Fis słabo świeci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Fis słabo świeci

Post autor: JacekK1986 » śr mar 23, 2011 16:29

Umieściłem pytanie w kąciku ale spróbuję jeszcze tutaj. Panowie, mam problem z wyświetlaczem FIS- świeci dość kiepsko. Wygląda to tak:

Obrazek

Da się coś z tym zrobić? Mam możliwość wymienienia wyświetlacza z innego licznika- czy to pomoże? Czy moze da się jeszcze coś z tm zrobić. Coś czytałem o przelutowaniu taśmy. Czy to coś w ogóle da? Z góry dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Fis słabo świeci

Post autor: guziolek » śr mar 23, 2011 19:26

Raczej już nic nie zrobisz. Zwyczajnie się kończy jego żywot. Najczęściej ma to właśnie miejsce jak wzrastają temperatury. Niektórzy próbują go jakoś reanimować wymieniając te gumki przewodzące pod wyświetlaczem, ale nie zawsze to pomaga. Najprawdopodobniej wymiana samego wyświetlacza, albo całego licznika, bo cena jest porównywalna.



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Fis słabo świeci

Post autor: JacekK1986 » śr mar 23, 2011 22:25

Wyświetlacz mam oryginalny- z licznika passatowskiego- i ten wyświetlacz świeci elegancko. Zależy mi właśnie na tym liczniku bo on ma immo 3 (rkm i l/godz). Czy "transplantacja samego wyświetlacza da pożądany efekt?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Fis słabo świeci

Post autor: guziolek » śr mar 23, 2011 22:46

Powinna dać, bo już gdzieś były tematy o tym słabym świeceniu. Tylko tam się zdecydował poszkodowany na nowy licznik, z tego co pamiętam. Koszt wyświetlacza bodajże coś ponad 300zł mu pisali. Nie pamiętam który, ale któryś z modów się tam udzielał, bongo albo Qto. Uderz na pw to ci może dadzą namiary dokładniejsze co i jak. Poszukaj też tego tematu, było w nim o przygasaniu, słabym świeceniu, więc może po takich słowach kluczowych.
Objawy masz pewnie takie, że po odpaleniu jako tako świeci, a potem coraz słabiej tak, albo miałeś tak na początku jak się to zaczęło?



JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Fis słabo świeci

Post autor: JacekK1986 » czw mar 24, 2011 10:57

Założyłem fisa ale immo 2. Dostałem licznik immo 3 ale właśnie słabo świeci. Mam wyświetlacz z passata i mogę go przełożyć do tego golfowskiego. Tylko kwestia czy to się sprawdzi. tego z immo 3 i słabo świecącym fisem nie podpinałem do samochodu tylko na krótko podpiąłem zasilanie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Fis słabo świeci

Post autor: grg474 » czw mar 24, 2011 22:59

JacekK1986, problem w tym że chyba nie sprawdzałeś jak jest montowany fis - najczęściej jeśli vdo to lutowana folia przewodząca - widziałem próby napraw - szkoda czasu i kasy
czasem motometer/bosch ma na zasadzie płytki na gumkach - to taki można jeszcze podmienić


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Fis słabo świeci

Post autor: Vagoviec » czw mar 24, 2011 23:06

Na niewidoczne piksele pomoże "przeklejenie" taśmy ( jest to dość skuteczne ale bardzo precyzyjna robota, przydatny mikroskop techniczny) a co do zanikającego kontrastu to mechaniczne schłodzenie okolić wyświetlacza, lub taki chiński układzik który umieszcza się gdzieś na płytce. Powoduje wzrost napięcia, i podnosi temp w której zaczyna "blaknąć" wyświetlacz. Co do trwałości tych metod się nie wypowiem gdyż tego nie robiłem


Numquam Desperaveris...

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Fis słabo świeci

Post autor: JacekK1986 » sob mar 26, 2011 13:20

Możliwość przelutowania pewnie by była, ale czy gra jest warta świeczki? Samo przelutowanie dla elektronika nie jest kłopotem, tylko pytanie, czy przyniesie porządany efekt?
Vagoviec- zapewne długo by wyświetlacz nie pociągnął na takim "chińskim wynalazku"- zwłaszcza, że zostaje podniesione napięcie.



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Fis słabo świeci

Post autor: Vagoviec » sob mar 26, 2011 18:33

Zmiana napięcia jest niewielka. Można by wprawdzie kombinować z jakimiś przetwornicami prądu stałego ale nie wiem czy się to opłaca, bo słyszałem ostatnio że nowy wyświetlacz wraz z wymianą nawet za 350zł już zrobią. A co do utraty pikseli to wymiana kleju przewodzącego na taśmie drivera podobno skutecznie pomaga. Ale to tylko w przypadku zaniku pikseli a nie kontrastu, bo to dwa różne uszkodzenia.


Numquam Desperaveris...

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: Fis słabo świeci

Post autor: JacekK1986 » sob mar 26, 2011 22:36

Vagoviec pisze:Zmiana napięcia jest niewielka. Można by wprawdzie kombinować z jakimiś przetwornicami prądu stałego ale nie wiem czy się to opłaca, bo słyszałem ostatnio że nowy wyświetlacz wraz z wymianą nawet za 350zł już zrobią. A co do utraty pikseli to wymiana kleju przewodzącego na taśmie drivera podobno skutecznie pomaga. Ale to tylko w przypadku zaniku pikseli a nie kontrastu, bo to dwa różne uszkodzenia.
Jak odróżnić jedno uszkodzenie od drugiego bo jestem totalnie zielony. Kontrast pewnie tow ogóle nic nie widać a zanik piksela to pewnie zanikają pojedynce piksele? I jak z kosztami, bo czasami się nie opłaca naprawiać? Ale z kolei można kupić i wymienić licznik, ale można znowu trafić na trefny i znowu naprawa- i kółko się zamyka. Co byś radził Vagoviec- bo po twoich wypowiedziach widać, że wiesz o co chodzi. A w sumie jesteśmy z Podkarpacia i w dodatku niedaleko. Jakbyś mógł coś napisać o kosztach byłbym wdzięczny- oprócz wymiany wyświetlacza.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Fis słabo świeci

Post autor: Haki » sob mar 26, 2011 23:53

http://www.fis-com.pl/kontakt.htm" onclick="window.open(this.href);return false; popatrz ,,,,, a znajdziesz wszystko co Cię interesuje i dolega Twojemu wyświetlaczowi ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Fis słabo świeci

Post autor: Vagoviec » ndz mar 27, 2011 00:05

Haki, już chyba podał wszystko co potrzebne :jezor: :okej:


Numquam Desperaveris...

JacekK1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: pt lip 13, 2007 19:39
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Fis słabo świeci

Post autor: JacekK1986 » ndz mar 27, 2011 00:30

Dzięki Panowie za pomoc- bardzo mi rozjaśniliście sytuację.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Fis słabo świeci

Post autor: psilos1 » sob gru 31, 2011 19:09

Witam , chciałem odświeżyć temat .Postanowiłem wymienić wyświetlacz w zegarach z pełnym fisem bez can (1J0919890A).Szafa jest VDO z 98.Czy wszystkie wyświetlacze na taśmie dostępne w necie do zegarów VDO będą pasować ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 66 gości