba podpierac silnik, to jutro bym sie zabral za wykrecenie i czyszczenie.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: Tomasz Bis » ndz kwie 10, 2011 21:35

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=2&t=316704" onclick="window.open(this.href);return false;
czarnyblack pisze:Do rozrusznika dochodzi napiecie 12V i 8,5V, sprawdzilem miernikiem.
ale gdzie 12 gdzie 8,5
Jak jest rozrusznik z przodu , to razem z nim jest mocowana przednia poduszka silnika . Po wyciągnięciu śrub opadnie , więc się podstawia np. podnośnik .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: czarnyblack » ndz kwie 10, 2011 21:43

http://img856.imageshack.us/i/rozrusznik.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

na 1) 12V na 3) 8,5V



asderty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt gru 21, 2010 17:41
Lokalizacja: Pozezdrze

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: asderty » pn kwie 11, 2011 09:12

to jak mówisz ze jak popukałeś młotkiem i coś ruszył to ja stawiam na elektromagnes :) wykręci rozruch i sprawdź go :)



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: czarnyblack » pn kwie 11, 2011 09:36

A w jaki sposob sprawdzic elektromagnes? Poprostu jak go rozrece, to podlaczyc sam elektromagnes pod akumulator i zobaczyc czy kreci ? Ogolnie to pod 1) podlacze + 12V, a pod 3) ?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: Zico63b » pn kwie 11, 2011 12:36

Elektromagnes sprawdza się na zmontowanym rozruszniku, w stanie tak jak na fotce: minus na obudowę, plus na 1 i podać także plusa do 2 lub 3 (w każdym razie do oznakowanego "50") i to będzie włączenie jakby stacyjką.
Plus ma pojawić się na 4, zębatka wysunąć się i kręcić.
Nie wiem czy ta wersja ma przednie łożysko, jeśli łożysko zostaje w skrzyni biegów - ten sposób odpada.
Pozostaje zdemontować elektromagnes, minus dać na obudowę a plus na 1 i podpiąć też na 2 lub 3 (50) jako "ze stacyjki" - czyli jak poprzednio. Jednak sprawdzamy nie czy rozrusznik kręci (bo jest oddzielony od elektromagnesu) a jedynie czy na 4 jest pełne napięcie - idealnie takie samo jak na 1 w danej chwili.



asderty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt gru 21, 2010 17:41
Lokalizacja: Pozezdrze

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: asderty » pn kwie 11, 2011 14:15

jeżeli się nie znasz na tym zbytnio to lepiej daj do sprawdzenia komuś kto się zna zapłacisz grosze i bd wtedy wiedział :)



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: czarnyblack » czw kwie 14, 2011 20:36

Okazalo sie, ze przewod ten co jest na zewnatrz rozrusznika byl upalony. Juz wszystko dziala.



kawasaki24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:36

Re: 1.6 td nie kręci rozrusznik

Post autor: kawasaki24 » ndz cze 05, 2011 21:39

Witam, pozwolę sobie wtrącić sie z problemem i nie zakładac nowego tematu, mam właśnie taki problem że światełka się pala przy przekręceniu kluczyka ale nie słychać rozrusznika, na benzynie nic nie słychać a jak przłącze na gaz to tylko takie pykniecie podwójne choć to moze mało istotne, na pych odpala;) potem czaem odpala a czasem nie. Nie wiem jak to sprawdzic co i jak żeby znaleźć problem. Ktoś wie jaka moze byc przyczyna i czy jak mam na benzyne i gaz to moze byc jakis problem?

Myśłałem o samodzielnym rozkreceniu i wyczyszczeniu nie wiem czy to dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony wt cze 07, 2011 14:20 przez kawasaki24, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości