Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Post autor: DuDa » ndz mar 27, 2011 00:07

Witam. Jakiś czas temu przestał mi "odbijać" siłownik centralnego zamka. Myślałem, że się zatarł, więc go rozebrałem i przeczyściłem, jednak po złożeniu dalej nie odbijał. Po naciśnięciu klamki od zewnątrz otwiera klapę, ale trzeba go z powrotem schować. Kupiłem nowy siłownik, ale dalej taki sam objaw. Zauważyłem też, że nie mogę przekręcić kluczyka w zamku w klapie, więc może to ma jakiś związek. Dodatkowo nie mam oświetlenia bagażnika (lampka na suficie przy klapie - reszta kabiny działa). Na liczniku zapala się ikonka, jak otworzę klapę (ta sama, która zapala się po otwarciu drzwi). Jakieś pomysły co się stało?


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Post autor: grg474 » ndz mar 27, 2011 10:45

DuDa pisze:Dodatkowo nie mam oświetlenia bagażnika (lampka na suficie przy klapie - reszta kabiny działa)
mikrostyk zamka klapy - niestety ale wersja variant ma suwakowy a nie jak HB przyciskowy i ten suwakowy jak dostanie płynu to śniedzieje i przestaje dawać impuls


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Post autor: DuDa » ndz mar 27, 2011 11:09

Na liczniku kontrolka otwarcia mi się zapala, czy to nie powinno być z tego samego mikrostyku? W którym miejscu jest ten mikrostyk?


Obrazek

Awatar użytkownika
Kajor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 23:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Post autor: Kajor » ndz mar 27, 2011 11:50

W zamku. Zamek do rozbiórki i wymiana mikrostyku, albo kupno nowego zamka. Roboty trochę jest, ale w weekend przy browarku na lekko da się to zrobić.


"Kocham ku*wy i chleb ze smalcem!"

Awatar użytkownika
Hubert MK4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 21:54
Lokalizacja: Braniewo

Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Post autor: Hubert MK4 » śr kwie 06, 2011 16:21

U mnie od samego początku nie działało oświetlenie bagażnika. Teraz zje*ał się mikrostyk w tej gumowej rączce od otwierania klapy bo nie zawsze łapie :grrr:


Kupię 17" Santa Monica - Sprzedam Felgi ori 16" !!!

viewtopic.php?f=89&t=340898" onclick="window.open(this.href);return false; - ZAPRASZAM

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Post autor: martinezz123 » śr kwie 06, 2011 23:41

ten czujnik o którym mowa jest w zamku ryglującym takim jak ten na aukcji http://allegro.pl/vw-golf-iv-3-5-drzwi- ... 40904.html" onclick="window.open(this.href);return false; . jest do zreanimowania ale i tak krótko wytrzymuje ta naprawa i po kilku miesiącach problem się ponawia , lepiej juz zastapić ten czujnik innym podobnym żeby tylko spełniał takie samo zadanie i dał się zamontować , jest tu gdzieś temat na golfie jaki podejdzie , ja osobiście po drugiej naprawie zakupiłem nowy tu taka podpowiedź kupiłem z passata !! zalętą jest to że jest tańszy o jakieś 35 zł :) i pasuje plug&pley :)
Hubert MK4 wyciąg tą rączkę ot otwierania i przeczyść powinno działać , tam najczęściej zalepiają się brudem te kuleczki co załączają mikrostyk . ale jak znam życie to problem bedzie tkwił w impulsach z czujnika w ryglu :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
Hubert MK4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 21:54
Lokalizacja: Braniewo

Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Post autor: Hubert MK4 » czw kwie 07, 2011 10:55

Środek wyczyściłem i nasmarowałem. Jednak sam "pstryczek" mikrostyk nie zawsze działa. Macie jakiś namiar na to małe dziadostwo lub na całą klamkę klapy? :grin:


Kupię 17" Santa Monica - Sprzedam Felgi ori 16" !!!

viewtopic.php?f=89&t=340898" onclick="window.open(this.href);return false; - ZAPRASZAM

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Post autor: martinezz123 » czw kwie 07, 2011 14:35

tutaj :) ale cena zaporowa http://allegro.pl/klamka-uchwyt-klapy-t ... 09206.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tu już lepiej http://allegro.pl/klamka-klapy-tyl-tyln ... 11615.html" onclick="window.open(this.href);return false;


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Re: Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z k

Post autor: DuDa » czw kwie 07, 2011 15:09

Klamka nie podejdzie z pasiora?


Obrazek

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Nie działa oświetlenie bagażnika (variant) + problem z klapą

Post autor: martinezz123 » czw kwie 07, 2011 15:25

w sumie to nie wiem bo sprzedawana jest z listwą oświetleniową rejestracji , może mieć inny montaż ale nie koniecznie
aukcja do passata http://allegro.pl/vw-passat-b5-klamka-k ... 02837.html" onclick="window.open(this.href);return false;


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości